pldaenfrdeuk

 niedziela 25 lipca 2021r.   imieniny: Jakub, Krzysztof, Walentyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A

W związku z sytuacją związaną z koronawirusem, tradycyjne poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę nie odbędzie się. Przy wyjściu głównym z kościoła zostały wyłożone teksty rodzinnej modlitwy przed uroczystym posiłkiem wielkanocnym, które można zabrać ze sobą, informuje na swojej stronie parafia rzymskokatolicka p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Barlinku.

Około 200 osób w powiecie myśliborskim z czego 50 w gminie Barlinek, przebywa aktualnie na kwarantannie (stan na 3 kwietnia br.). Z informacji uzyskanych od oficera prasowego KPP w Myśliborzu asp. sztab. Jacka Poleszczuka wynika, że nie wszystkie osoby, które odbywają kwarantannę, rozumieją powagę sytuacji i stosują się do przepisów prawa z tym związanych.

Od dziś 03 kwietnia, wprowadzony został zakaz wstępu do lasu. Poinformowało o tym na swojej stronie Ministerstwo Środowiska. W opublikowanych oświadczeniu czytamy – „W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte".

Na prośbę barlineckiego szpitala, wojsko ustawiło przy nim namiot. Jak nam powiedział prezes placówki Marek Stankiewicz, jest on tam ustawiony profilaktycznie. Po różnych doświadczeniach, w razie konieczności, będzie służył jako zewnętrzna poczekalnia. Na razie jednak będzie stał niewykorzystywany.

Z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, od 1 kwietnia 2020 r. obowiązują nowe ograniczenia dotyczące przemieszczania się. Rząd wprowadził zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, zieleńców. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.

W marcu tego roku, na portalu zrzutka.pl, ogłoszona została zbiórka na rzecz barlineckiego szpitala w ramach walki z koronawirusem. Już po kilku dniach, udało się zakupić wiele bardzo potrzebnych rzeczy, które wesprą pracowników szpitala w walce z tym niewidzialnym wrogiem.

Z uwagi na błyskawiczne rozprzestrzenianie się koronawirusa, rząd polski wprowadza nowe ograniczenia. Liczba osób zakażonych i zmarłych rośnie w zastraszającym tempie a jak widać, nie wszyscy stosują się do dotychczasowo wprowadzonych ograniczeń. W związku z tym, w weekendy zamykane będą sklepy ogólnobudowlane, bowiem one teraz są najbardziej oblegane.

W poniedziałek, 30 marca br. na terenie gminy Barlinek w kwarantannie przebywają 62 osoby. Zdarzają się niestety osoby, które podczas kontroli przebywania w miejscu kwarantanny, są nieobecnie.

Około 120 osób objętych jest kwarantanną w powiecie myśliborskim. Około 38 w gminie Barlinek. Taki jest stan na dzień 25 marca br. Informację uzyskaliśmy od rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, asp. sztab. Jacka Poleszczuka.

W związku z koniecznością podjęcia działań związanych z rozpowszechnianiem się coronawirusa COVID – 19, a co za tym idzie z koniecznością odizolowania osób, które potencjalnie mogą być nim zarażone, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, że została uruchomiona Aplikacja Kwarantanna Domowa.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, wydała odpowiednie dyspozycje co do miejsc przeznaczonych do odbywania kwarantanny. Chodzi o obiekty użyteczności publicznej. W powiecie myśliborskim są to: były ośrodek OHP w Rowie, Szkoła Podstawowa w Myśliborzu, Hala Sportowo – Rehabilitacyjna w Dębnie a także I Zakład pielęgnacyjno – opiekuńczy, ul. Szpitalna 10 w Barlinku.