BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 3 października 2022r.   imieniny: Eustachy, Teresa, Gerard

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, wydała odpowiednie dyspozycje co do miejsc przeznaczonych do odbywania kwarantanny. Chodzi o obiekty użyteczności publicznej. W powiecie myśliborskim są to: były ośrodek OHP w Rowie, Szkoła Podstawowa w Myśliborzu, Hala Sportowo – Rehabilitacyjna w Dębnie a także I Zakład pielęgnacyjno – opiekuńczy, ul. Szpitalna 10 w Barlinku.

Wydano także specjalne instrukcje przestrzegania zasad higieny podczas odbywania kwarantanny. Ponadto, osoba która musi ten czas spędzić w odosobnieniu, ma obowiązek zadbać we własnym zakresie o odpowiedni zapas żywności, leków itp. (posiłki, środki czystości może zapewnić np. rodzina, znajomi, sąsiedzi będący w kontakcie telefonicznym). 

Wyjątkiem są osoby samotne, starsze i niepełnosprawne. Tutaj pomocy udzielą pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

Instrukcja przestrzegania zasad higieny podczas odbywania kwarantanny.

Ze względów bezpieczeństwa wszystkie osoby przebywające w kwarantannie są zobowiązane do przestrzegania niżej wymienionych zaleceń.

1) Zaleca się aby osoby odbywające kwarantannę w miarę możliwości nie opuszczały pokoju, jeżeli nie ma takiej potrzeby,

2) Ogranicz kontakt z innymi osobami, zachowaj bezpieczną odległość od innych osób min. 2 metry.

3) Dbaj o higienę osobistą (często myj ręce zgodnie z instrukcją zamieszczoną przy stanowiskach do mycia rąk)

4) Monitoruj swój stan zdrowia (mierz temperaturę ciała min. 2 x dziennie) w razie pojawienia się objawów (temperatura powyżej 38°C, kaszel, duszności, zmęczenie, bóle mięśni) skontaktuj się telefonicznie z PPIS w Myśliborzu: Tel: 694415750, 784689783

5) Za odpowiednie utrzymanie bieżącej czystości toalet/łazienek na terenie miejsca kwarantanny odpowiadają osoby przebywające w kwarantannie - Po każdym użyciu toalety/łazienki dezynfekują ją dostępnym środkiem czystości - Wprowadza się generalne sprzątanie toalet/łazienek l x dziennie

6) Za utrzymanie bieżącej czystości pokoi odpowiadają lokatorzy pokoi, do dyspozycji mają środki czystości i sprzęt sprzątający, - Poza tym wietrz pokój kilka razy dziennie. - W miarę możliwości dostępnymi środkami dezynfekuj powierzchnie dotykowe (klamki, blaty, ekrany telefonów itp.).

7) Odpady umieszczaj w workach foliowych oraz przekaż je do wyznaczonego miejsca czasowego składowania lub odbierze je osoba wyznaczona.

Powyższe zalecenia mają na celu Ochronę Zdrowia Twojego i Innych.

REKLAMA

Osoba objęta kwarantanną ma obowiązek zadbać we własnym zakresie o odpowiedni zapas żywności, leków itp. (posiłki, środki czystości może zapewnić np. rodzina, znajomi, sąsiedzi będący w kontakcie telefonicznym).

Tylko i wyłącznie w sytuacji kiedy osoba, w szczególności starsza, samotna, niepełnosprawna nie jest w stanie własnym staraniem zapewnić sobie gorącego posiłku lub produktów żywnościowych, taką pomoc gmina powinna przyznać na podstawie art. 48b ustawy o pomocy społecznej (Dz. U. z 2020 r. póz. 1507).

Kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Barlinku:

1) elektronicznie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2) poprzez platformę EPUAP

3) telefonicznie:
- TEL/FAX sekretariat - (95) 74 60 014 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 15:00) 609 - 110 - 018 (codziennie od 07:30 do 19:00),
- świadczenia rodzinne - (95) 74 61 441 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 15:00). 

Wyjątkowo, w sprawach bardzo pilnych będzie dostępny pracownik w dyżurce przy wejściu do Ośrodka od godz. 11:00 do godz. 13:00.

Pomoc w postaci interwencji kryzysowej w celu przywrócenia równowagi psychicznej oraz specjalistycznego poradnictwa psychologicznego w formie rozmowy telefonicznej udzielana może być przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu przy ulicy Północnej 15, telefon interwencyjny: 669 606 604.

Odpady należy zbierać do opakowania wewnętrznego złożonego z przeznaczonego na odpady worka jednorazowego użycia, który po wypełnieniu i zamknięciu jest umieszczany w drugim worku.

Kontrolę odbywania kwarantanny przeprowadzają policjanci co najmniej raz na dobę, których obowiązkiem jest sprawdzenie, czy osoba poddana kwarantannie przebywa w miejscu jej odbywania.

Za złamanie zasad kwarantanny obecnie grozi 30 tysięcy zł grzywny !

UM Barlinek - nadesłane

 

Artykuł poprawiony.

barlinek

Komentarze

-1

Guest

Pewnie i nie jest bo jeśli ktoś ma pewną świadomość tego co robi co dnia i unika potencjalnych zagrożeń, to nie powinien nic złapać
+6

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Powrót do kraju za naszej granicy regulują przepisy więc takie osoby przekraczając granice są kontrolowane.
Niech ludzi głowa oto nie boli a raczej zazdrość i pazerność odgrywa dużą rolę, niech każdy przestrzega zasad i będzie ok.

Przestań pleść głupoty, ciekawe o co mają być zazdrośni, jakie przepisy??! Zawodowi kierowcy nie są wogole kontrolowaniSa kontrolowani i odczep sie od zawodowuch kierowców dzieki nim masz co do buzi wsadzic czym sie podetrzec w *** oraz cos kupić w klepie bo zapewne codziennie w nim jesteś.
Chesz możemy się zamienić ja bede siedziec w domu a Ty będziesz narażać zdrowie za kawałek grosza
+3

Guest

Pleciesz głupoty jestem zawodowym kierowcą wracając co tydzień przez granicę jestem kontrolowany przez służby.
Więc nie masz pojęcia o czym piszesz.
+18

Guest

Hmmm
Może dlatego, że jak ktoś ma złą dietę, to nie zaraża nią innych? Może dlatego, że grypa jest mniej zaraźliwa i mniej groźna dla chorych? Może dlatego, że teraz nawet przy pozornych kwarantannach system opieki zdrowotnej jest całkowicie zapchany i pokonczyły się respiratory w europie? Kiedy panuje grypa, nie trzeba wybierać kogo ratować. Nikt ci nie broni nagłaśniać pozostałych spraw, ignorancie.
-17

Guest

Witam serdecznie, chciałbym wszystkim uświadomić że w Polsce rocznie umiera ok 400 tys osób z różnych powodów tj złej diety chorób, powikłań grypowych, alkoholu itp czyli miesięcznie ok 40 tys osób, więc nie rozumiem dlaczego nagle o tym nie mówimy i nie robi to wrażenia??? Na grypę choruje już ponad milion osób od Noweg roku i co dzień ktoś umiera, to nie ma teraz znaczenia?!!
+9

Guest

Cytuję Guest:
Powrót do kraju za naszej granicy regulują przepisy więc takie osoby przekraczając granice są kontrolowane.
Niech ludzi głowa oto nie boli a raczej zazdrość i pazerność odgrywa dużą rolę, niech każdy przestrzega zasad i będzie ok.

Przestań pleść głupoty, ciekawe o co mają być zazdrośni, jakie przepisy??! Zawodowi kierowcy nie są wogole kontrolowani
+5

Guest

Cytuję Guest:
a czytac ze zrozumieniem to komentujacy umieja?
Chodzi o zaklad pielegnacyjno-opiekunczy, dawny hotel pielegniarek, jest osobnym budynkiem, wiec nie ma potrzeby izolowac calego szpitala

Jeśli chodzi o Zakład pielęgnacyjno -opiekuńczy , to uwaga do redagującego artykuł,o nie wprowadzanie w błąd, jest napisane Szpital !

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.