pldaenfrdeuk

 niedziela 25 lipca 2021r.   imieniny: Jakub, Krzysztof, Walentyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, wydała odpowiednie dyspozycje co do miejsc przeznaczonych do odbywania kwarantanny. Chodzi o obiekty użyteczności publicznej. W powiecie myśliborskim są to: były ośrodek OHP w Rowie, Szkoła Podstawowa w Myśliborzu, Hala Sportowo – Rehabilitacyjna w Dębnie a także I Zakład pielęgnacyjno – opiekuńczy, ul. Szpitalna 10 w Barlinku.

Wydano także specjalne instrukcje przestrzegania zasad higieny podczas odbywania kwarantanny. Ponadto, osoba która musi ten czas spędzić w odosobnieniu, ma obowiązek zadbać we własnym zakresie o odpowiedni zapas żywności, leków itp. (posiłki, środki czystości może zapewnić np. rodzina, znajomi, sąsiedzi będący w kontakcie telefonicznym). 

Wyjątkiem są osoby samotne, starsze i niepełnosprawne. Tutaj pomocy udzielą pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

Instrukcja przestrzegania zasad higieny podczas odbywania kwarantanny.

Ze względów bezpieczeństwa wszystkie osoby przebywające w kwarantannie są zobowiązane do przestrzegania niżej wymienionych zaleceń.

1) Zaleca się aby osoby odbywające kwarantannę w miarę możliwości nie opuszczały pokoju, jeżeli nie ma takiej potrzeby,

2) Ogranicz kontakt z innymi osobami, zachowaj bezpieczną odległość od innych osób min. 2 metry.

3) Dbaj o higienę osobistą (często myj ręce zgodnie z instrukcją zamieszczoną przy stanowiskach do mycia rąk)

4) Monitoruj swój stan zdrowia (mierz temperaturę ciała min. 2 x dziennie) w razie pojawienia się objawów (temperatura powyżej 38°C, kaszel, duszności, zmęczenie, bóle mięśni) skontaktuj się telefonicznie z PPIS w Myśliborzu: Tel: 694415750, 784689783

5) Za odpowiednie utrzymanie bieżącej czystości toalet/łazienek na terenie miejsca kwarantanny odpowiadają osoby przebywające w kwarantannie - Po każdym użyciu toalety/łazienki dezynfekują ją dostępnym środkiem czystości - Wprowadza się generalne sprzątanie toalet/łazienek l x dziennie

6) Za utrzymanie bieżącej czystości pokoi odpowiadają lokatorzy pokoi, do dyspozycji mają środki czystości i sprzęt sprzątający, - Poza tym wietrz pokój kilka razy dziennie. - W miarę możliwości dostępnymi środkami dezynfekuj powierzchnie dotykowe (klamki, blaty, ekrany telefonów itp.).

7) Odpady umieszczaj w workach foliowych oraz przekaż je do wyznaczonego miejsca czasowego składowania lub odbierze je osoba wyznaczona.

Powyższe zalecenia mają na celu Ochronę Zdrowia Twojego i Innych.

REKLAMA

Osoba objęta kwarantanną ma obowiązek zadbać we własnym zakresie o odpowiedni zapas żywności, leków itp. (posiłki, środki czystości może zapewnić np. rodzina, znajomi, sąsiedzi będący w kontakcie telefonicznym).

Tylko i wyłącznie w sytuacji kiedy osoba, w szczególności starsza, samotna, niepełnosprawna nie jest w stanie własnym staraniem zapewnić sobie gorącego posiłku lub produktów żywnościowych, taką pomoc gmina powinna przyznać na podstawie art. 48b ustawy o pomocy społecznej (Dz. U. z 2020 r. póz. 1507).

Kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Barlinku:

1) elektronicznie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2) poprzez platformę EPUAP

3) telefonicznie:
- TEL/FAX sekretariat - (95) 74 60 014 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 15:00) 609 - 110 - 018 (codziennie od 07:30 do 19:00),
- świadczenia rodzinne - (95) 74 61 441 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 15:00). 

Wyjątkowo, w sprawach bardzo pilnych będzie dostępny pracownik w dyżurce przy wejściu do Ośrodka od godz. 11:00 do godz. 13:00.

Pomoc w postaci interwencji kryzysowej w celu przywrócenia równowagi psychicznej oraz specjalistycznego poradnictwa psychologicznego w formie rozmowy telefonicznej udzielana może być przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu przy ulicy Północnej 15, telefon interwencyjny: 669 606 604.

Odpady należy zbierać do opakowania wewnętrznego złożonego z przeznaczonego na odpady worka jednorazowego użycia, który po wypełnieniu i zamknięciu jest umieszczany w drugim worku.

Kontrolę odbywania kwarantanny przeprowadzają policjanci co najmniej raz na dobę, których obowiązkiem jest sprawdzenie, czy osoba poddana kwarantannie przebywa w miejscu jej odbywania.

Za złamanie zasad kwarantanny obecnie grozi 30 tysięcy zł grzywny !

UM Barlinek - nadesłane

 

Artykuł poprawiony.

barlinek

Pin It

Komentarze

-1

Guest

Pewnie i nie jest bo jeśli ktoś ma pewną świadomość tego co robi co dnia i unika potencjalnych zagrożeń, to nie powinien nic złapać
+6

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Powrót do kraju za naszej granicy regulują przepisy więc takie osoby przekraczając granice są kontrolowane.
Niech ludzi głowa oto nie boli a raczej zazdrość i pazerność odgrywa dużą rolę, niech każdy przestrzega zasad i będzie ok.

Przestań pleść głupoty, ciekawe o co mają być zazdrośni, jakie przepisy??! Zawodowi kierowcy nie są wogole kontrolowaniSa kontrolowani i odczep sie od zawodowuch kierowców dzieki nim masz co do buzi wsadzic czym sie podetrzec w *** oraz cos kupić w klepie bo zapewne codziennie w nim jesteś.
Chesz możemy się zamienić ja bede siedziec w domu a Ty będziesz narażać zdrowie za kawałek grosza
+3

Guest

Pleciesz głupoty jestem zawodowym kierowcą wracając co tydzień przez granicę jestem kontrolowany przez służby.
Więc nie masz pojęcia o czym piszesz.
+18

Guest

Hmmm
Może dlatego, że jak ktoś ma złą dietę, to nie zaraża nią innych? Może dlatego, że grypa jest mniej zaraźliwa i mniej groźna dla chorych? Może dlatego, że teraz nawet przy pozornych kwarantannach system opieki zdrowotnej jest całkowicie zapchany i pokonczyły się respiratory w europie? Kiedy panuje grypa, nie trzeba wybierać kogo ratować. Nikt ci nie broni nagłaśniać pozostałych spraw, ignorancie.
-17

Guest

Witam serdecznie, chciałbym wszystkim uświadomić że w Polsce rocznie umiera ok 400 tys osób z różnych powodów tj złej diety chorób, powikłań grypowych, alkoholu itp czyli miesięcznie ok 40 tys osób, więc nie rozumiem dlaczego nagle o tym nie mówimy i nie robi to wrażenia??? Na grypę choruje już ponad milion osób od Noweg roku i co dzień ktoś umiera, to nie ma teraz znaczenia?!!
+9

Guest

Cytuję Guest:
Powrót do kraju za naszej granicy regulują przepisy więc takie osoby przekraczając granice są kontrolowane.
Niech ludzi głowa oto nie boli a raczej zazdrość i pazerność odgrywa dużą rolę, niech każdy przestrzega zasad i będzie ok.

Przestań pleść głupoty, ciekawe o co mają być zazdrośni, jakie przepisy??! Zawodowi kierowcy nie są wogole kontrolowani
+5

Guest

Cytuję Guest:
a czytac ze zrozumieniem to komentujacy umieja?
Chodzi o zaklad pielegnacyjno-opiekunczy, dawny hotel pielegniarek, jest osobnym budynkiem, wiec nie ma potrzeby izolowac calego szpitala

Jeśli chodzi o Zakład pielęgnacyjno -opiekuńczy , to uwaga do redagującego artykuł,o nie wprowadzanie w błąd, jest napisane Szpital !

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.