pldaenfrdeuk

 poniedziałek 22 kwietnia 2019r.   imieniny: Heliodor, Kajus, Leonia

Reklama

A A A

Szanowni mieszkańcy miasta i gminy Barlinek

W naszym otoczeniu spotykamy się z wieloma problemami, często mamy do czynienia z niewłaściwym załatwianiem spraw lub bezczynnością osób za nie odpowiedzialnych.

Portal www.barlinek24.pl daje wszystkim możliwość wypowiedzenia się na każdy, nawet najbardziej drażliwy temat dotyczący naszej gminy. Pytania, wypowiedzi i sugestie będą publikowane na stronie internetowej, przedstawiane pisemnie Burmistrzowi i Radzie Miejskiej.

Postaramy się, aby na każde pytanie odpowiedziała kompetentna osoba.  Zachęcamy do zadawania pytań.

Poruszając trudne tematy, przedstawiając własne pomysły, krytykując nieudolność czy bezmyślność dbamy w gruncie rzeczy o „Nasz Barlinek”.

Anonimów nie publikujemy.
Redakcja www.barlinek24.pl

 

Pytania do Rajców

 Odpowiedzi Rajców

 1

 pytanie (pdf)

odpowiedź (pdf) 

 2

 pytanie (pdf)

odpowiedź (pdf)

 

 

Komentarze  

0 #30 Guest 2019-04-13 21:12
Taki pomysł:
Borne zbudowało od ul. Lipowej potężną ścianę, podobno ograniczającą hałas - ok, ale obecnie nie jest to zbyt estetyczne; można by było namalować na niej jakiś profesjonalny i estetyczny mural np, o tematyce patriotycznej, edukacyjnej albo neutralnej, oczywiście za zgodą właściciela tej ogromnej ściany. Trzeba tylko zaangażować odpowiednich ludzi, którzy poprowadzą profesjonalnie ten projekt. Chyba, że już sprawa jest nieaktualna. Pozdrawiam.
Kazimierz S.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #29 Guest 2019-04-09 11:49
Niedawno opisany był problem ptaków w kominie byłej Baroli. Nie można było go zburzyć ze względu na okres lęgowy. Dziś komin zburzono czyli rozumiem że za odpowiednią kopertę można jednak było zburzyć?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #28 magdaia 2019-04-06 07:13
Mam pytanie odnośnie orlika przy Szkole Podstawowej nr 4 Górny Taras. Kto jest zarządcą obiektu? Obiekt jest non stop zamknięty. Czy dzieci tu zamieszkujące nie mogą z niego korzystać? Na stronie szkoły jest napisane obiekt nieczynny styczeń, luty, marzec. Jest kwiecień i piękna pogoda. Zresztą i tak nie rozumiem dlaczego przez okres zimy, której praktycznie nie było jest nieczynny. Dzieci chodzą codziennie zaglądać o godz 16:00 czy jest już otwarte, gdyż nadmienię, iż orlik w okresie letniem był otwarty od poniedziałku do piątku w godz od 16:00 do 20:00, a juz w okresie szkolnym od 16:00 do 18:00 a w soboty od 10:00 do 13:00, moim zdaniem i większości nie jest to poważne. Chłopcy chodzą zaglądają chcąc pograć w piłkę a tu dosyć, ze ograniczone godziny otwarcia to w większości czasu nie maja dostępu. Czy nie można coś z tym zrobić aby dzieci mogły chodzić i grac w weekendy, po szkole? Wybudowano boisko z którego praktycznie nie można korzystać.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #27 Guest 2019-02-28 08:38
Pytanie Co dalej z posterunkiem Straży Pożarnej w Barlinku na jakim Etapie Jest ta Sprawa ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #26 Guest 2019-01-17 15:17
Sz.p.Burmistrzu: dbając o "Nasz Barlinek"poruszam temat posesji przy ul.Strzeleckiej 19 /był poruszany w komentarzach przy okazji posesji Różana 1/ dot.śmietnika,rozsypującej rudery,płotu na sznurkach.Obecnie po wichurach połamany z wystającymi gwożdziami leży na całej szer.chodnika, którym uczęszczają do szkoły dzieci i pracownicy firmy Borne i inni.Proszę o interwencję.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #25 lukasz80 2019-01-10 07:27
Mam pytanie szukam w Internecie i innych źródłach coś na temat tuneli pod ziemią na starym tartaku przy ul. Jeziornej Niema na ten temat żadnej wzmianki.A teraz jest karczowany tam teren i dużo zostało zasypane.Co to są za tunele a może bunkry?
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #24 Guest 2019-01-07 11:19
Cytuję Guest:
szanowny Panie Burmistrzu zwracam się z zapytaniem kiedy zniknie to " wysypisko śmieci" koło bloku przy ulicy Różanej 1 ? miejsce po starej aptece. Plac został ogrodzony jakieś 4 lata temu.... Nic nie jest tam robione poza tym, że śmieci " rosną i rosną i rosną" i jest ich coraz więcej i więcej. zaczyna też śmierdzieć. Wiem, że problem ten był zgłaszany już wielokrotnie. czy naprawdę potrzeba telewizji, żeby ktoś zaczął działać w tym temacie? sąsiadka " wysypiska śmieci".


Sam tam mieszkam i zauważyłem, że coś się jednak ruszyło, potrzeba czasu a syf zniknie pozdrawiam. :D
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #23 Guest 2018-12-02 15:06
Panie Burmistrzu może należałoby się przyjrzeć co się dzieje w Barlinku.Bylem na spacerze nad jeziorem super inwestycja zwierzęta świetne tylko że dzik ma już obłamane szable a obiekt jeszcze nie został pewnie oddany do użytku. Może należałoby na stojących lampach w pobliżu zwierząt zainstalować monitoring i karać wandali za szkody.Bo pewnie nie wytrwa to do lata.Moim zdaniem także przy cmentarzu w jaromierkach przydałby się monitoring bo wiecznie odbywają się tam jakieś dziwne spotkania i nauki jazdy.Albo od czasu do czasu niech się pojawi patrol policji.Pozdrwaiam mieszkaniec gminy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 #22 KennyZeZ 2018-11-05 14:02
Proszę przekazać Panu Dariuszowi Zielińskiemu ,
żeby wybudował skatepark.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #21 Guest 2018-10-23 12:07
Panie burmistrzu radni powinni dostawać tylko dietę i dojazd na sesje, przyniesie to korzyści dla gminy i nie tylko pozdrawiam.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież