pldaenfrdeuk

 czwartek 28 maja 2020r.   imieniny: Augustyn, Wiktor, Wiktoriusz

Reklama

A A A

Szanowni mieszkańcy miasta i gminy Barlinek

W naszym otoczeniu spotykamy się z wieloma problemami, często mamy do czynienia z niewłaściwym załatwianiem spraw lub bezczynnością osób za nie odpowiedzialnych.

Portal www.barlinek24.pl daje wszystkim możliwość wypowiedzenia się na każdy, nawet najbardziej drażliwy temat dotyczący naszej gminy. Pytania, wypowiedzi i sugestie będą publikowane na stronie internetowej, przedstawiane pisemnie Burmistrzowi i Radzie Miejskiej.

Postaramy się, aby na każde pytanie odpowiedziała kompetentna osoba.  Zachęcamy do zadawania pytań.

Poruszając trudne tematy, przedstawiając własne pomysły, krytykując nieudolność czy bezmyślność dbamy w gruncie rzeczy o „Nasz Barlinek”.

Anonimów nie publikujemy.
Redakcja www.barlinek24.pl

 

Pytania do Rajców

 Odpowiedzi Rajców

 1

 pytanie (pdf)

odpowiedź (pdf) 

 2

 pytanie (pdf)

odpowiedź (pdf)

 

 

Komentarze

+2

Guest

Moje pytanie dotyczy budynku mieszkalnego przy ul.Sw.Bonifacego 4,Panie Burmistrzu czy doczekamy się wreszcie po 50 -ciu latach generalnego remontu kamienicy,kiedy przestaniecie twierdzić z uporem maniaka ze brak fundusz,czy czekacie aż się ruina zawali razem z mieszkańcami?????
+1

Młoda

Witam. Ja mam pytanie w sprawie chodnika na ulicy Słonecznej. Jest to w ogóle w planach? W sytuacji gdy jadą dwa auta w przeciwne strony pieszy musi uciekać na trawnik, gdzie łatwo wdepnąć w psie odchody. Bardzo niekomfortowa sprawa. A rozwiązaniem byłby jecynie chodnik. Nie wspominając już o stanie drogi.. Niedługo to auta będą jeździć po trawnikach, bo bezpieczniej. Nie jest to długa ulica, może warto by było się zająć?
+2

Guest

ul 1 Maja ciemno jak w D od x czasu, czy nikt tego nie widzi, chyba musi dojść do jakiegoś wypadku na przejściu dla pieszych morze wtedy awaria będzie usunięta
+20

Guest

Władze Gminy Barlinek zobowiązane są do wykonywania przepisów związanych z ochroną środowiska. Obowiązek ten wynika to z ustaw: art 362, 363, 379 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r, Prawo ochrony środowiska (Dz U z 2008r Nr 25 , poz 150 z póź zm.) oraz art.74 Konstytucji RP. w związku z art 182 kk. Gazowanie truciznami przez Hacon trwa. Czy Hacon przestrzega ilość i rodzaje wrzucanych do środowiska trucizn na które otrzymał zgodę od Marszałka woj. zachodniopomorskiego ? Czy Gmina bada przestrzeganie prawa przez Hacon w tym zakresie ? Jak twierdzą urzędnicy Gminy nie są wpuszczani do Haconu na kontrolę podczas emisji smrodu, czy Burmistrz korzysta z art 225 kk. skoro nie może wykonać kontroli ? Uprzejmie proszę o odpowiedź.
+10

Guest

Szanowni Państwo, już od dłuższego czasu zauważam, że w naszym mieście nie buduje się nowych domów, nie ma mieszkań dla ludzi młodych, brak mieszkań czynszowych, takich, na które stać byłoby ludzi młodych. Inne miasta rozwijają się budując nowe osiedla, osiedla z czynszowymi mieszkaniami, na które jest stać młodych ludzi, u nas, niestety nic się w tej kwestii nie dzieje. Mam pytanie do Radnych, co zamierzacie w tej sprawie zrobić, drodzy Państwo, to ważna sprawa, bo młodzi ludzie uciekają stąd do miast, gdzie są mieszkania na ich kieszeń. Grozi nam scenariusz "miasta starych ludzi", bo wobec braku działań miasta pozostaje szukanie alternatywy. Znajdźcie Państwo sposób na budowę tanich mieszkań dla młodych ludzi.
+5

Guest

Moje pytanie dotyczy polityki mieszkaniowej w mieście, od dłuższego czasu nic się nie buduje w mieście, nie ma domów czynszowych, są tylko drogie mieszkania(i to niewiele) na GT, czy nasi rajcy mają pomysł na rozwinięcie tej dziedziny życia, bo sporo młodych ludzi ucieka z miasta, gdyż nie mają możliwości kupna swojego mieszkania. Może zamiast zajmować się upiększaniem skwerów, to znaleźlibyście państwo pomysł na nowe mieszkania w mieście, jeśli nie chcecie, by Barlinek stał się miastem starych ludzi?!
+4

Guest

Mam pytanie dotyczące tego kto jest właścicielem śmieci porwanych przez ulewny deszcz , które wypłynęły na teren użytku publicznego ,ponieważ nie chciałbym sobie przywłaszczyć cudzej własności.
+3

Guest

Taki pomysł:
Borne zbudowało od ul. Lipowej potężną ścianę, podobno ograniczającą hałas - ok, ale obecnie nie jest to zbyt estetyczne; można by było namalować na niej jakiś profesjonalny i estetyczny mural np, o tematyce patriotycznej, edukacyjnej albo neutralnej, oczywiście za zgodą właściciela tej ogromnej ściany. Trzeba tylko zaangażować odpowiednich ludzi, którzy poprowadzą profesjonalnie ten projekt. Chyba, że już sprawa jest nieaktualna. Pozdrawiam.
Kazimierz S.
+4

Guest

Niedawno opisany był problem ptaków w kominie byłej Baroli. Nie można było go zburzyć ze względu na okres lęgowy. Dziś komin zburzono czyli rozumiem że za odpowiednią kopertę można jednak było zburzyć?
+10

?Guest?

Mam pytanie odnośnie orlika przy Szkole Podstawowej nr 4 Górny Taras. Kto jest zarządcą obiektu? Obiekt jest non stop zamknięty. Czy dzieci tu zamieszkujące nie mogą z niego korzystać? Na stronie szkoły jest napisane obiekt nieczynny styczeń, luty, marzec. Jest kwiecień i piękna pogoda. Zresztą i tak nie rozumiem dlaczego przez okres zimy, której praktycznie nie było jest nieczynny. Dzieci chodzą codziennie zaglądać o godz 16:00 czy jest już otwarte, gdyż nadmienię, iż orlik w okresie letniem był otwarty od poniedziałku do piątku w godz od 16:00 do 20:00, a juz w okresie szkolnym od 16:00 do 18:00 a w soboty od 10:00 do 13:00, moim zdaniem i większości nie jest to poważne. Chłopcy chodzą zaglądają chcąc pograć w piłkę a tu dosyć, ze ograniczone godziny otwarcia to w większości czasu nie maja dostępu. Czy nie można coś z tym zrobić aby dzieci mogły chodzić i grac w weekendy, po szkole? Wybudowano boisko z którego praktycznie nie można korzystać.
-------------------------------------------------
Poniżej link do artykułu:
https://www.barlinek24.pl/aktualnosci/11347-jak-i-kiedy-na-boisko.html

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".