czwartek 28 marca 2024r.   imieniny: Antoni, Jan, Krzesisław

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

Pogoń nie daje szans rywalom
Od początku meczu piłkarze z Barlinka mieli zdecydowana przewagę. Już w 6min meczu Piasecki dokładnie zacentrował w pole karne, a Kochan precyzyjną główką zdobył pierwszego gola. Pięć minut później Husejko oddał potężny strzał z 30m i piłka ocierając się od poprzeczki „zdjęła pajęczynę” z górnego rogu bramki Drawy.

Pogoń nadal atakował i już w 17min było 0:3, tym razem Dutkiewicz podał w pole karne do Kochana, który strzałem w długi róg pokonał golkipera gospodarzy. Piłkarze Drawy byli w szoku i w 26min na środku boiska stracili na rzecz Husejki piłkę, który popędził na bramkę, minął zwodem bramkarza i posłał futbolówkę do pustej bramki. Dwie minuty później powinna paść piąta bramka dla gości, jednak tym razem Kochan z 15m uderzył tuż nad spojeniem słupka i poprzeczki. Piłkarze Drawska w 36min zdobyli dość przypadkowo bramkę. Po dośrodkowaniu w pole karne powstało ogromne zamieszanie i M. Kubiak chcąc wybić piłkę skierował ją do własnej bramki.

W drugiej części gry nadal trwała znakomita gra zawodników Pogoni. W 49min Husejko został sfaulowany przed linią pola karnego. Do piłki podszedł Świtaj i strzałem nad murem zupełnie zaskoczył bramkarza gospodarzy. W 55min Drawa mogła zdobyć drugą bramkę jednak strzał głową Kapelińskiego trafił w poprzeczkę. Dziesięć minut później zawodnik z Drawska przymierzył celniej wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego. W 73min Husejko zagrał Kochana, który uprzedził interweniującego golkipera miejscowych i skierował pikę do bramki. Pięć minut później napastnik Pogoni mógł się cieszyć z czwartego gola w meczu, wykorzystując dogranie Jureczki na 14m. W ostatnich dziesięciu minutach oba zespoły mogły zdobyć jeszcze po jednej bramce. Najpierw Witoń z 12m strzelił wprost w Kaczmarczyka, a chwile później Husejko w sytuacji sam na sam, uderzył tuż obok słupka.

Drawa Drawsko – Pogoń Barlinek 2:7 (1:4)
Bramki: Przemysław Kochan 4, Dominik Husejko 2 i Rafał Świtaj.

Pogoń Barlinek: Kaczmarczyk - Suchowera, Kozioła, M. Kubiak, Tuński - Piasecki (65' Guraj), Stukonis, Świtaj, Dutkiewicz (46' Jureczko) - Kochan (80' Świercz), Husejko (85' Dydyna).