sobota 20 kwietnia 2024r.   imieniny: Agnieszka, Czesław, Czech

Mini Mistrzostwa Świata
Na Orliku przy ul. Leśnej, przez dwa dni, rozgrywano turniej piłki nożnej Mini Mistrzostwa Świata. Wzięło w nim udział osiem drużyn, z Barlinka, Pełczyc i Schneverdingen w Niemczech. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna Publicznego Gimnazjum nr 1 z Barlinka.

Na miejscu drugim uplasowali się goście z Niemiec, drużyna KSG Schneverdingen. Miejsce trzecie przypadło Szkole Podstawowej nr 4 z Barlinka.Kolejne miejsca zajęli: czwarte Dzieci Orlika, piąte Publiczne Gimnazjum nr 2 z Barlinka, szóste Publiczne Gimnazjum z Karska, siódme Szkoła Podstawowa z Pełczyc i ósme Szkoła Podstawowa nr 1 z Barlnika.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Damian Konieczny – SP nr 4. Najlepszym bramkarzem: Przemysław Koza – PG nr 2, najlepszym strzelcem: Jakub Zięba – PG nr 1. nagrodami w turnieju były puchary, piłki, koszulki sportowe i dyplomy. Wszystkie mecze sędziował Michał Świderski. Organizatorem turnieju byli: Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1, Rada Rodziców Publicznego Gimnazjum nr 1, trenerzy środowiskowi Moje Boisko Orlik 2012.