pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 15 kwietnia 2021r.   imieniny: Bazyli, Wacław, Wiktoryn

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
Image
Duathlon rowerowy
28. lipca rozegrano kolejne (szóste) zawody z cyklu Barlineckiej Ligi Kolarskiej - Duathlon rowerowy - 64 km, na który składały się: wyścig szosowy na dystansie 44 km oraz wyścig MTB na trasie dookoła Jeziora Barlineckiego - dwukrotnie, tj. 20 km.

Na starcie stanęło 15 zawodników. Dla ubarwienia rywalizacji uczestnicy startowali w odstępach minutowych w kolejności wyłonionej w drodze losowania, co zmuszało wszystkich zawodników do jazdy na pełnym gazie, bez oglądania się na potencjalnych przeciwników. Dopiero na mecie okazało się jaka jest kolejność. Pojawiło się kilka niespodzianek.

Pierwszą było to, że nie wygrał Andrzej Binkowski (4 miejsce - 2:01:22), do czego zdążył ostatnio przyzwyczaić:) Drugą, że nie wygrał Andrzej Jaroszonek (3 miejsce - 1:59:18) - faworyt zawodów, najlepszy w chwili obecnej kolarz z Barlinka, startujący w Barlineckiej Lidze Kolarskiej 2010 po raz pierwszy. A trzecią, że nie zrobił tego Bartosz Krzyśko (2 miejsce - 1:57:17) - lider BLK 2010. Wszystkich trzech pogodził Roman Grzemski (1:56:26), bezapelacyjnie wygrywając całe zawody.

REKLAMA

Specyfika zawodów wymagała od zawodników dużej wszechstronności. Dość powiedzieć, że jeden z zawodników mając sporą, wydającą się nie do odrobienia, 5 min. stratę po części szosowej do innego zawodnika, podczas dwóch okrążeń dookoła jeziora odrobił ją z nawiązką, tj. uzyskując 2 min. przewagi na mecie.

Sporego pecha zanotował Zbigniew Dudas, który już na samym początku rywalizacji "złapał gumę", grzebiąc swoje szanse na dobry rezultat. Na brak szczęścia nie mógł za to narzekać Łukasz Zych, który w walce o pierwszą dziesiątkę wyprzedził Mirosława Sulikowskiego dosłownie o 1 sekundę.

Warto wspomnieć, że poza kolarzami z Barlinka oraz okolic (Pełczyce, Gorzów Wlkp.) w zawodach brał udział również gość z Warszawy - Pan Gościniarek. Niestety nasi zawodnicy nie byli zbyt gościnni pozwalając mu na zdobycie zaledwie 14. miejsca:)

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu umocnił się Bartosz Krzyśko, mając 69 pkt. przewagi nad Zbigniewem Dudasem i 70 pkt. nad Andrzejem Binkowskim. Komplet wyników zawodów oraz klasyfikacja generalna.

Foto: Daniel Brąszkiewicz

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.