pldaenfrdeuk

 niedziela 25 lipca 2021r.   imieniny: Jakub, Krzysztof, Walentyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
Image
Tradycji stało się za dość
Po raz pierwszy na boisko wyszli 9 lat temu. Meczem ojcowie (na zdjęciach biało – niebieskie stroje) kontra synowie postanowili uczcić pamięć sąsiada, byłego barlineckiego piłkarza, Adama Matuszka. I od tego czasu corocznie spotykają się na boisku. Mowa o mieszkańcach bloku nr 6 z ul. Przemysłowej.

Nie inaczej było 17. września. Tyle tylko, że tym razem mecz rozegrany został na Orliku, przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych na ul. Szosowej. Stan boiska za wspomnianym blokiem nie pozwalał na rozegranie tam spotkania. Mimo tego dopisali zarówno zawodnicy, jak i kibice. Mecz trwający 2 razy po 25 minut zakończył się wynikiem 8:8.

REKLAMA

W rzutach karnych lepszą drużyną okazali się młodsi na boisku, synowie. Jednak nie o wynik w tych spotkaniach chodzi. Chodzi o pamięć i dobrą zabawę. Zarówno w trakcie meczu, jak i na sąsiedzkim spotkaniu po nim. A trwało ono do późnych godzin nocnych na ogrodzie, za blokiem. I najważniejsze. Spotkaniu kibicowali m.in. bardzo młodzi ludzie w wózkach oraz tylko nieco starsi od nich. Chociażby dlatego trzeba mieć nadzieję, że turniej ten będzie rozgrywany jeszcze przez długie lata. Rosną następcy tych, którzy po boisku biegali.
Js

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.