pldaenfrdeuk

 niedziela 25 lipca 2021r.   imieniny: Jakub, Krzysztof, Walentyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
Image
Wyścig nocny - BLK
No i sypnęło niespodziankami w Barlineckiej Lidze Kolarskiej. Wydawałoby się, że faworytów zawodów należy upatrywać w prowadzącej w klasyfikacji generalnej czwórce zawodników (A. Binkowski, B. Krzyśko, A. Szyszka, Z. Dudas). Tymczasem spośród nich jedynie Bartosz Krzyśko, zajmując 2. miejsce, znalazł się w pierwszej piątce środowych zawodów.

 

Pozostała trójka zajęła dopiero miejsca 6-8 (Szyszka, Binkowski, Dudas). Wszystkich pogodził nie kto inny jak Andrzej Jaroszonek, który z czasem 47:48 wygrał tegoroczną 8. edycję BLK 2010 - Wyścig nocny. Trasa Wyścigu Nocnego, jak co roku, polegała na dwukrotnym okrążeniu Jeziora Barlineckiego w warunkach dość nietypowych jak na dyscyplinę MTB, czyli nocą. Ponadto stan trasy (duże ilości błota i koleiny w wyniku prac leśnych) dodatkowo uatrakcyjnił trasę:)

W zawodach wzięło udział 14. zawodników, którzy dokładnie o godz. 20.00 wystartowali z ul. Sportowej w kierunku centrum miasta, aby na wysokości ul. Gorzowskiej dokonać startu ostrego. Jeszcze w Moczkowie, z marzeniami o wygranej musiał pożegnać się ubiegłoroczny zwycięzca i jednocześnie faworyt zawodów - Artur Szyszka, który w wyniku awarii oświetlenia stracił kilkadziesiąt cennych sekund i przede wszystkim kontakt z czołówką. Tymczasem w czołowej grupie od razu na ucieczkę zdecydował się Andrzej Jaroszonek, by samotnie, stale powiększając przewagę, dotrzeć do mety. Za nim uformowała się czteroosobowa grupa: Krzyśko, Zych, Fuśniak i Poździk, która dotrwała w niezmienionym składzie do zachodniego krańca jeziora, gdzie pierwsze błota rozbiły grupę pościgową na pojedynczych kolarzy, grzebiąc jednocześnie możliwość współpracy w pogoni za "uciekinierem".

REKLAMA

Po pierwszym okrążeniu klasyfikacja wyglądała następująco: 1. Jaroszonek, 2. Krzyśko, 3. Zych, 4. Fuśniak, 5. Dudas, 6. Brąszkiewicz, 7. Poździk, 8. Binkowski, 9. Szyszka, 10. Stalmach, 11. Wasilewski, 12. Sulikowski, 13. Powązka, 14. Hołowczak. Ponieważ, poza prowadzącym Andrzejem Jaroszonkiem, różnice nie były zbyt wielkie, na drugim okrążeniu po zaciętych pojedynkach doszło do kolejnych przetasowań, w wyniku których część zawodników znacznie zyskała: Poździk, Szyszka (+3 pozycje), a część znacznie straciła: Brąszkiewicz, Dudas (-3 poz.), Zych (-2 poz.). Ostatecznie po 2. okrążeniach wyniki przedstawiają się następująco:


10
11
12
13
14 

47
6
15
4
9
3
1
5
50
13
19
17
14
16 

Jaroszonek Andrzej 00:47:48
Krzyśko Bartosz 00:50:45
Fuśniak Alan 00:51:37
Poździk Radosław 00:52:08
Zych Łukasz 00:52:16
Szyszka Artur 00:52:41
Binkowski Andrzej 00:52:51
Dudas Zbigniew 00:53:07
Brąszkiewicz Daniel 00:53:47
Stalmach Jacek 00:55:04
Sulikowski Mirosław 00:58:36
Wasilewski Mateusz 01:00:51
Hołowczak Edward 01:03:11
Powązka Patryk 01:08:36

Warto zauważyć wysokie pozycje "młodych wilków": Alan Fuśniak (3. miejsce) oraz Łukasz Zych (5. miejsce) - to miły prognostyk na przyszłość. Mimo, że rywalizacja w Barlineckiej Lidze Kolarskiej zmierza ku końcowi, do ostatecznych rozstrzygnięć wcale nie jest bliżej. W klasyfikacji generalnej na pierwsze miejsce wrócił B. Krzyśko z 440 pkt., na drugie spadł A. Binkowski 426 pkt., a trzecie zajmuje A. Szyszka z 400 pkt. W terminarzu tegorocznej Ligi pozostały ostatnie zawody, wielki finał: Wielobój, w ramach którego przewidziano 4 konkurencje (2 szosowe i 2 MTB), w których można zdobyć razem 200 pkt. (zwycięzcza każdej konkurencji może zdobyć max. 50 pkt.). W związku z tym teoretycznie szanse na zwycięstwo, oprócz wyżej wspomnianej trójki, ma jeszcze trzech zawodników: Zbigniew Dudas - 387 pkt., Radosław Poździk - 330 pkt. oraz Jacek Stalmach - 251 pkt., jednakże wydaje się że walka o zwycięstwo powinna się rozstrzygnąć pomiędzy czołową trójką.

Ostateczną odpowiedź poznamy 9. października 2010 r., kiedy odbędą się ostatnie zawody tegorocznej edycji Barlineckiej Ligi Kolarskiej. Szczegółowe informacje dotyczące tych zawodów podane zostanąw terminie poźniejszym.

Szczegółowe wyniki z Wyścigi nocnego z czasami poszczególnych okrążeń >> Organizatorzy dziękują Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Barlinku za pomoc w organizacji cyklu Barlineckiej Ligi Kolarskiej 2010.

R.P.

Foto: Artur Sędłak

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.