pldaenfrdeuk

 

 


 niedziela 7 marca 2021r.   imieniny: Felicja, Paweł, Tomasz

Reklama

A A A
Image
Finał BLK 2010
W ostatnią sobotę 9. października 2010 r. rozstrzygnięte zostały losy rywalizacji w Barlineckiej Lidze Kolarskiej. Zwycięzcą został Bartosz Krzyśko z Pełczyc, który skutecznie obronił swoją przewagę nad Andrzejem Binkowskim i Arturem Szyszką.

fotorelacja

Jedną z konkurencji ostatnich zawodów - Wieloboju kolarskiego, była indywidualna jazda na czas dookoła Jeziora Barlineckiego, której zwycięzcą i pierwszym oficjalnym rekordzistą trasy został zwycięzca całego Wieloboju - Roman Grzemski.

Zanim jednak doszło do bicia rekordu, zawodnicy rozpoczęły rywalizację od jazdy indywidualnej na czas na dystansie 10 km (Barlinek-Lutówko-Barlinek). Walka o zwycięstwo rozstrzygnęła się między Romanem Grzemskim (1. miejsce - 16:30) i Zdzisławem Kalinowskim (2. miejsce - 16:44), którzy zdecydowanie wyprzedzili pozostałych zawodników - 3. miejsce Artur Szyszka - 17:52. Dystans, mimo że krótki, był o tyle trudny, że wymagał jazdy na "pełnym gazie" przez cały czas, co niektórym zawodnikom w kolejnych startach "odbijało się czkawką".

REKLAMA

Po niespełna półgodzinnym odpoczynku wystartował wyścig wspólny na dystansie 41 km (Barlinek-Laskowo-Warszyn-Pełczyce-Barlinek), którego finisz rozstrzygał się na trudnym podjeździe pod ul. Kombatantów. Wtedy to z czołowej pięcioosobowej grupy na atak zdecydował się Grzemski, a w ślad za nim ruszyli Kalinowski i Krzyśko, zostawiając za sobą Binkowskiego i Szyszkę. Do ostatnich metrów trwała walka o każdy centymetr przewagi. Ostatecznie pierwszy linie mety minął Bartosz Krzyśko (1:09:02) przed Zdzisławem Kalinowskim (1:09:03) i Romanem Grzemskim (1:09:04).

Po za kończonej rywalizacji na szosie zawodnicy przystąpili do jazdy indywidualnej na czas na trasie dookoła Jeziora Barlineckiego - 10 km. Jednocześnie ustanowiony miał być oficjalny rekord tej trasy. Mimo że zawodnicy mieli już w nogach dwa starty, a trasa nie była  w najlepszym stanie, rekord który ustanowił Roman Grzemski zaskoczył wszystkich: 20 minut i 41 sekund - tyle wynosi wyzwanie dla każdego, kto chce się zmierzyć z rekordem trasy dookoła Jeziora Barlineckiego (kierunek odwrotny do ruchu wskazówek zegara). Ten czas dał Romanowi Grzemskiemu nie tylko rekord, ale też drugie zwycięstwo w trzeciej konkurencji wieloboju. Drugie miejsce (po raz trzeci z rzędu) zajął Zdzisław Kalinowski ustępując zwycięzcy o 14 sekund. Trzeci czas (22:03) uzyskał Bartosz Krzyśko.

Image

Ostatnią konkurencją był wyścig XC (cross country) polegający na pięciokrotnym pokonaniu 2,7 km pętli (razem 13,5 km). Trasa była o tyle trudna, że podłoże było dość miękkie (liście, luźne piaski), a suma podjazdów na całym dystansie wynosiła 280 m (w pionie). Po raz kolejny znakomity występ zanotował Roman Grzemski (41:23), który od początku wysunął się na czoło stale powiększając przewagę nad drugim Bartoszem Krzyśko (44:38). Trzecie miejsce zajął niespodziewanie Alan Fuśniak (46:18), który wyprzedził tuż przed ostatnim zjazdem Andrzeja Binkowskiego (46:23). Co prawda był to dopiero jego drugi występ tego dnia i dysponował większą świeżością, jednak mimo wszystko wynik budzi spore uznanie.

Ostatecznie zwycięzcą Wieloboju kolarskiego został Roman Grzemski, zdobywając w 4. startach 180 pkt. (na 200 możliwych), dzięki czemu awansował z 12. pozycji na 6. (wcześniej startował jedynie w dwa razy). Drugie miejsce zajął Bartosz Krzyśko - 134 pkt., co ostatecznie przypieczętowało jego zwycięstwo w Barlineckiej Lidze Kolarskiej 2010 (574 pkt.). Trzecie miejsce przypadło Zdzisławowi Kalinowskiemu - 120 pkt. (w 3. startach - nie wystąpił w XC). Niesłychaną regularnością wykazał się Andrzej Binkowski, który w czterech startach zanotował czterokrotnie czwartą pozycję, co pozwoliło mu zająć ostatecznie 4. miejsce w Wieloboju:) W wyniku tego, w klasyfikacji końcowej BLK 2010 zajął 2. pozycję (526 pkt.), przed Arturem Szyszką (492 pkt.) - 5. miejsce w Wieloboju. Pełne wyniki Wieloboju.

Image

Zwycięzcom i pokonanym gratulujemy udanych występów i dziękujemy za ciekawą rywalizację, zapraszając do uczestnictwa w kolejnej edycji Barlineckiej Ligi Kolarskiej w 2011 roku. Jednocześnie pragniemy zaprosić wszystkich chętnych, ale jeszcze niezdecydowanych do startu w przyszłorocznej edycji - obiecujemy, że za pierwszym razem nie będzie tak mocno bolało:)

Image

Na koniec serdecznie podziękowania od organizatorów dla Pana Prezesa PGK Sp. z o.o. w Barlinku Zenona Wróblewskiego za wsparcie tegorocznej edycji BLK.

R.P.

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.