pldaenfrdeuk

wtorek 2 marca 2021r.   imieniny: Paweł, Piotr, Radosław

Image
Porażka na Kaszubach
Wyjazdy do województwa pomorskiego zupełnie nie leżą piłkarzom Pogoni Barlinek. Po porażkach w Bytowie, Kartuzach i Kościerzynie tym razem zespół z Barlinka uległ w Redzie miejscowym Orlętom 1:2 (0:0). Honorową bramkę dla Pogoni zdobył strzałem z rzutu wolnego Rafał Świtaj w 63min meczu.

Spotkanie stało na słabym poziomie. O pierwszej połowie meczu można napisać tylko tyle, że się odbyła. Żadnej z drużyn nie udało się stworzyć sytuacji bramkowej. Jedyny celny strzał oddał w 35min Świtaj jednak uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć bramkarza gospodarzy.

Nieco ciekawiej było po przerwie. Na bramkę Orląt celnie strzelali Tuński i Barandowski, ale golkiper z Redy nie dał się zaskoczyć. W 63min zespół z Barlinka stracił gola „z niczego”. Przy wyprowadzaniu akcji z własnej połowy zawodnik gospodarzy przerwał akcje Pogoni kopnięciem piłki w stronę bramki, futbolówka ku zaskoczeniu wszystkich przelobowała wysuniętego na 11m Gołębiewskiego i wpadła do siatki. Goście wyrównali minutę później.

Faulowany 20m od bramki był Skórecki, a stały wykonawca rzutów wolnych Świtaj precyzyjnym strzałem nad murem umieścił piłkę w bramce. W 68mim meczu zespół z Barlinka miał dwie znakomite okazje na zdobycie prowadzenia. Od straty gola uratował gospodarzy ich bramkarz najpierw odbijając strzał w sytuacji sam na sam ze Świtajem, a po chwili broniąc instynktownie uderzenie Barandowskiego z 11m.

W 75min Stromczyński przegrał na własnej połowie pojedynek o górną piłkę, futbolówka trafiła pod nogi stającego w polu karnym zawodnika gospodarzy, który mocnym strzałem pod poprzeczkę zmusił do kapitulacji Gołębiewskiego. Pogoń mogła wyrównać w 87min, ale znów na wysokości zadania stanął golkiper miejscowym broniąc strzał Świtaja z 15m.