pldaenfrdeuk

wtorek 2 marca 2021r.   imieniny: Paweł, Piotr, Radosław

Image
Błękitni - Pogoń 3:1
W przedostatniej jesiennej kolejce III ligi Bałtyckiej Pogoń Barlinek przegrała w Stargardzie z Błękitnymi 1:3 (0:1). Honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył w 85min Kacper Stukonis, dla gospodarzy celnie strzelali Pustelnik w 3min, Gajda w 65min i Kubicki w 76min.

Mecz ustawiła bramka zdobyta w 3min z rzutu wolnego. Zespół z Barlinka mógł w pierwszej połowie doprowadzić do wyrównania, jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Patryk Skórecki. W drugiej odsłonie spotkania gospodarze zdobyli dwie bramki po błędach barlineckiej defensywy. Pod koniec spotkania rozmiary porażki zmniejszył Stukonis wykorzystując dogranie z głębi pola.

Spotkanie źle się rozpoczęło dla Pogoni. W 3min Suterski sfaulował 20m od bramki Gajdę. Rzut wolny precyzyjnym strzałem przy słupku na gola zamienił Pustelnik. Piłkarze z Barlinka chcieli jak najszybciej wyrównać, jednak ich ataki rozbijała defensywa gospodarzy. W 19min celnie z rzutu wolnego uderzał Świtaj, jednak bramkarz Błękitnych nie dał się zaskoczyć. Pięć minut później z ostrego kąta strzelał Barandowski jednak i tym razem golkiper miejscowych był na posterunku. W 29min w znakomitej sytuacji znalazł się Skórecki jednak przegrał sytuacje sam na sam z Ufnalem. Po chwili po przeciwnej stronie boiska Gołębiewski obronił strzał z dystansu Kawczyńskiego.  W 35min z pola karnego strzelał Hackiewicz tuż obok słupka. Pod koniec pierwszej połowy od utraty gola gości uratował Jarczyk wybijając piłkę z linii bramkowej.

Po przerwie zespół z Barlinka próbował zdobyć wyrównującą bramkę, ale strzały Świtaja pewnie bronił Ufnal, a lob Jarczyka wylądował na górnej siatce. W 65 min po dośrodkowaniu z prawej strony boiska przy biernej postawie defensywy i bramkarza Pogoni Gajda głową zdobył drugiego gola dla Błękitnych. Po chwili mogła paść kolejna bramka dla gospodarzy jednak Hackiewicz z 14m strzelił wprost w Gołębiewskiego. W 76min było już jednak 3:0 autorem bramki był Kubicki. Dwie minuty później Jarczyk w ostatniej chwili zablokował w polu karnym Hackiewicza. Piłkarze z Barlinka mimo niekorzystnego wyniku do końca walczyli o honorową bramkę. Ambicja została wynagrodzona pięć minut przed końcem spotkania. Stukonis otrzymał dokładne podanie z głębi pola i w sytuacji sam na sam strzałem w długi róg pokonał bramkarza ze Stargardu.