pldaenfrdeuk

wtorek 2 marca 2021r.   imieniny: Paweł, Piotr, Radosław

Image
Mistrzostwa Polski
W dniach 27-30 stycznia 2011 roku w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale k. Tomaszowa Mazowieckiego odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce. Barlinek reprezentowało 5 zawodników Lubusza wraz z trenerem Wojciechem Szymaniakiem.

Złoty medal oraz tytuł Mistrza Polski Juniorek zdobyła Paulina Furmańska na 3000m z wynikiem 10’05”90, atakując swoje konkurentki z 250 metrowego finiszu i pewnie zwyciężając.

Srebrny medal zdobył Patryk Hładuniuk na 300m - 35”87 do lat 17, przegrywając z rok starszym kolegą i nowym Rekordzistą Polski w hali do lat 17. Do pechowych startów może zaliczyć zajmująca 4 miejsce na 2000m do lat 17 Sofia Ennaoui, kończąc swój bieg na boso (lewa noga), po ściągnięciu przez konkurentki jednego „kolca” z lewej nogi na 700m przed metą. Siódme miejsce zajął Kamil Wróblewski w skoku wzwyż skacząc 200cm i wyrównując swój rekord życiowy. 13 miejsce na 2000m – 5’59”90 zajął Piotr Mucha.

Image

Trener W. Szymaniak oceniając start swoich zawodników stwierdził: „starty w hali traktujemy jako przerywnik w treningu zimowym, nigdy specjalnego przygotowania nie robiliśmy, ponieważ nie trenując w hali nie można biegać na prędkościach startowych”, „start zawodników oceniam bardzo dobrze, gdyż Paulina, Kamil, Sofia i Piotrek poprawili lub wyrównali swoje rekordy życiowe z sezonu 2010 i dobrze to wróży na sezon letni.”