piątek 19 kwietnia 2024r.   imieniny: Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf

Kolejne punkty
W 19 kolejce spotkań o mistrzostwo III ligi Bałtyckiej Pogoń Barlinek pokonała Energetyka Gryfino 2:0 (1:0). Bramki dla zwycięzców zdobyli Bartosz Barandowski 33min i Tomasz Najewski 67min. Wygrana gospodarzy w pełni zasłużona, choć piłkarze z Gryfina w drugiej połowie spotkania dwukrotnie byli bliscy zdobycia gola.

Ozdobą meczu była bramka Tomasza Najewskiego zdobyta strzałem z rzutu wolnego. Przez pierwsze pół godziny meczu nie wiele działo się na boisku. Oba zespoły czuły przed sobą  respekt i nie chciały zbytnio się otworzyć. Warty odnotowania był jedynie strzał w 8min Sikory z 16m po którym bramkarz Energetyka wybił piłkę zmierzającą pod porzeczkę na rzut rożny. W 33min sędzia podyktował rzut wolny po faulu na Sikorze. Do futbolówki podszedł Świtaj i uderzył na bramkę gości, Horodyski odbił piłkę na 18m wprost pod nogi Barandowskiego, który uderzeniem z woleja posłał ją do siatki.

Dwie minuty później zawodnik Pogoni po raz drugi mógł się wpisać na listę strzelców, ale z 7m nie trawił w bramkę po dograniu Bejuka. W 42min Sikora znalazł się w sytuacji sam na sam i gdy składał się do strzału w polu karnym został popchnięty przez obrońcę  z Gryfina, jednak arbiter nakazał grać dalej. Zespół Energetyka w pierwszej połowie nie stworzył sobie żadnej klarownej sytuacji strzeleckiej.

Po przerwie śmielej zaatakowali gospodarze. Celnie na bramkę gości uderzali Barandowski i Skórecki, jednak golkiper przyjezdnych nie dał się zaskoczyć. W 52min szanse na wyrównanie miał Łazarz, ale głową z 5m nie trafił w światło bramki. Trzy minuty później bramkarz z Gryfina interweniował na 45m od własnej bramki uprzedzając w ostatniej chwili wychodzącego na czystą pozycje Skóreckiego.

W 59min piłkarze z Barlinka rozegrali koronkową akcje po której Bejuk uderzył z pola karnego tuż nad poprzeczką. Po chwili po przeciwnej stronie boiska Jasiak minął zwodem wychodzącego z bramki Tomczaka jednak jego słaby strzał z ostrego kąta został zastopowany przez obrońców Pogoni. W 67min 25m od bramki faulowany był Bejuk. Rzut wolny kapitalnym strzał nad murem na gola zamienił Najewski i gospodarze objęli dwubramkowe prowadzenie. W 76min po starciu z obrońcą w polu karnym  Energetyka upadł Bejuk jednak ponownie arbiter nie odważył się podyktować rzutu karnego.