pldaenfrdeuk

sobota 6 marca 2021r.   imieniny: Róża, Wiktor, Wojsław

Image
Pogoń - Gryf 1:0
Pogoń Barlinek w meczu 23 kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi pokonała na stadionie w Strzelcach Kraj. Gryfa Słupsk 1:0 (0:0). Bramkę na wagę 3pkt zdobył w 34 minucie meczu Rafał Świtaj. Mecz nie należał do pięknych widowisk piłkarskich.

Na zwycięstwo drużyna z Barlinka musiała mocno zapracować, gdyż piłkarze ze Słupska zaprezentowali się jako zespół grający twardo i walczący o każdą piłkę.

Pierwszy kwadrans meczu to wzajemne badanie sił. Żaden z zespołów nie zamierzał zbytnio się otworzyć więc gra toczyła się głównie w środku boiska. W 14min goście mogli objąć prowadzenie Świdziński dośrodkował do zamykającego akcje Pytlaka, który uderzył celnie jednak Tomczak zdołał odbić strzał nogą. Trzy minuty później po przeciwległej stronie boiska strzelał Bejuk, ale bramkarz Gryfa był na posterunku. Chwile później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Najewskiego Gaca zgrał piłkę głową na drugi słupek do Sikory, którego strzał z ostrego kata na rzut różny wybił Mulawa.

W 25min Biegański wpadł z piłką w pole karne i gdy składał się do strzału Najewski ofiarnym wślizgiem wybił futbolówkę poza boisko. W 32min po dośrodkowaniu z narożnika boiska głową strzelał Barandowski, ale piłkę zmierzającą do bramki zdołał wybić obrońca ze Słupska. Dwie minuty później Pogoń zdobyła zwycięskiego gola. Świtaj otrzymał prostopadłe podanie od Najewskiego i na raty pokonał golkipera Gryfa. W 42min powinno być 2:0 jednak Bejuk po przerzuceniu piłki nad obrońcą nie trafił do bramki z 15m.

Drugą odsłonę meczu otworzył celny strzał Barandowskiego obroniony przez Mulawę. W odpowiedzi bramkarz Pogoni musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności odbijając piłkę po uderzeniu Pytlaka. Po tych dwóch akcjach gra niespodziewanie zaczęła toczyć się od jednego pola karnego do drugiego. Zespół z Barlinka zaczął bronić jednobramkowego prowadzenia, a goście nie byli w stanie stworzyć groźnej sytuacji podbramkowej. Warty odnotowanie był jedynie strzał z 25m Waleszczyka obroniony przez Tomczaka. W 76min za próbę wymuszenia rzutu karnego drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Pytlak i musiał opuścić boisko. Grający w osłabieniu piłkarze Gryfa do końca walczyli o zdobycie punktu i w doliczonym czasie gry byli bliscy osiągnięcia celu, jednak Biegański zamiast podać do nadbiegających partnerów strzelał z ostrego kąta i piłka minęła słupek bramki Pogoni.