pldaenfrdeuk

wtorek 2 marca 2021r.   imieniny: Paweł, Piotr, Radosław

Image
Pogoń - Kotwica 0:1
Mimo wielu sytuacji podbramkowych Pogoń Barlinek przegrała w Strzelcach Kraj. z Kotwicą Kołobrzeg 0:1 (0:0). Zwycięskiego gola dla gości zdobył w 47min Sebastian Szych.  Po raz kolejny piłkarzom Pogoni zabrakło skuteczności i odrobiny szczęścia.

Dwa razy słupek ratował zespół z Kołobrzegu przed utratą gola, a bramkarz Kotwicy Mateusz Prokosa mecz ten może zaliczyć do najlepszych w swojej karierze. Na początku meczu Bejuk dwukrotnie bliski była zdobycia gola. Najpierw strzelał z narożnika pola karnego i piłka po odbiciu się od obrońcy trafiła w słupek, a po chwili po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową napastnika Pogoni poszybował nad poprzeczką.

W 18min Tuński znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Pierwszy strzał obronił Prokosa, a dobitka trafiła w słupek. Dziesięć minut później ponownie na bramkę uderzał Tuński tym razem z 16m i znów golkiper z Kołobrzegu okazał się lepszy. W 34min Grzegorz Skwara po zagraniu „z klepki” znalazł się na czystej pozycji jednak jego uderzenie Tomczak wybił na rzut rożny.  Tuż przed przerwą Bejuk przedarł się lewą stroną boiska jednak jego dogranie na 5m do Barandowskiego zdołał wyłapać bramkarz Kotwicy.

Tuż po wznowieniu gry Bartosz Kubiak stracił piłkę w środku boiska i po kontrze Sebastian Szych mocnym strzałem z 14m pod poprzeczkę zdobył jak się później okazało zwycięskiego gola. W 49min mógł wyrównać Płaczek, ale jego strzał Prokosa przerzucił nad poprzeczką. Po chwili Ropiejko stanął oko w oko z bramkarzem Pogoni, jednak jego strzał minął słupek. W 59min z pola karnego uderza Bejuk jednak golkiper z Kołobrzegu odbija piłkę. Podobna sytuacja ma miejsce w 72 min i ponownie Prokosa wychodzi z opresji obronną ręką broniąc strzał napastnika z Barlinka z 16m. Dwie minuty później po przeciwnej stronie boiska wspaniałą interwencja popisuje się Tomczak broniąc strzał Dubieli z rzutu wolnego.

W 85min Stukonis uderza z półobrotu z 11m i znów piłka nie wpada do bramki, gdyż instynktownie bramkarz Kotwicy odbija futbolówkę. Tuż przed zakończeniem spotkania z 30m strzela Bejuk jednak Prokosa pewnie broni i goście zdobywają trzy punkty.