pldaenfrdeuk

 

 


 niedziela 7 marca 2021r.   imieniny: Felicja, Paweł, Tomasz

Reklama

A A A
Image
Strzelce biorą wszystko
Kolejna edycja Barlineckiej Ligi Kolarskiej - Klasyk polny padła łupem zawodników ze Strzelec Krajeńskich. Tym razem po fantastycznym finiszu zwyciężył Paweł Szczepaniak zdecydowanie wyprzedzając Artura Pruszyńskiego i Marka Walendzika. Spośród barlineckich kolarzy najlepszy był Andrzej Jaroszonek, zajmując 4. miejsce.

Na starcie usytuowanym na ul. Sportowej stanęło 15. kolarzy. Cała grupa rozpoczęła spokojnym przejazdem przez miasto w kierunku Pełczyc. Już na pierwszym podjeździe przed zjazdem w kierunku Płonna ostro narzuconego tempo (40 km/h na końcu stromego podjazdu!) nie wytrzymało trzech kolarzy. Dalsze utrzymywanie średniej prędkości 40 km/h przez kolejne 30 km "urwało" jeszcze dwóch zawodników w Zamęcinie. Kilka kilometrów później doszło do kraksy przed Krzęcinem, w której ucierpiał Artur Szyszka. Pozbierał się jednak szybko i dołączył do reszty grupy, która zgodnie z niepisanymi zasadami peletonu poczekała na niego. Po tym zdarzeniu tempo nieco się uspokoiło, jednocześnie oczywistym stał się fakt, że ostateczna walka o zwycięstwo rozstrzygnie się na finiszu.

REKLAMA

Jako pierwszy zaatakował Zbigniew Dudas na szybkich zjazdach między Krzynką a Barlinkiem. Niestety mimo długiego prowadzenia nie udało mu się urwać grupie, która bezlitośnie wykorzystała jego zmęczenie po próbie ataku. Następnie zaatakowała grupa ze Strzelec Krajeńskich, z której na ostatnich metrach wystrzelił z dużą przewagą Paweł Szczepaniak nie pozostawiając złudzeń pozostałym zawodnikom, kto zostanie najlepszym sprinterem w tych zawodach. Czas zwycięzcy to 2:21:14, co dało średnią 37 km/h. Szczegółowe wyniki (pdf) oraz klasyfikacja generalna (pdf).

W klasyfikacji generalnej BLK po dwóch edycjach na prowadzeniu umocnił się Marek Walendzik, który zgromadził 160 pkt. i o 48 pkt. wyprzedza będących na ex aequo na drugim miejscu dwóch Arturów: Pruszyńskiego i Szyszkę.

Tymczasem po dwóch majowych zawodach rozgrywanych na szosie, w czerwcu czekają nas zmiana klimatu i dwie edycje MTB: cross-country i XC. Pierwsza z nich na dystansie 50 km odbędzie na szybkiej trasie dookoła Jeziora Barlineckiego (5 okrążeń), druga bardziej wymagająca terenowo najprawdopodobniej w okolicach Szpitala i Harcerówki (15-25 km). Szczegóły wkrótce.

Serdecznie zapraszamy
Barlinecka Grupa Kolarska

Foto: Grzegorz Skop

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.