czwartek 18 kwietnia 2024r.   imieniny: Apoloniusz, Bogusław, Bogusława

Kolejne Mistrzostwa Świata
Na Stadionie Olimpijskim w Słubicach w dniach 11-12. 06 2011 roku, odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, w których medalowo zaprezentowali się zawodnicy Lubusza.

Podopieczni Wojciecha Szymaniaka zdobyli łącznie pięć medali z bardzo dobrymi wynikami. Od początku sezonu 2011 barlineccy lekkoatleci uchodzili za głównych kandydatów do medali w swoich kategoriach wiekowych w Mistrzostwach Polski. I tak: Złote medale:

• PATRYK HŁADUNIUK – na 200m – 22”39

Tydzień później, także na stadionie Olimpijskim w Słubicach 17.06.2011 roku, odbył się Miting Gran Prix „Odry” PZLA. W samotnym biegu SOFIA ENNAOUI prowadząc od startu do mety zwyciężyła z wynikiem 2’09”65 i w ostatniej chwili została dołączona do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata do lat 17 do Lille (Francja), które odbędą się 6-10 lipca 2011 roku.

W dniach 24-26 czerwca 2011 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów na których PAULINA FURMAŃSKA zdobyła dwa medale i potwierdziła swoją dominację w Polsce w biegach długich. Tytuł Mistrza Polski zdobyła w swoim debiucie na 5000m, gdzie wspaniałym finiszem z ostatnich 300m zdecydowanie zwyciężyła, i zdobyła srebrny medal na 3000m. Paulina jest głównym kandydatem do wyjazdu na Mistrzostwa Europy Juniorów do Talina, decyzja o wyjeździe poda PZLA do końca tygodnia. Kamil Wróblewski zajął w skoku wzwyż szóste miejsce skacząc swój nowy rekord życiowy 204cm.