piątek 19 kwietnia 2024r.   imieniny: Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf

Pogoń - Kotwica1:3
W meczu trzynastej kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi Pogoń Barlinek przegrała na własnym boisku z Kotwicą Kołobrzeg 1:3 (0:0). Bramki dla zwycięzców zdobyli P. Dziuba 2 60 i 70min oraz M. Kopiejko w 90+8min. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył R. Świtaj w 80min meczu.

Pogoń zagrała dużo lepiej niż przed tygodniem w Dębnie i nie zasłużyła na porażkę. O przegranej zadecydowały dwa fatalne błędy, których nie mogli wykorzystać doświadczeni napastnicy Kotwicy. Niestety nie obyło się bez poważnych kontuzji w obu ekipach. W pierwszej połowie boisko musieli opuścić Bartosz Kubiak z Pogoni i Damian Staniszewski z Kotwicy. Bardzo groźnej kontuzji prawego kolana doznał w 47min meczu Łukasz Tuński, który został odwieziony karetką do szpitala.

W pierwszej odsłonie meczu zawodnicy z Barlinka mieli zdecydowaną przewagę jednak nie potrafili jej wykorzystać pod bramką przeciwnika. Goście prezentowali się tak jakby jeszcze nie wysiedli z autokaru, o co duże pretensje miał ich trener Wojciech Polakowski. Już pierwsza akcja mogła przynieść gola jednak Bejuk nie czysto trafił głową w piłkę. W 10min w kierunku bramki uderzał Bzdęga jednak niecelnie. Siedem minut później strzał Najewskiego z 20m trafił w obrońcę gości. Przez następne minuty gra się wyrównała jednak piłkarze obu zespołów nie potrafili stworzyć żadnej klarownej sytuacji podbramkowej.

W 35min Ropiejko wygrał walkę o górną piłkę z M. Kubiakiem i stanął oko w oko z bramkarzem Pogoni na szczęście strzał napastnika z Kołobrzegu był minimalnie niecelny. W odpowiedzi dwukrotnie bliski szczęścia był Bejuk, ale zabrakło kilku centymetrów aby skierować futbolówkę do bramki. Pierwszą połowę meczu zakończył niecelny strzał Stukonisa z bocznej strefy pola karnego.

Drugą część gry zaczęła się fatalnie dla Łukasza Tuńskiego, który w starciu z Lillo padł na murawę i musiał opuścić plac gry w karetce pogotowia. W 56min aktywny Bejuk mógł zdobyć prowadzenie dla Pogoni jednak jego strzał z 6m zdążył zablokować obrońca. W 60min na uderzenie z 20m zdecydował się Skwara, Tomczak odbił piłkę do której najszybciej dopadł Dziuba i skierował do bramki.

Trzy minuty później gospodarze mogli wyrównać, jednak Struś z dużymi problemami zdołał obronić mocny strzał Najewskiego z 18m. W 70min Dziuba po raz drugi wpisał się na listę strzelców wyłuskując piłkę bramkarzowi Pogoni na 11m i kierując ją siatki. Gospodarze zdobyli kontaktowego gola dziesięć minut później po akcji lewym skrzydłem Bzdęgi ze Świtajem i celnym strzale pomocnika Pogoni z 14m. Ostanie dziesięć minut meczu to nieskuteczne próby piłkarzy z Barlinka w doprowadzeniu do remisu i kontry gości, po których Lillo i Ropiejko przegrali pojedynki z bramkarzem Pogoni. W doliczonym czasie gry strzał Bejuka z narożnika pola karnego trafił w boczną siatkę. Po przeciwnej stronie boiska Rydzak z 18m strzelił obok słupka. W końcu w 98min po błędzie Protasewicza, który źle obliczył lot piłki Ropiejko wykorzystał sytuacje sam na sam z Tomczakiem ustalając wynik meczu na 3:1 dla Kotwicy Kołobrzeg.