czwartek 28 marca 2024r.   imieniny: Antoni, Jan, Krzesisław

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

Pogoń Barlinek
Meczem w rozgrywkach o Puchar Polski z Unią Dolice zespół trzecioligowej Pogoni Barlinek zainaugurował piłkarskie rozgrywki w 2012 roku. Zespół Pogoni Barlinek awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski wygrywając w Dolicach z miejscową Unią 2:1 (1:1). Bramki dla zwycięzców zdobyli Szymon Matuszewski 11min i Piotr Sarbinowski 68min, dla pokonanych Adam Milkowski 44min.

Jednobramkowa przegrana to najniższy wymiar kary dla ambitnie grającego zespołu  z Dolic. Pogoń przez cały mecz miała zdecydowaną przewagę jednak dobrze spisywał się bramkarz Unii, któremu też dopisywało szczęście, gdyż piłka po strzałach naszych piłkarzy trafiała w słupek, poprzeczkę bądź została wybita z linii bramkowej przez obrońcę.

Już w 11min Bejuk dośrodkował z lewej strony w pole karne, a nadbiegający Matuszewski skierował futbolówkę do bramki. Przez następne minuty zespół z Barlinka nadawał ton grze, a gospodarze nastawili się na grę z kontry. Na bramkę Unii celnie strzelali Bebeto i Bejuk, oraz Matuszewski któremu zabrakło kilku centymetrów aby po raz drugi wpisać na listę strzelców. Tuż przed przerwą znany z występów z czwartoligowych boiskach Milkowski skorzystał z tego, że arbiter nie odgwizdał faulu na M. Kubiaku i sytuacji jeden na jeden pokonał Tomczaka.

Po przerwie gra toczyła się praktycznie przez cały czas na połowie zespołu z Dolic. W 56min Bejuk uderzył z 16m jednak piłkę z linii bramkowej wybił głową jeden z obrońców. Dziesięć minut później mocny strzał Matuszewskiego bramkarz końcami palców wybił na rzut rożny. W końcu w 68min piłka po strzale Sikory trafiła w słupek, ale celną dobitką Sarbinowski jak się później okazało ustalił wynik meczu. W następnych minutach spotkania dwukrotnie bliski szczęścia był Bejuk najpierw minimalnie chybił, by po chwili trafić piłką w słupek. W 85min Sarbinowski nie trafił czysto w futbolówkę 5m od bramki, a dwie minuty później wprowadzony chwilę wcześniej Świercz trafił w poprzeczkę. Skład na mecz z Unią Dolicami przedstwiał się następująco: