pldaenfrdeuk

 

 


 niedziela 19 września 2021r.   imieniny: Alfons, Konstancja, Teodor
A A A
Image
W sobotę zaczynamy ligę
Już w najbliższą sobotę, 17 marca, rozgrywki wznawia III- liga zachodniopomorsko-pomorska. Jednym z najciekawszych pojedynków bez wątpienia będzie starcie wicelidera – Orkana Rumi z plasującą się na 11 miejscu w tabeli  Pogonią Barlinek. Goście z Rumi zasilili swój skład siedmioma nowymi zawodnikami. Są to m.in. znani z ekstraklasowych boisk Damian Nawrocik,  Marcin Wachowicz czy Filip Marciniak.

Razem na najwyższym szczeblu rozgrywek mają rozegranych ponad 200 spotkań. Gdy dodamy do tych zawodników skutecznego jesienią byłego zawodnika Arki Gdynia Rafała Siemaszko, wyjdzie na to, że obrońcy drużyny przeciwnej będą mieli co robić podczas meczów z Orkanem. Z drużyny Adama Adamusa odeszło pięciu zawodników.

Pogoń Barlinek zimą pozyskała aż 8 nowych piłkarzy, m.in. Bebeto z Tura Turek, Krystiana Feciucha z Miedzi Legnica czy Piotra Sarbinowskiego z Kaszubi Kościerzyna. Natomiast w odwrotną stronę poszło 9 futbolistów. Nowi zawodnicy w Barlinku to nie koniec zmian personalnych, bowiem Pogoń pozyskała również nowego trenera - został nim Krzysztof Knychała, który ostatnio trenował II- ligową Nielbę Wągrowiec.  W zimowym okresie przygotowawczym drużyna z Barlinka zagrała w sumie 11 gier kontrolnych, z czego wygrała 6 meczów m.in. było to okazałe zwycięstwo z estońskim Lootus Kohtla-Jarve, 5:1. Barlinianie mają już za sobą pierwszy, oficjalny mecz w 2012 roku, bowiem w zeszłą sobotę pokonali w 1/8 Pucharu Polski Unię Dolicę 2:1.

REKLAMA

Piłkarzy wyprowadzą na boisko najmłodsi adepci z Barlineckiej Akademii Futbolu, widowisko uświetnią występy zespołu tanecznego Feeling a w przerwie rozlosowane zostaną nagrody od sponsora firmy Carlsberg Polska oraz gadżety klubowe.

Głównym arbitrem sobotniego spektaklu będzie Karol Purczyński. Wszystkich kibiców zapraszamy na stadion Pogoni Barlinek mieszczący się przy ulicy Sportowej 2. Początek o godz. 14.00.

Krzysztof Strzemecki

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.