pldaenfrdeuk

 niedziela 25 lipca 2021r.   imieniny: Jakub, Krzysztof, Walentyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
Image
II Turniej Wiosenny
21 kwietnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 pięć zespołów przystąpiło do II Wiosennego Turnieju w Piłce Siatkowej, którego organizatorem byli Barlineccy Sympatycy Piłki Siatkowej. Główne trofeum w tych zawodach stanowił okazały puchar ufundowany przez prezesa S.M. Domet  pana Mariusza Maciejewskiego.

 

W rywalizacji udział wzięły następujące drużyny: Myślibor Myślibórz, Bielik Barnówko, Bosman Barlinek, Widuchowa oraz zespół gospodarzy turnieju Delta Barlinek. Rywalizacja toczyła się jednocześnie na dwóch boiskach, a turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. W sumie rozegrano dziesięć spotkań, a każdy kto był spragniony siatkówki w rodzimym wydaniu tego dnia mógł być usatysfakcjonowany bo nie za brakło niczego z siatkarskiego abecadła. Gospodarze turnieju drużyna Delty rozpoczęła rozgrywki fatalnie od dwóch minimalnie przegranych spotkań. W pierwszym meczu ulegają ekipie Bielika Barnówko 0-2, a w drugim spotkaniu prowadząc w tie-breaku 14 -12 z Widuchową przegrywają 16-14 i całe spotkanie 2-1. Dopiero z kolan podnoszą się w trzecim meczu, gdzie gładko pokonują kolegów z  Bosmana Barlinek 2-0.

Czwarty mecz Delty dostarczył najwięcej sportowych emocji tego dnia. Naprzeciwko naszemu zespołowi stanął odwieczny rywal Myślibor Myślibórz. Pierwszy set to pewna wygrana gości. W drugim secie nasi zawodnicy prowadzeni przez kapitana zespołu Andrzeja Strembickiego odnoszą przekonywujące zwycięstwo. Trzeci set to zacięta rywalizacja punkt za punkt o czym świadczy końcowy wynik tie-breaka 22-20 dla naszego zespołu. Delta pokonując Myślibor ostatecznie zajmuje w turnieju trzecie miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa z Widuchowej która to po raz pierwszy gościła na „barlineckim parkiecie”, a uległa jedynie Bielikowi Barnówko, który to z kompletem zwycięstw zajął pierwsze miejsce.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano przyjmującego Bielika Barnówko Piotra Naglika który otrzymał nagrodę ufundowaną przez firmę Eko-Termo pana Zdzisława Klocka.. Uroczystego wręczenia nagród dokonał prezes S.M. Domet pan Mariusz Maciejewski fundator pucharu za pierwsze miejsce. Za drugie miejsce trofeum ufundował pan Piotr Daduń przedstawiciel firmy „Norika”, zaś za trzecie przedsiębiorca barlinecki pan Sylwester Kalota. Puchary za czwarte i piąte miejsce ufundował radny Rady Miejskiej w Barlinku pan Cezary Michalak.

REKLAMA

Spotkania niezwykle obiektywnie sędziowali panowie Jacek Bracki i Czesław Sindrewicz. Drużyna Delty Barlinek wystąpiła w następującym składzie: Andrzej Strembicki. Artur Łuba, Sylwester Kalota, Marcin Michalski, Krzysztof Sałagan, Radosław Panasiuk, Piotr Jałowicki, Jarosław Bednarek.
 
Wyniki II Wiosennego Turnieju w Piłce Siatkowej:
Delta Barlinek – Bielik Barnówko 0-2
Bosman Barlinek – Myślibor Myślibórz 0-2
Bielik Barnówko - Bosman Barlinek 2-0
Widuchowa - Delta Barlinek 1-2
Bosman Barlinek – Widuchowa 0-2
Myślibor Myślibórz - Bielik Barnówko 0-2
Widuchowa - Myślibor Myślibórz 2-1
Delta Barlinek - Bosman Barlinek 2-0
Myślibor Myślibórz - Delta Barlinek 1-2
Bielik Barnówko – Widuchowa 2-0

Końcowa kolejność:
1. Bielik Barnówko 8pkt.  8-0
2. Widuchowa  7pkt.   6-4
3. Delta Barlinek   6pkt.  5-5
4. Myślibor Myślibórz 5pkt.  4-6
5. Bosman Barlinek  4pkt. 0-8

Barlineccy Sympatycy Piłki Siatkowej serdecznie dziękują wszystkim którzy aktywnie włączyli się w organizację  II Wiosennego Turnieju w Piłce Siatkowej, a w szczególności Prezesowi S.M. Domet panu Mariuszowi Maciejewskiemu, przedstawicielowi firmy „Norika” Piotrowi Daduniowi, radnemu RM w Barlinku Cezaremu Michalakowi, przedsiębiorcy Sylwestrowi Kalocie, firmie „Eko-Termo” pana Zdzisława Klocka, dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1, dyrekcji ZSP nr 1 w Barlinku oraz specjaliście d/s sportu panu Sylwestrowi Wrońskiemu.

Turniejem tym w Barlinku oficjalnie zakończono sezon halowy w piłce siatkowej, a przed nami dziewiąta już edycja Grand Prix Barlinka w plażowej odmianie siatkówki, która rozpocznie się z początkiem czerwca. Serdecznie zapraszamy.   

J.B.

Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Artykuł został już poprawiony.

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.