niedziela 25 lipca 2021r.   imieniny: Jakub, Krzysztof, Walentyna

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

Image
Siedem minut do szczęścia
Niewiele brakowało, aby Pogoń Barlinek urwała punkty wiceliderowi tabeli. Ostatecznie zespół z Barlinka uległ w Kołobrzegu miejscowej Kotwicy 1:2 (1:0) tracąc decydującego gola końcówce meczu z kontrowersyjnego rzutu karnego. Prowadzenie dla Pogoni zdobył w 28min Szymon Matuszewski, wyrównał w 83min Kordian Rudziński, wynik spotkania ustalił w 87min strzałem z rzutu karnego Maciej Ropiejko.

Z przebiegu meczu goście nie zasłużyli na porażkę. Mimo braku w kadrze pauzującego za żółte kartki reżysera gry Rafała Świtaja podopieczni trenera Krzysztofa Knychały rozegrali bardzo dobre zawody, jednak w końcówce meczu po raz kolejny o końcowym wyniku zadecydowała krótka ławka rezerwowych i zmęczeni piłkarze z Barlinka nie byli w stanie dowieźć korzystnego wyniku do końca spotkania. Od początku meczu zespół Pogoni grał mądrze realizując przedmeczowe założenia taktycznie. Gospodarze mimo optycznej przewagi nie byli w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką Tomczaka.

Warte odnotowania były jedynie celne strzały Lilo i Ropiejki pewnie obronione przez bramkarza gości. W 26min zespół z Barlinka stworzył sobie pierwszą dogodną sytuację jednak strzał Bejuka z ostrego kąta zdołał odbić nogą Krymowski. Dwie minuty później Bejuk zagrał znakomitą piłkę na wolne pole do Matuszewskiego, który przelobował wychodzącego z bramki golkipera gospodarzy i goście objęli prowadzenie. W 31min do wyrównania mógł doprowadzić Ropiejko jednak piłka po jego strzale głową odbiła się przed bramką i po koźle poszybowała nad poprzeczką. Ostatnie dziesięć minut pierwszej odsłony meczu należało do Pogoni Bliscy strzelenia drugiej bramki byli Sikora Matuszewski i Bejuk, który w sytuacji sam na sam trafił w nogę bramkarza.

Druga połowa meczu toczyła się już pod dyktando zespołu Kotwicy. Piłkarze z Kołobrzegu dużo razy przebywali pod bramką zespołu z Barlinka jednak mądra i rozsądna gra stoperów Pogoni Bebeto i M. Kubiaka nie pozwalała stworzyć zbyt wielu sytuacji podbramkowych. W 62min Tomczak odbił nogą strzał Dziuby, a piłkę spod poprzeczki na rzut rożny wybił Bzdęga. Po chwili mocny strzał z dystansu Skwary obronił bramkarz gości o główka Ropiejki była minimalnie niecelna. W 80min piłkarze Pogoni mieli piłkę meczową Sikora wyszedł sam na sam z bramkarzem gospodarzy jednak długo zwlekał ze strzałem i w ostatniej chwili został zablokowany przez powracającego obrońcę.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się trzy minuty później, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rudziński strzelił głową i piłką po rękawicach Tomczaka wpadła pod poprzeczkę bramki Pogoni. W 86min doszło do kontrowersyjnej sytuacji. O górną piłkę w narożniku pola karnego walczył Wiśniewski z jednym z piłkarzy Kotwicy. Zawodnik z Kołobrzegu upadł niczym rażony piorunem arbiter mimo protestów zawodników z Barlinka wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Ropiejko i trzy punkty pozostały w Kołobrzegu.