piątek 29 marca 2024r.   imieniny: Eustachy, Ostap, Wiktoryn

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

Pogoń wygrywa w Stargardzie
Piłkarze Pogoni Barlinek w drugiej kolejce spotkań o mistrzostwo III Bałtyckiej pokonali w Stargardzie miejscowych Błękitnych 3:0 (1:0). Bramki dla zwycięzców zdobyli  Łukasz Aleksandrowicz 2 (18 i 55min) oraz Rafał Świtaj w 73min. Mecz ten pokazał jak piłka nożna jest nieobliczalna.

Gospodarze po wygranej w Szczecinie z mocnymi rezerwami szczecińskiej Pogoni byli faworytem tego pojedynku. Początek spotkania potwierdził ten fakt i zespół ze Stargardu osiągnął  w pierwszych minutach meczu przewagę stwarzając kilka sytuacji do zdobycia bramki.  Na nasze szczęście piłkarze Błękitnych razili nieskutecznością. Przełomowym momentem spotkania była 17min, kiedy to Daniel Tomczak obronił rzut karny wykonywany przez Roberta Gajdę. Po chwili  Łukasz Aleksandrowicz zdobył pierwszego gola dla Pogoni co zupełnie załamało zawodników ze Stargardu.

Przez pierwszy kwadrans meczu gospodarze zepchnęli piłkarzy z Barlinka do głębokiej defensywy stwarzając dwie sytuacje do zdobycia bramki jednak dwukrotnie Inczewski nie trafił w bramkę. W 19min piłka po strzale jednego z zawodników Błękitnych trafiła w rękę debiutującego w barwach Pogoni Momota i arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę wykonywał Gajda, ale uczynił to zbyt anemicznie i Tomczak pewnie chwycił piłkę. Gospodarze jeszcze przeżywali straconą szansę, a już przegrywali 0:1. Wiśniewski podał do Aleksandrowicza, który zwodem minął obrońcę i strzałem z linii pola karnego zupełnie zaskoczył Ufnala.

Trzy minuty później na strzał z dystansu zdecydował się Wiśniewski, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką.  W 26min mógł być remis jednak po dośrodkowaniu z rzutu różnego Inczewski z 4m nie trafił do bramki Pogoni. W odpowiedzi groźnie strzelali Stukonis i Matuszewski, ale na posterunku był bramkarz gospodarzy. W 30min ponownie Inczewski stanął przed szansą na zdobycie gola jednak i tym razem fatalnie spudłował uderzając głową z 11m tuż nad poprzeczką.  Cztery minuty później groźnie strzelał Gajda, ale jego uderzenie w ostatniej chwili było zblokowane i piłka wyszła poza boisko. Tuż przed przerwą Matuszewski ograł przy linii końcowej obrońcę i podał w pole karne do nadbiegającego Sarbinowskiego, który uderzył z pierwszej piłki na bramkę jednak zbyt lekko. Aby pokonać doświadczonego golkipera ze Stargardu.

Drugą połowę meczu zawodnicy z Barlinka rozegrali bardzo mądrze taktycznie. Wiadomo było, że gospodarze chcąc doprowadzić do wyrównania będą musieli zaatakować większą ilością zawodników osłabiając swoje szyki obronne.  Taka gra Błękitnych stwarzała szanse na kontratak. W 55min Sarbinowski w swoim stylu umiejętnie się zastawił przed polem karnym rywali wykładając piłkę na 20m do Aleksandrowicza, który strzałem tuż przy słupku po raz drugi umieścił futbolówkę w bramce przeciwnika. Strata drugiego gola zupełnie podłamała piłkarzy ze Stargardu, którzy nie potrafili poważnie zagrozić pod bramką Tomczaka. Goście za to umiejętnie kontratakowali.

W 65min faulowany bez piłki w polu karnym był Świercz, ale arbiter nie zauważył tego przewinienia. W 73min sędzia musiał już odgwizdać faul na Grąbczewskim przed linią pola karnego. Do piłki podszedł etatowy wykonawca rzutów wolnych Świtaj i technicznym strzałem umieścił piłkę w siatce. Przez ostatni kwadrans piłkarze Pogoni umiejętnie szanowali piłkę nie dając szans zespołowi ze Stargardu na zdobycie honorowej bramki. Najbliższy zmniejszenia porażki był Piskorz jednak jego strzał z rzutu wolnego poszybował nad poprzeczką.

Pogoń Barlinek: Tomczak - Bącler (89' Magryta), Stukonis, Suterski, Momot (60'Baranowski) - Świercz (77' Gieniec), Wiśniewski, Świtaj, Matuszewski, Aleksandrowicz (62' Grąbczewski) - Sarbinowski (67' Grąbczewski).