czwartek 28 marca 2024r.   imieniny: Antoni, Jan, Krzesisław

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

Pewna wygrana Pogoni
Zasłużonym zwycięstwem gospodarzy w stosunku 3:1(0:0) zakończył się mecz o mistrzostwo III ligi pomiędzy Pogonią Barlinek i Polonią Gdańsk. Bramki dla zwycięzców zdobyli Szymon Matuszewski 57min, Kacper Stukonis 70min i Piotr Sarbinowski w 85min, honorowego gola dla gości zdobył strzałem z rzutu karnego Adam Piątkowski w 59min spotkania.

Przed meczem piłkarze z Gdańska byli wiceliderami tabeli i wydawało się, że będą trudnym przeciwnikiem. Boiska rzeczywistość okazała zupełnie inna. Pogoń przeważała praktycznie przez całe spotkanie, kontrolując przebieg wydarzeń na murawie.

Na pierwszą akcje bramkową kibice musieli czekać do 14min, kiedy to Świtaj zagrał prostopadłą piłkę do Świercza, a ten w sytuacji sam na sam posłał piłkę tuż obok słupka. Cztery minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sarbinowski zgrał głową futbolówkę na drugi słupek, a zamykający akcje Grocholski nie trafił w bramkę. W 20min Matuszewski uderzył z linii pola karnego jednak udaną interwencją popisał bramkarz Polonii. W 36min uderzenie z dystansu Świtaja poszybowało wysoko nad poprzeczką. Tuż przed przerwą piłkę w bramce gości umieścił Sarbinowski,  jednak arbiter gola nie uznał dopatrując się pozycji spalonej Matuszewskiego, który asystował w tej akcji. Przez całą pierwszą cześć gry piłkarze z Gdańska nie stworzyli sobie żadnej dogodnej sytuacji strzeleckiej.

Drugą połowę meczu bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze. Dwie minuty po wznowieniu gry strzał Świercza golkiper Polonii wybił na rzut różny. Po dośrodkowaniu z narożnika pola karnego głową strzelał Stukonis, ale niestety piłka trafiła w poprzeczkę, a następnie odbiła się od linii bramkowej. Po chwili mocne uderzenie z 30m Świtaja pewnie obronił bramkarz gości. W 55min Tomczak musiał po raz pierwszy interweniować w meczu po strzale Rychłowskiego. Dwie minuty później gospodarze objęli prowadzenie po kapitalnym uderzeniu Matuszewskiego z narożnika pola karnego. Radość z prowadzenia nie trwała długo. Piątkowski popisał się indywidualną akcją będąc w polu karnym upadł na murawę.

Słabo prowadzący zawody arbiter podyktował rzut karny, a gola zdobył sam poszkodowany.
Piłkarze z Barlinka nie załamali się i dalej dążyli do zwycięskiego gola.  Ambicja i wola walki została nagrodzona w 70min. Po dośrodkowaniu z rzutu wolego Świtaja Stukonis  strzałem głową w krótki róg wyprowadził swój zespół na powadzenie. Po chwili  Pogoń mogła podwyższyć prowadzenie jednak golkiper gości instynktownie odbił piłkę po uderzeniu Matuszewskiego. W 85min po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Świtaja Stukonis zgrał futbolówkę na 8m do Sarbinowskiego, który głową skierował piłkę do bramki ustalając wynik spotkania.

Pogoń Barlinek: Tomczak - Sobczak, Grocholski, Suterski, Momot (85' Grąbczewski) - Świercz, Stukonis, Wiśniewski, Świtaj, Matuszewski - Sarbinowski (88' Gieniec).