czwartek 15 kwietnia 2021r.   imieniny: Bazyli, Wacław, Wiktoryn

Kasacja pojazdów Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Image
Kolejne zwycięstwo Pogoni
W meczu dwóch Pogoni o mistrzostwo III ligi Bałtyckiej rezerwy szczecińskiej Pogoni uległy swojej imienniczce z Barlinka 0:1 (0:0). Zwycięską bramkę strzałem z rzutu karnego zdobył w 54min pojedynku Rafał Świtaj. Zespół z Barlinka wygrał to spotkanie zasłużenie, a od wyższej porażki Portowców uchronił dwukrotnie słupek, oraz dobra interwencja bramkarza w sytuacji sam na sam z Matuszewskim.

Pierwsza połowa meczu nie była porywającym widowiskiem. Oba zespoły starały się opanować środek boiska, pierwsze niecelne strzały można było zobaczyć po dwudziestu minutach gry. Szanse na objęcie prowadzenia miała drużyna z Barlinka po strzale z rzutu wolnego jednak piłka po uderzeniu Świtaja trafiła w zewnętrzną część słupka. Gospodarze byli groźni głównie za sprawą Łukasza Zwolinskiego, którego skutecznie odcinali od podań i wyłączyli z gry para stoperów Grocholski – Suterski.

Po przerwie gra się nieco ożywiła. W 53min obrońca szczecinian Radler zachował się jak zapaśnik stylu wolnego łapiąc w pół znajdującego się w polu karnym Sarbinowskiego. Napastnik gości wykorzystał ten fakt i upadł na murawę, a arbiter bez wahania podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Świtaj. Od 62min gospodarze grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Sobolczyka. Pięć minut później zespół z Barlinka mógł podwyższyć prowadzenie, jednak w sytuacji sam na sam Matuszewski trafił w nogę bramkarza portowców.

Szczecinianie mogli doprowadzić do wyrównania, ale dwukrotnie Tomczak popisał się udanymi interwencjami uprzedzając na 5m Lewendowskiego oraz broniąc strzał z przewrotki Zwolińskiego. W końcówce goście mogli przypieczętować swoje zwycięstwo jednak Sarbinowski w sytuacji jeden na jeden z golkiperem gospodarzy trafił w słupek, a po chwili po zgraniu głową przez Stukonisa, napastnik z Barlinka nie trafił czysto głową w piłkę, która o centymetry minęła słupek bramki.

Na koniec jeszcze niemiła sytuacja jak miał miejsce tuż przed rozpoczęciem zawodów. Otóż ochrona nie chciała wpuścić na stadion kontuzjowanego piłkarza Pogoni Barlinek Łukasza Aleksandrowicza, który przybył na spotkanie kwadrans przed rozpoczęciem zawodów. Na nic zdały się rozmowy z szefem ochrony, który twierdził iż ma takie zarządzenie od zarządu Pogoni Szczecin i zawodnik chcąc obejrzeć mecz musiałby kupić bilet wstępu! Tak postępując na pewno klub który zwie się Dumą Pomorza raczej nie powiększy sobie grona sympatyków.

Pogoń Barlinek: Daniel Tomczak - Marcin Momot, Paweł Grocholski, Dariusz Suterski, Marek Sobczak - Michał Świercz (86' Łukasz Gieniec), Kacper Stukonis, Filip Wiśniewski, Rafał Świtaj - Piotr Sarbinowski (90'Bartosz Kubiak), Szymon Matuszewski (73' Maciej Grąbczewski).