czwartek 15 kwietnia 2021r.   imieniny: Bazyli, Wacław, Wiktoryn

Kasacja pojazdów Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Image
Pogoń na fali - Arka zatopiona
W piękne słoneczne sobotnie popołudnie około 300 kibiców zgromadzonych na stadionie  im. B. Bagińskiego było świadkami bardzo dobrego meczu w którym Pogoń Barlinek pokonała rezerwy pierwszoligowej Arki Gdynia 4:1 (2:1).

Wynik spotkania otworzył strzałem głową Kacper Stukonis w 18min, a bohaterem meczu został Piotr Sarbinowski autor trzech goli (37, 47 i 71min), który wykorzystał asysty Szymona Matuszewskiego. Honorową bramkę dla zespołu z Gdyni zdobył Fabian Słowiński w 38min.

Przez pierwsze dziesięć minut pojedynku oba zespołu wzajemnie się badały i nikt nie chciał śmielej zaatakować. Pierwszą akcję podbramkową stworzyli w 12min gospodarze, jednak Świtaj z ostrego kąta trafił w bramkarza Arki. Sześć minut później Pogoń objęła prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Świtaja trafiło na głowę Stukonisa, który wysokim lobem posłał piłkę do bramki. Po pół godzinie gry piłkarze z Gdyni przedarli się w pole karne gospodarzy, jednak sytuacje wyjaśnił ofiarną interwencją Tomczak.

W 37min Matuszewski zagrał prostopadła pikę do wychodzącego Sarbinowskiego, który niczym rasowy snajper w sytuacji sam na sam zdobył drugiego gola dla Pogoni. Chwilę po zdobyciu dwubramkowego prowadzenia w szeregi piłkarzy z Barlinka wkradło się rozluźnienie i dekoncentracja co szybko wykorzystali młodzi zawodnicy Arki i po dośrodkowaniu Jędrzejowskiego Słowiński strzałem głową umieścił futbolówkę w bramce gospodarzy. Tuż przed przerwą goście mogli doprowadzić do wyrównania jednak strzał z 15m Jędrzejewskiego pewnie obronił Tomczak.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się bardzo dobrze dla podopiecznych trenera Tomasza Nowickiego. Piłka po strzale Matuszewskiego obiła się od jednego z obrońców Arki i trafiła pod nogi będącego w polu karnym Sarbinowskiego, który nie zmarnował okazji i podwyższył wynik spotkania. Piłkarze z Gdyni nie zrazili się utratą trzeciego gola i ruszyli do odrabiania strat. Bramkarz Pogoni spisywał się jednak bez zarzutu łapiąc piłki na przedpolu i broniąc uderzenia z dystansu. Po okresie przewagi gości do głosu znów doszli piłkarze z Barlinka zagrażając bramce przeciwnika.  W 64min strzał Matuszewskiego poszybował nad poprzeczką, a w chwile później uderzenie z 30m Wiśniewskiego obronił golkiper  Arki.
W 70min w sytuacji sam na sam znalazł się Świtaj, który minął bramkarza, ale jego strzał z ostrego kąta zdołali zatrzymać na linii bramkowej obrońcy Arki.  Minutę później piłka po raz czwarty zatrzepotała jednak w siatce gości po tym jak Matuszewski dograł do nadbiegającego Sarbinowskiego, który strzałem z 5m ustalił końcowy wynik spotkania.

Pogoń Barlinek: Daniel Tomczak - Marcin Momot (46' Bartosz Kubiak), Paweł Grocholski, Dariusz Suterski, Marek Sobczak - Michał Świercz (72' Łukasz Gieniec), Kacper Stukonis, Filip Wiśniewski, Rafał Świtaj – Piotr Sarbinowski (83' Łukasz Aleksandrowicz), Szymon Matuszewski (73' Maciej Grąbczewski).