czwartek 18 kwietnia 2024r.   imieniny: Apoloniusz, Bogusław, Bogusława

Nikt nie zasłużył na zwycięstwo
Po słabym meczu Pogoń Barlinek zremisowała z Dębem Dębno 0:0. Derby powiatu zapowiadały się jako ciekawy pojedynek, ale na boisku zamiast ciekawych akcji kibice zobaczyli dużo złośliwych fauli, niecelnych podań oraz gry bez pomysłu. Nie dziwi zatem wynik bezbramkowy.

Były trener Pogoni, a obecnie szkoleniowiec Dębu Krzysztof Knychała bardzo dobrze ustawił swój zespół taktycznie wyłączając z gry Rafała Świtaja, który nie mógł kreować akcji ofensywnych zespołu z Barlinka. Natomiast obrońcy Pogoni nie dali pograć Michałowi Szubertowi, który jak dotąd przesądzał o zwycięstwach drużyny z Dębna.

W pierwszej odsłonie spotkania nie wiele działo się na boisku. Warte odnotowania były jedynie strzał Świtaja z rzutu wolnego który trafił w mur piłkarzy Dębu, oraz mocne uderzenie z dystansu Szczepanika, które odbił Tomczak. W 30min gospodarze za sprawą Matuszewskiego oddali pierwszy celny strzał na bramkę przeciwnika jednak bramkarz gości nie miał problemów z jego obroną.  Tuż przed przerwą Dąb miał okazje na zdobycie prowadzenia ale Tomczak zdołał sparować soczyste uderzenie Szuberta, a po chwili Husejko posłał piłkę tuż obok słupka.

Druga połowa meczu była nieco ciekawsza. W 52min Szwiec z rzutu wolnego posłał piłkę obok bramki Pogoni.  Dwie minuty później bliski zdobycia bramki dla gospodarzy był Suterski jednak nie czysto trafił w futbolówkę po dośrodkowaniu Świtaja. Następnie dwa razy na bramkę Pogoni strzelał Szubert jednak udanymi interwencjami popisał się Tomczak. W końcówce meczu dwukrotnie z rzutów wolnych w świtało bramki uderzał Matuszewski jednak golkiper z Dębna nie dał się zaskoczyć i spotkanie zakończyło się sprawiedliwym podziałem punktów. Pogoń: Tomczak - Sobczak, Suterski, Grocholski, Kubiak - Matuszewski, Stukonis, Wiśniewski, Świercz, Świtaj (74' Aleksandrowicz), - Sarbinowski (85' Momot).