piątek 29 marca 2024r.   imieniny: Eustachy, Ostap, Wiktoryn

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

Trzy punkty na koniec rundy
Udanie zakończyli jesienne rozgrywki w III lidze Bałtyckiej piłkarze Pogoni Barlinek pokonując w Policach miejscowego Chemika 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola zdobył w 39min meczu Filip Wiśniewski. Wygrana pozwoliła podopiecznym trenera Tomasza Nowickiego na zajęcie, na koniec rundy dobrego siódmego miejsca w tabeli.

Okres zimowy nie będzie jednak spokojny w ekipie z Barlinka, gdyż przed władzami klubu trudne zadnie pozyskania funduszy od potencjalnych sponsorów, które pozwolą na wystartowanie zespołu wiosną w rundzie rewanżowej. Spotkanie w Policach rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy w pierwszych dziesięciu minutach stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje podbramkowe. Szans na zdobycie prowadzenia nie wykorzystali Filipowicz, którego strzał w sytuacji sam na sam zdołał odbić Tomczak, oraz Krawiec, którego uderzenie z narożnika pola karnego o centymetry minęło słupek bramki Pogoni. Goście z Barlinka postanowili nie być dłużni i kolejne minuty należały do nich. Najpierw strzał z rzutu wolnego Grocholskiego poszybował nad poprzeczką, a po chwili po zagraniu w pole karne Świercza Sarbinowski strzelił pierwszej piłki jednak bramkarz Chemika nie dał się zaskoczyć. W 13min po strzale z rzutu wolnego Ciołka Tomczak odbił piłkę przed siebie, która przejął Karpiński jednak uderzył nad bramką gości.

Dwie minuty później golkiper Pogoni popisał się bardzo dobrą interwencją wybijając futbolówkę na rzut różny po strzale Krawca w długi róg. W 20min groźnie z dystansu uderzał Ciołek, ale jego strzał minął bramkę podobnie jak chwilę później strzał Świercza po przeciwnej stronie boiska. W 30min Świtaj zagrał prostopadle w pole karne do Sarbinowskiego, który w sytuacji jeden na jednego trafił w wychodzącego z bramki Otockiego. W 39min Grąbczewski wywalczył straconą wydawało się piłkę i dograł z linii końcowej do Wiśniewskiego, który uderzeniem z ostrego kąta w długi róg zdobył prowadzenie dla gości. Po stracie gola piłkarze z Polic ruszyli do odrabiania strat i tuż przed przerwą stworzyli dwie groźne sytuacje na szczęście uderzenie Jakubika było niecelne, a chwile później Grocholski ofiarnym wślizgiem zatrzymał w polu karnym Filipowicza.

Drugą odsłonę pojedynku bardzo dobrze zaczęli piłkarze Pogoni. W 48min indywidualny rajd lewą stroną boiska przeprowadził Grąbczewski kończąc go strzałem z 18m po którym bramkarz gospodarzy odbił piłkę przed siebie, a nadbiegający Sarbinowski nie trafił z 10m praktycznie w pustą bramkę. W 56min z lewej strony boiska dośrodkował Matuszewski futbolówkę głową na 5m zgrał Świercz, ale Sarbinowski w dogodnej sytuacji nie trafił w piłkę. Dziesięć minut później po główce Kalinowskiego piłka zmierzała w okienko bramki, jednak fantastyczną interwencją popisał się Tomczak. W końcowych dziesięciu minutach gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i ruszyli szturmem na brankę Pogoni. W 82min piłka po strzale głową Jakubika trafiła w poprzeczkę, a dobitka Kalinowskiego o centymetry minęła słupek. W 88min drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Suterski i zrobiło się bardzo groźnie. Na szczęście defensywa gości nie popełniła już żadnego błędu i trzy punkty pojechały do Barlinka.