Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 niedziela 19 maja 2024r.   imieniny: Augustyn, Mikołaj, Piotr

Reklama

Sodaspeed

A A A
2.4545454545455 1 1 1 1 1 Ocena 2.45 (11)
BURMISTRZ BERNARDA LEWANDOWSKA OBJĘŁA URZĄD

Pierwsza sesja barlineckiej Rady Miejskiej nowej kadencji (2024 - 2029), odbyła się 7. maja br., w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury. W jej trakcie, wybrani radni elekci, odebrali zaświadczenia o wyborze na radnego i złożyli ślubowania.

 

REKLAMA

Kolejnym punktem obrad był wybór przewodniczącego Rady Miejskiej. Do czasu wyboru przewodniczącego, obrady sesji prowadził najstarszy radny, Jacek Świercz. W głosowaniu tajnym, wybrano na tę funkcję radnego Cezarego Michalaka.

Następnie nadszedł czas, na złożenie ślubowania przez burmistrza, Bernardę Lewandowską. Ślubowanie poprzedziło wręczenie zaświadczenia o wyborze na to stanowisko. Na zakończenie posiedzenia sesji, nowa burmistrzyni podziękowała jeszcze raz wszystkim, za oddane za nią głosy, a wszystkich radnych zaprosiła do współpracy, na rzecz gminy Barlinek.

Przypomnijmy, że radnymi na kadencję 2024 - 2029 zostali wybrani: Paulina Hes, Katarzyna Jóźwiak, Alicja Kowalewska, Cezary Krzyżanowski, Cezary Michalak, Artur Paluch, Jacek Poleszczuk, Jacek Świercz, Wojciech Szymaniak, Sylwester Łuczak, Tomasz Strychalski, Rafał Szczepaniak, Ewelina Witkowska, Anna Zięcina.

W okręgu wyborczym nr 12, (w nim mandat radnej zdobyła Bernarda Lewandowska), odbędą się wybory uzupełniające. Dojdzie do tego 14 lipca 2024r. 

 

Jacek Słomka  

 

 

 

Komentarze

+25

Guest

Policja czynna całą dobę.Patrole w nocy tak by ludzie czuli się bezpiecznie a nie młodzież urządza sobie wyścigi i bijatyki łącznie z obcokrajowcami bo w nocy patroli nie ma i dzieją się cyrki.Zakaz głośnych aut i ścigaczy w dzień i w nocy.Szpital na cito. Miasto bezpieczne...Po oddaniu głosu czekam na rezultaty Pani Bernardo .
+9

Guest

Cytuję Guest:
Szpital czeka. Mam nadzieję że to płotki że Pan zieliński będzie prezesem PGK. Wtedy Pani tego niewulybacze. Głosowałem. Na zmianę a nie na zamianę.


Niestety ale inaczej pani B. sobie nie poradzi. Nie liczcie na cud.
+1

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Szpital czeka. Mam nadzieję że to płotki że Pan zieliński będzie prezesem PGK. Wtedy Pani tego niewulybacze. Głosowałem. Na zmianę a nie na zamianę.

Panie Kierwński pan se da już spokój :D


Panie Czarnek, proszę swoim krużgankiem oświaty dzielić się gdzie indziej...
+14

Guest

Cytuję Guest:
Kiedy w Krzynce będzie dokończony chodnik z dwóch stron do głównej drogi wraz z przejsciem dla pieszych ze sygnalizacją świetlną, to jest bezpieczeństwo dla dzieci idących na Autobus szkolny koło świetlicy

Cytuję Guest:
Kiedy w Krzynce będzie dokończony chodnik z dwóch stron do głównej drogi wraz z przejsciem dla pieszych ze sygnalizacją świetlną, to jest bezpieczeństwo dla dzieci idących na Autobus szkolny koło świetlicy

i przejściem podziemnym!!
+16

Guest

Kiedy w Krzynce będzie dokończony chodnik z dwóch stron do głównej drogi wraz z przejsciem dla pieszych ze sygnalizacją świetlną, to jest bezpieczeństwo dla dzieci idących na Autobus szkolny koło świetlicy
-8

Guest

Cytuję Guest:
Szpital czeka. Mam nadzieję że to płotki że Pan zieliński będzie prezesem PGK. Wtedy Pani tego niewulybacze. Głosowałem. Na zmianę a nie na zamianę.

Panie Kierwński pan se da już spokój :D

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież