Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 24 maja 2024r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

Sodaspeed

A A A
Image
Relacja z 50-tej Sesji RM
Dnia 29 grudnia 2010 roku odbyła się 50-ta Sesja Rady Miejskiej w Barlinku. Tuż po otwarciu przez Przewodniczącego ostatniej w 2009 roku sesji w jej porządek wdarł się niespodziewanie świąteczny akcent. Na sali obrad pojawiła się grupa kolędników, która zajęła miejsce prezydium i przy dźwiękach gitary przedstawiła Szkolną Szopkę Noworoczną.

Kolędnikami byli uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Barlinku. 

Najciekawsze punkty 50-tej Sesji RM:
Zapytania i wolne wnioski:
- Radny Paweł Lewczuk zgłosił wnioski dotyczące poprawy odwodnienia dojazdu i parkingu przy cmentarzu komunalnym oraz instalację lamp oświetleniowych w parku przy ulicy Gorzowskiej oraz zadał pytanie o uroczystość z okazji rocznicy wyzwolenia Barlinka, której termin koliduje z terminem uroczystości organizowanych przez Starostwo
- Radny Mariusz Maciejewski zaproponował, aby lokalne media uspokoiły mieszkańców Górnego Tarasu i przekazały rzetelne informacje na temat nowobudowanej drogi łączącej GT z ulicą Szosową. Przytoczył kilka plotek świadczących o niedoinformowaniu społeczeństwa, a szczególnie mieszkańców GT i poinformował, że były nawet próby zawiązania komitetu protestacyjnego. Prosił również o przybliżenie tematu rozbiórki chodnika po północnej stronie ulicy Kombatantów oraz przyczynę zatrzymania prac budowlanych przy ulicy 31 Stycznia i nie rozpoczęcia budowy centrum handlowego na GT.

{jgflv file:=[http://barlinek242.internetdsl.pl/sesja_50.flv] width:=[409] height:=[230] autostart:=[false]}

- Radny Roman Wilk zgłosił wniosek o ustawienie wiaty przystankowej dla dzieci szkolnych w miejscowości Wiewiórki
- Radny Jan Janas wnioskował o naprawę nawierzchni ciągu komunikacyjnego między budynkami Niepodległości 43 i 45 z uwagi na duży ruch pieszych, szczególnie dzieci szkolnych oraz prosił o informację na temat zakończenia przetargu na tereny potartaczne
- Radny Eugeniusz Trafalski prosił o zwrócenie uwagi na poprawę odśnieżania dróg w okolicach Laskówka

Odpowiedzi Burmistrza Zygmunta Siarkiewicza na wnioski radnych:
- odwodnienie przy cmentarzu komunalnym zostanie wykonane w ramach inwestycji drogowej Wiewiórki-Barlinek - trasa kanalizacji sanitarnej dla tej drogi
- przesunięcie terminu obchodów święta miasta oraz par małżeńskich z 29 stycznia na inny termin jest raczej nieuzasadnione, gdyż zaproszenia zostały rozesłane dużo wcześniej i data tego najważniejszego dla miasta święta jest nawet wydrukowana na kalendarzach. Burmistrz nie planuje dostosowywania terminów imprez gminnych do kalendarza imprez organizowanych przez Starostwo.
- dodatkowe informacje na temat budowanej ulicy Kombatantów zostaną w najbliższym czasie przekazane mediom
- centrum handlowe na GT – inwestor miał w okresie 3 lat od zakupu terenu zakończyć inwestycję lecz nie zostało to dotrzymane. Burmistrz złożył w sądzie pozew o zwrot terenów objętych użytkowaniem wieczystym z uwagi na niedotrzymanie warunków umowy. Inwestor obiecał rozpocząć inwestycję w pierwszym półroczu 2010 roku.
- chodnik na GT – szczegółowa odpowiedź zostanie przekazana pisemnie
- przy ulicy 31 Stycznia wykonawca wstrzymał prace gdyż prawdopodobnie wystąpiły jakieś nieporozumienia miedzy firmą LIDL i inwestorem
- wykonanie wiaty w Wiewiórkach jest planowane z funduszu sołeckiego po uzgodnieniach z właścicielami gruntu
- umowa z osobą, która wygrała przetarg na tereny potartaczne jeszcze nie została podpisana w związku z pewnymi szczegółami, które powinny zostać doprecyzowane w terminie do 28 stycznia 2010.

RM przyjęła uchwałę dotyczącą zmiany budżetu na 2009 rok. Zmiana związana jest ze skróceniem czasu realizacji drogi do Moczydła przez wykonawcę. Prace rozpoczną się wiosną 2010 roku. Przy okazji tej uchwały radni zdecydowanie protestowali przeciw częstym zmianom w budżecie proponowanym przez Burmistrza.

REKLAMA

Najważniejszym punktem grudniowej sesji był projekt uchwały budżetowej na 2010 rok. Rada Miejska przyjęła projekt z autopoprawkami jednomyślnie przy 14 głosach za. Uradowany tym faktem Burmistrz podziękował radnym za przyjęcie uchwały i wszelkie uwagi skierowane do budżetu.

Uchwała dotycząca przystąpienia do Lokalnej Organizacji Turystycznej Barlinek przedstawiona po raz pierwszy na listopadowej sesji została ponownie oddalona, co skutkuje nie przystąpieniem Gminy Barlinek do nowotworzącego się stowarzyszenia. Należy zwrócić uwagę, że Rada Miejska była w tej sprawie wprowadzona w błąd na poprzedniej sesji i w ciągu miesiąca jaki od niej minął nurtujących radnych kwestii nie wyjaśniono. Nic więc dziwnego, że przy tak funkcjonującej komunikacji między Radą i Burmistrzem obie instytucje nie są w stanie zgodnie współpracować i podejmować sprawnie działań dla dobra naszego miasta, a szkoda...

Rada Miejska zatwierdziła przedstawione przez Burmistrza nowe taryfy dla zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. W związku z tym od dnia 1 lutego 2010 roku wzrośnie cena wody o około 15% oraz opłata abonamentowa o 4%. Opłata za odprowadzenie 1 m3 ścieków pozostanie bez zmian.

MIKA

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież