Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 sobota 13 kwietnia 2024r.   imieniny: Jan, Małgorzata, Przemysław

Reklama

A A A
BARLINEK DLA MIESZKAŃCÓW! - ZAPROSZENIE

Kandydat na Burmistrza Barlinka Cezary Krzyżanowski serdecznie zaprasza 14 kwietnia (niedziela) o godz. 11.00 na Piknik Wyborczy „Porozmawiajmy na Rynku o Barlinku”.

W MUZEUM O ZABYTKACH

Zabytki dzielimy na ruchome i nieruchome. Czym są te pierwsze? To np. ołtarze, obrazy, malarstwo ścienne, rzeźby, urządzenia techniczne, instrumenty muzyczne. Te drugie to m.in. kościoły, pałace, kamienice, parki, aleje, osiedla, stare miasta, dzielnice.

5 GROMADA ZUCHOWA ''SOKOLIKI'' - ZAPRASZA

Odważne zuchy z 5GZ Sokoliki rozpoczęły swoją niezapomniana przygodę! Czy ty też chcesz dołączyć do naszej paczki i poznać nasze najskrytsze tajemnice? Spotkajmy się w sobotę o 10:30 w harcówce przy ul. Gorzowskiej 6.

“NIEBIESKI BIEG DLA AUTYZMU” - ZAPISY

Niepubliczne Przedszkole “Bratek” zaprasza na “II Barlinecki Niebieski Bieg dla Autyzmu”. Wydarzenie będzie zorganizowane w kwietniu, Miesiącu Świadomości Autyzmu. Ideą biegu jest chęć pokazania innym swojej solidarności z osobami ze spektrum Autyzmu.

MIJA ROK ZE STUDIEM FRYZUR DANIEL JASIŃSKI

4 maja minie rok, odkąd mieszkańcy Barlinka powierzyli nam swoje włosy, byśmy mogli w sposób nowoczesny i niebanalny zmieniać Wasz wizerunek. Dokładnie 4 maja, w progi naszego Studia weszły Panie, mogące przerodzić swoje wyobrażenie perfekcyjnej fryzury i kolorystyki  w rzeczywistość, oraz Panowie, którzy oddali swoje brody w ręce profesjonalnych barberów.

ALICJA KOWALEWSKA - PODZIĘKOWANIA

Drodzy Mieszkańcy, chciałabym bardzo serdecznie podziękować Państwu za wsparcie i oddany na mnie głos poparcia. Po raz czwarty zostałam obdarzona przez Was zaufaniem i przy czwórce kontrkandydatów i 48% frekwencji, uzyskałam wynik 149 głosów „za”.

ISKRY NIEPODLEGŁEJ W BARLINKU!

8 kwietnia odbył się "III Barlinecki Marsz dla Autyzmu" zorganizowany przez Niepubliczne Przedszkole "Bratek". Jest to jedna z kilku inicjatyw, która już od trzech lat wpisuje się w kwietniowe obchody Miesiąca Autyzmu.

ISKRY NIEPODLEGŁEJ W BARLINKU!

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to nowoczesny spektakl multimedialny umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych prezentujemy fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.

DRUGA TURA WYBORÓW KRZYŻANOWSKI – LEWANDOWSKA

Zakończyły się wybory samorządowe i w Barlinku nie dały one ostatecznego rozstrzygnięcia, kto zasiądzie na fotelu burmistrza. Do drugiej tury przeszli Cezary Krzyżanowski i Bernarda Lewandowska.

KOLEJNY FESTIWAL PIOSENKI ZA NAMI

W piątek, 5 kwietna br., w sali widowiskowej barlineckiego Ośrodka Kultury „Panorama”, odbył się po raz 27. Festiwal Piosenki Dziecięcej i Estradowej. Na scenie zaprezentowało się 17. wykonawców, w różnych grupach wiekowych.

PIĘĆ MANDATÓW DO POWIATU PRZYZNANYCH

Stanisław Smoła (712 głosów), Zygmunt Siarkiewicz (1855 głosów), Katarzyna Stanisławska (227 głosów), Michał Bibro (110 głosów) oraz Andrzej Rudnicki (684 głosy) - tym osobom, powierzyliście Państwo mandaty do Rady Powiatu w Myśliborzu.

SPACER SZLAKIEM PRZYGODY – DOŁĄCZ DO NAS I ODKRYJ MIŁOŚĆ NA 4 ŁAPACH

BOK - Centrum Informacji Turystycznej oraz Fundacja Przyjaciele 4 Łap zapraszają 13 kwietnia (sobota) na wiosenny spacer fanów Nordic Walking oraz posiadaczy przygarniętych psów. Start będzie miał miejsce na Barlineckim Rynku o godz. 10.00.

MUZEUM ZAPRASZA NA SPOTKANIE Z ZABYTKAMI

BOK – Muzeum Regionalne w Barlinku, zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Muzeum Cafe. 11 kwietnia (czwartek) o godz. 17.00, naszym i Państwa gościem, będzie kierownik gorzowskiej delegatury Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Błażej Skaziński.

POMIAR PRĘDKOŚCI STAŁ SIĘ FAKTEM

Odcinkowy pomiar prędkości na DW 151 na odcinku Barlinek – Łubianka, 05 kwietnia rozpoczął pracę. Łączna długość odcinka, na którym prowadzony jest pomiar wynosi 7,8 km.