Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 12 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Euzebiusz, Feliks

Reklama

A A A
NOWE DIETY DLA SOŁTYSÓW

W czasie ostatniej sesji barlineckiej Rady Miejskiej, radni uchwalili nowe stawki diet dla sołtysów z gminy Barlinek.

IDĄ UPAŁY, ZRASZACZ BĘDZIE CHŁODZIŁ

W czerwcu na Rynku Miejskim postawiono słupek zraszający. Okazał się on strzałem w przysłowiową „10”, na który jak dobrze Państwo wiecie, długo musieliśmy czekać. Temat był wielokrotnie poruszany przez radnych poprzedniej kadencji, jednak nie udało się tego pomysłu w żaden sposób przeforsować.

POŻAR PRZY SZOSIE DO LIPIAN

7 lipca rano, strażacy otrzymali wezwanie do pożaru przy ul. Szosa do Lipian w Barlinku. O wstępne póki co informacje w tej sprawie, zapytaliśmy Oficera Prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu asp. Piotra Jarosińskiego. 

WYGRAJ 10.000 ZŁ - KONKURS

Burmistrz Barlinka ogłasza konkurs na opracowanie zagospodarowania terenu przy zabytkowym kąpielisku miejskim w Barlinku. Konkurs zaadresowany jest do profesjonalistów jak również wszystkich osób zainteresowanych tematyką konkursu.

CO DALEJ Z PSZOK W BARLINKU?

Co pewien czas, wraca temat budowy nowego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. O konieczności budowy mówi się już od wielu lat. Niejednokrotnie pisaliśmy o tym na naszej stronie. Zapytaliśmy nowe władze gminy Barlinek, co w tym temacie dzieje się obecnie? Gdzie i kiedy nowy PSZOK może powstać?

TURNIEJ ZAKOŃCZENIA SEZONU DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

W miniony weekend odbył się turniej tenisowy dla dzieci i młodzieży uczęszczającej do Akademii Tenisa Barlinek. Zawody były podzielone na trzy kategorie, uwzględniając staż treningowy młodych tenisistów. Pomimo upalnej pogody, uczestnicy walczyli z zaangażowaniem i pokazywali swoje umiejętności na korcie.

USZKODZONE LAMPY BĘDĄ NAPRAWIONE

Kilka dni temu, otrzymaliśmy list od jednego z naszych Czytelników. Jest on zaniepokojony faktem, iż nikt nie zainteresował się brakiem osłon na lampach oświetleniowych w parku koło cmentarza komunalnego w Barlinku.

LATO Z PEGAZEM – BOK ZAPRASZA

Barlinecki Ośrodek Kultury, zaprasza na „Lato z Pegazem 2024”. Oprócz wystaw, Nocy Bibliotek i Letnich Wieczorów Filmowych, zapraszamy na animacje dla najmłodszych oraz kiermasze ceramiki. Nie zabraknie tak dobrze przyjętego w Barlinku święta „Holi” oraz Festiwalu Dobrego Jedzenia i Piwa.

FIRMA LUX-TRANS ZATRUDNI MECHANIKA POJAZDÓW OSOBOWYCH 

Jeśli Twoją pasją są samochody i znasz je od podszewki, mamy dla Ciebie wyjątkową ofertę pracy. Będziesz mógł nie tylko rozwijać swoje zamiłowanie do czterech kółek ale przede wszystkim, atrakcyjnie zarabiać i nieustannie szkolić się w mechanice pojazdów.

RYBOŁOWY "NA ŻYWO" DOPIERO W PRZYSZŁYM SEZONIE

Wielu naszych Czytelników, pytało co się dzieje z naszymi barlineckimi rybołowami. Dlaczego nie można już ich podglądać on-line? Zapytaliśmy o to w Nadleśnictwie Barlinek. Informacji udzieliła nam Karolina Genik-Smolińska, Specjalista Służby Leśnej ds. ochrony przyrody i edukacji.

BOK ZAPRASZA NA LETNIE WIECZORY FILMOWE

Barlinecki Ośrodek Kultury, zaprasza na Letnie Wieczory Filmowe. W tym roku, odbędą się one w dwóch lokalizacjach – w Europejskim Centrum Spotkań oraz na Plaży Miejskiej. Wydarzenie startuje już w najbliższy piątek, 5 lipca.

REWIZYTA POLSKIEJ GRUPY W SCHNEVERDINGEN

W dniach 22-27 czerwca młodzież z naszej gminy uczestniczyła w Jugendprojekt zorganizowanym przez Petera Plümer z zaprzyjaźnionej niemieckiej gminy Schneverdingen.

INWESTYCJA NA TERENIE STAREGO TARTAKU

Do naszej redakcji, dotarło pytanie w sprawie inwestycji, jaka prowadzona jest na terenie tzw. Starego Tartaku. Nasz czytelnik pyta, czy planowane tam budynki, z apartamentami, wpisują się w Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, tamtego terenu. Jak podkreśla, o tym, że będą tam wybudowane m.in. trzy segmenty z apartamentami, dowiedział się z informatora Gmina Barlinek w latach 2019 - 2023.

LETNIA BIESIADA PEŁCZYCKA 2024

Burmistrz Pełczyc, Rada Miejska w Pełczycach oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach serdecznie zapraszają 12-13 lipca na Letnią Biesiadę Pełczycką. Wystąpią m.in.: SKOLIM, MICHAŁ WIŚNIEWSKI, MEJK i LADY PANK.