pldaenfrdeuk

 

 


 niedziela 19 września 2021r.   imieniny: Alfons, Konstancja, Teodor
A A A
PRZEZ BARLINEK DO KIELC

Początek września obfituje w znaczące, dziecięce imprezy sportowe na barlineckim „orliku” Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Leśnej. Po „DNIU SPORTU” z Sofią Ennaoui, rozegrano tam w minioną środę finał wojewódzki kolejnej edycji projektu przeznaczonego dla najmłodszych, finał rozgrywek „RĘCZNA NA ORLIKU 2021”.

POŻAR W MOSTKOWIE

Do nocnego pożaru, doszło dziś 18 września w Mostkowie. Straż Pożarna otrzymała wezwanie tuż po godz. 3.00 w nocy. Na miejsce zadysponowano strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostkowie, jeden zastęp z JRG w Myśliborzu oraz Pogotowie Energetyczne.

SPOTKANIE Z MAŁGORZATĄ WITKO

„Wyrka. Utracony wołyński raj. Prawdziwa historia polskiej kresowej wsi”, to debiut Małgorzaty Witko. Powieść, ukazała się w lipcu nakładem wydawnictwa „Znak”. Pozwólcie, że przypomnimy Wam w kilku słowach o autorce. Małgorzata Witko urodziła się w Barlinku.

DACHOWANIE KOŁO KRZYNKI

17 września po godz. 14.00 na DW156, na odcinku Barlinek – Krzynka, doszło do zdarzenia drogowego, w którym brał udział jeden samochód osobowy. Kierująca BMW, wypadła z drogi, po czym dachowała.

SYBIRACY ZŁOŻYLI KWIATY

17 września, w 82. rocznicę rozpoczęcia masowych wywózek ludności na Syberię, na Cmentarzu Komunalnym spotkali się członkowie Związku Sybiraków w Barlinku, by złożyć wiązanki kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym rodziny, które wówczas w uwłaczających godności człowieka warunkach, wywożono na syberyjską tajgę.

KLUB PLANTACJI WYOBRAŹNI - ZAJĘCIA TWÓRCZE BEZ GRANIC

Klub Plantacji Wyobraźni to miejsce, ludzie i zajęcia wspierające twórczy rozwój dzieci, młodzieży i dorosłych, z Biblioteką Społeczną wyposażoną w wyjątkowe książki. Pamiętacie kluby osiedlowe z lat siedemdziesiątych - osiemdziesiątych ubiegłego wieku? Nasz jest trochę podobny.

ZOSTAŃ HARCERZEM!

Chcesz zostać harcerzem? Teraz masz taką szansę. Harcerski Szczep Puszczy Barlineckiej, ogłasza nabór do 6. Barlineckiej Drużyny Harcerskiej "Sokół". Zapraszamy w nasze szeregi dzieci i młodzież w wieku 11-16 lat. Spotkamy się 18 września o godz. 11.00 przy ul. Dworcowej.

‘’DLA MACIEJA’’ - GALA CHARYTATYWNA FABRYKI TAŃCA BARLINEK

Fabryka Tańca Barlinek serdecznie zaprasza 1 października (piątek) o godz. 16.30 wszystkich mieszkańców Gminy Barlinek na Galę Charytatywną „Dla Macieja”. Wstęp tylko 20 zł. Kwota, którą uda się dzięki Państwa hojności zebrać, zostanie przeznaczona w całości na rehabilitację Macieja, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi.

POWRÓCISZ TU - ZA NAMI EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA

Europejskie Dni Dziedzictwa, to jedno z dwóch obok Europejskiej Nocy Muzeów, najważniejszych wydarzeń organizowanych przez Muzeum Regionalne w Barlinku. W tym roku, muzeum zaprosiło do współpracy Środowiskowy Dom Samopomocy „Słonecznik” w Osinie.

ZASIADŁA W FOTELU BURMISTRZA

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a szczególnie odbywające się podczas finału licytacje, to przede wszystkim możliwość wsparcia fundacji i niekiedy spełnienie swoich własnych marzeń. Tak też się stało w tym roku w Barlinku, kiedy to jedna z osób, wylicytowała możliwość „bycia jednodniowym Burmistrzem Barlinka”.

KOLEJNE MAILE I EWAKUACJA

Po raz kolejny placówki oświatowe w całej Polsce, otrzymują maile z informacją o zagrożeniu. Dziś, 16 września, informacja o groźbie rozpylenia gazu, przyszła do Przedszkola Miejskiego nr 2 „Pod Topolą”. 

PODWYŻKA DLA STRAŻAKÓW

W trakcie ostatniej sesji barlineckiej Rady Miejskiej, radni zajęli się m.in. tematem bezpieczeństwa przeciw pożarowego na terenie gminy Barlinek. W trakcie wystąpienia radnych w tym punkcie zwracano uwagę m.in. na fakt, że dzięki strażakom ochotnikom jest z tym coraz lepiej.

SPOTKANIE Z MAŁGORZATĄ WITKO – ZAPROSZENIE

BOK – Muzeum Regionalne, zaprasza na spotkanie z Małgorzatą Witko. 17 września (piątek) godz. 17.00 kawiarnia artystyczna BOK, ul. Podwale 9. Spotkanie, połączone będzie z promocją książki „Wyrka. Utracony wołyński raj. Prawdziwa historia polskiej kresowej wsi”.

SADZILI KROKUSY

Z inicjatywy radnej Bernardy Lewandowskiej, we wtorek 14. września, po raz kolejny w Parku im. Emanuela Laskera zebrali się mieszkańcy miasta, którzy postanowili zasadzić w nim krokusy.