BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 3 października 2022r.   imieniny: Eustachy, Teresa, Gerard

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
BARTOSZ ZMARZLIK MISTRZEM ŚWIATA PO RAZ TRZECI!

Choć tytuł mistrzowski zapewnił sobie w Malilli, to na odbiór trofeum oraz złotego medalu musiał poczekać dwa tygodnie. Dekoracja oczywiście odbyła się w Toruniu, przy polskich kibicach. Bartosz Zmarzlik jest już trzykrotnym mistrzem świata!

BARLINECKI BUDŻET OBYWATELSKI NA 2023 ROK - GŁOSOWANIE

Szanowni mieszkańcy Gminy Barlinek. Nadszedł czas wyboru projektów zgłoszonych do Barlineckiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Od 01 do 28 sierpnia br. trwała w naszej gminie kampania informacyjno - promocyjna dotycząca barlineckiego budżetu obywatelskiego. Wszyscy mieszkańcy mieli możliwość zapoznania się z informacjami na ten temat za pośrednictwem strony internetowej i rozwieszonych plakatów.

O LECZENIU, SZPITALU I PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI

W trakcie sesji barlineckiej Rady Miejskiej, która odbyła się 30. września br. poruszono wiele tematów. Radni dyskutowali m.in. o sytuacji Szpitala Barlinek Sp. z o.o., sytuacji w barlineckich spółkach Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Rozmawiali także o podatkach na 2023 rok.

UHONOROWANO ZŁOTYCH JUBILATÓW

Tradycją już się stało, że w sposób godny honoruje się Złotych i Srebrnych Jubilatów. Uroczystość odbyła się ostatniego dnia września w Urzędzie Stanu Cywilnego. Tego dnia, Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, przewodniczący RM Mariusz Maciejewski oraz Lidia Jermak i Paulina Marat kierownik i zastępca kierownika USC Barlinek, gratulowali parom, które obchodzą swoje Złote Wesele.

WYSTARTOWAŁY CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE

Zawody lekkoatletyczne szkół podstawowych, pod nazwą "Barlineckie Czwartki Lekkoatletyczne”, wystartowały 29 września na Stadionie Miejskim im. Bronisława Bagińskiego w Barlinku. Tradycyjnie już, dzieci oraz młodzież rywalizowali w konkurencjach biegowych i technicznych.

KOŃCZĄ SIĘ PRACE PRZY UL. SZEWSKIEJ

Inwestycja, która kilka miesięcy temu rozpoczęła się przy ul. Szewskiej, właśnie dobiega końca. W październiku, ma nastąpić zakończenie robót. Teraz trwają tam prace wykończeniowe.

WIEŚCI Z PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 2 ‘’POD TOPOLĄ’’

Wyjazd do Szkółki Leśnej w Moczydle. Wycieczka do lasu to zawsze okazja aby z bliska przyjrzeć się tajemniczemu życiu przyrody. Nasze przedszkolaki  z grup cztero, pięcio i sześciolatków w dniach 21, 22, 23 i 27 września odwiedziły Szkółkę Leśną w Moczydle. Celem wycieczki było poznanie pracy leśniczego oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodności gatunków drzew występujących w polskich lasach.

BARLINECKI ''DZIEŃ SPORTU 2022''

Przed rokiem pierwszy raz, a teraz ponownie – tym razem w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Jeziornej – odbędzie się radosne święto dla dzieci „Dzień Sportu na Orliku 2022”. Impreza ta trafiła do Barlinka i dalej jest realizowana za sprawą tamtejszego animatora sportu, Marka Kurzawskiego.

PAŹDZIERNIK W KINIE PANORAMA

W październiku, obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Z tej właśnie okazji, Kino Panorama zaprasza wszystkich Widzów, do wsparcia Fundacji Przyjaciele Czterech Łap. 1 i 2 października w godz. 16.00 – 18.00, w naszym kinie prowadzona będzie zbiórka karmy. Zbiórkę będą prowadzić wolontariusze Fundacji. 

CZY WSZYSTKIE LAMPY MUSZĄ SIĘ ŚWIECIĆ?

Z powyższym pytaniem zwrócił się do naszej redakcji czytelnik. Jak pisze, chodząc po mieście nasunęło mu się pytanie, czy wszystkie lampy muszą się na terenie miasta świecić?

STAL GORZÓW WICEMISTRZEM POLSKI

Nie udało się, gorzowianie nie obronili dwunastopunktowej zaliczki z pierwszego meczu. W rewanżu Motor Lublin wygrał 53:37 i to ekipa z Lublina cieszy się z mistrzowskiego tytułu. Stal Gorzów kończy sezon z srebrem PGE Ekstraligi.

CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE EDYCJA 2022-2023

Już w najbliższy czwartek tj. 29 września 2022r. zapraszamy na zawody lekkoatletyczne szkół podstawowych pod nazwą "Barlineckie Czwartki Lekkoatletyczne ", które odbywać się będą na  Stadionie Miejskim im. Bronisława Bagińskiego przy ul. Sportowej 2 w Barlinku.

ZWYCIĘSTWO W PEŁCZYCACH

25 września podopieczni Michała Diakowa, rozegrali zwycięskie spotkanie po sąsiedzku. Tego dnia w siódmej kolejce, zagrali z Kłosem Pełczyce. Nie zawiedli nie tylko zawodnicy, ale też kibice, którzy licznie przyjechali kibicować Pogoni Barlinek.

W LUTÓWKU POŻEGNALI LATO

Wprawdzie przywitaliśmy już jesień, to trzeba też jakoś pożegnać lato. Z tą wakacyjną porą roku, w wyjątkowy sposób żegnano się 24 września w Lutówku. Dlaczego wyjątkowo? Bowiem z inicjatywy sołtysa Andrzeja Bartosika, mieszkańcy wsi, druhowie z OSP Lutówko oraz zawodnicy klubu piłkarskiego „Iskra”, pomalowali wspólnie płot okalający teren świetlicy.