niedziela 28 maja 2023r.   imieniny: Augustyn, Wiktor, Wiktoriusz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
SPOTKALI SIĘ PO 40 LATACH

40 lat od ukończenia szkoły… Czas przecieka przez palce, ale wspomnienia pozostają już na zawsze. W 1978 roku, a dokładnie 15 sierpnia, pierwszy rocznik wkroczył w mury nowej szkoły im. prof. Wacława Moszyńskiego. Dziś, kojarzymy tą placówkę z Zespołem Szkół i Placówek Oświatowych przy ul. Szosowej i bogatą ofertą edukacyjną.

BOK ZAPRASZA NA DZIEŃ DZIECKA

Darmowe dmuchane zamki, pokazy OSP Mostkowo, koncert uczestników Festiwalu Piosenki Dziecięcej, pokaz mody, zawody sportowe i wiele innych atrakcji. To wszystko już 1 czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. W tym dniu, Barlinecki Ośrodek Kultury, zaprasza wszystkie dzieci, i te małe i te duże, na rodzinny festyn. Startujemy już od godz. 16.00 w Europejski Centrum Spotkań przy ul. Leśnej 1.

PRZEBUDOWA UL. PEŁCZYCKIEJ

W połowie maja, rozpoczęły się prace związane z przebudową ul. Pełczyckiej w Barlinku. Roboty, które związane są z zadaniem "Budowa drogi dla rowerów z Barlinka do Pełczyc. Etap II: Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 151 oraz ul. Pełczyckiej w Barlinku", będą postępowały etapami.

BANK MILLENNIUM ZAPRASZA

Bank Millennium, poprzez ogólnopolską sieć oddziałów, już od 25 lat świadczy uniwersalne usługi finansowe Klientom ze wszystkich segmentów rynku. Wykorzystuje przy tym najnowocześniejsze technologie i najlepsze tradycje bankowości, z powodzeniem konkurując we wszystkich segmentach rynku finansowego.

O DRODZE BARLINEK KRZYNKA PO RAZ KOLEJNY

O drodze z Barlinka do Krzynki i dalej do Strzelec Krajeńskich, pisaliśmy niejednokrotnie. Najczęściej w związku z wypadkami, do jakich na niej dochodzi. Niestety także śmiertelnymi. W komentarzach, jakie pojawiają się pod artykułami, przeważają głosy, że odcinek od Barlinka do Krzynki nie ma pobocza.

MASAŻ  KOBIDO - NATURALNY LIFTING TWARZY

Serdecznie zapraszam na japoński masaż Kobido zwany liftingiem bez skalpela. Masaż rozluźnia głębokie mięśnie twarzy i ujędrnia skórę. Kobido pozwala rozprostować zmarszczki i bruzdy, odprężyć napięte mięśnie oraz pobudzić mikrokrążenie. Pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu i zapomnieć o zmartwieniach.

ROMANA - CERAMICZKA

Mija właśnie 7 lat od czasu kiedy Romany Kaszczyc nie ma wśród nas. Jednak wierzę, że pozostaje ona w pamięci wielu barlinian. Była osobą bardzo zapracowaną, a jednocześnie pogodną i oddaną naszemu miastu. Wiele jej działań artystycznych zostało także zaprezentowane w innych miastach.

OSTATNI ETAP BUDOWY WIEŻY WIDOKOWEJ

31 maja upływa termin oddania do użytkowania wieży widokowej na pomoście Plaży Miejskiej. Prowadzone tam prace, związane są z zadaniem „Budowa wieży widokowej nad częścią istniejącego pomostu kąpieliska miejskiego w Barlinku”.

KOLEJNY PROJEKT W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

Pod koniec kwietnia Szkoła Podstawowa nr 1 wzięła udział w pilotażowej edycji programu Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego "Generacja V 4". Celem projektu jest poznanie aktywnych form spędzania czasu wolnego, uświadomienie uczniom o potrzebie dbania o własne zdrowie oraz integracja grupy międzynarodowej.

SERWIS KLIMATYZACJI W GOMEX BOSCH SERWIS

Zanim wybierzesz się w podróż, zadbaj o swoje auto. Umów się na serwis klimatyzacji obejmujący: przegląd klimatyzacji (ze starym, jak i nowym czynnikiem chłodzącym), wymianę filtra kabinowego na BOSCH FILTER+, odgrzybianie i dezynfekcję układu wentylacji oraz klimatyzacji.

III BIEG SZLAKIEM PRZYGODY ZA NAMI

Ponad 130 zawodników, wystartowało w III edycji Biegu Szlakiem Przygody nad Jeziorem Barlineckim. Ta jedna z największych imprez sportowych w Barlinku, odbyła się w niedzielę 21 maja.

SPEKTAKL ''PROJEKT: MATKA'' - ZAPROSZENIE

Projekt: Matka" to spektakl mocny, bezlitośnie rozprawiający się z mitami na temat macierzyństwa, wszelkimi teoriami, pięknymi opisami w książkach, kiedy kobietę ponoć wyłącznie rozświetla stan błogosławiony, dziecko kwili, a nie wrzeszczy jak opętane, wszystko wydaje się być takie uduchowione i niezwykłe. A tymczasem...

ZDERZENIE MOTOCYKLA Z SAMOCHODEM OSOBOWYM

Do groźnego wypadku, doszło 17 maja na DW151 na odcinku Barlinek ul. Pełczycka – skrzyżowanie do Płonna. W godzinach popołudniowych, zderzył się tam samochód osobowy z motocyklem. Informacji w tej sprawie udzielił nam Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu mł. asp. Piotr Jarosiński.

PODPISANO UMOWĘ NA PRZEBUDOWĘ UL. SŁONECZNEJ

17 maja w barlineckim Ratuszu, burmistrz Dariusz Zieliński podpisał umowę z wykonawcą zadania „Przebudowa ul. Słonecznej w Barlinku”. Wykonana tam zostanie przebudowa istniejącej nawierzchni jezdni, przyległych zjazdów oraz budowa zatoki postojowej i chodników.