sobota 2 grudnia 2023r.   imieniny: Balbina, Wiktoryn, Zbylut

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
Prezent na Gwiazdkę od Plusa: dwa abonamenty w cenie jednego

Jak święta to prezenty, a te czekają w Plusie. Pod choinkę Plus przygotował promocję z dwoma abonamentami w cenie jednego z umową na rok, z której mogą skorzystać także osoby prowadzące własny biznes. Świąteczna propozycja od Plusa pomaga obniżyć przedświąteczne wydatki. Dwa abonamenty w cenie jednego to także świetny sposób na odciążenie domowego budżetu w nowym roku. Poznaj szczegóły wyjątkowej oferty.

GRUDZIEŃ W KINIE PANORAMA

Ten miesiąc będzie obfitował w to, co w nim lubimy najbardziej, czyli świąteczną atmosferę i filmy zakończone ciepłym, zawsze pozytywnym zakończeniem. Nie zabraknie odwiedzin św. Mikołaja, a na ekranie zobaczycie m.in. najnowszego Marvela. Z przyjemnością informujemy też, że nasz sklepik wzbogacił się o nową, wydajniejszą maszynę do popcornu. 

WITAJCIE W NASZEJ BAJCE

Jak co roku  5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto to ustanowione zostało, aby upamiętnić rocznicę urodzin Walta Disneya jednego z najznamienitszych twórców bajek dla dzieci. Niesie ono za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich autorów, ale i wartości edukacyjne.

MIESZKAŃCY BARLINKA W KOŃCU SIĘ DOCZEKALI

Długo to trwało, ale nareszcie jest montowany. Mowa o tak długo wyczekiwanym monitoringu powietrza, który głosami mieszkańców wygrał ubiegłoroczny Barlinecki Budżet Obywatelski.

WYREMONTUJĄ ULICĘ I WYBUDUJĄ ŚCIEŻKĘ

Już niebawem ulica Wylotowa o długości ok. 0,081 km, zyska nową nawierzchnię. Wszystko za sprawą zadania „Remont ul. Wylotowej w Barlinku”, na które gmina Barlinek otrzymała dofinansowanie. Szacowany koszt tego zadania to 92 625,00 zł, z czego wspomniane dofinansowanie, wyniesie 50 943,95 zł.

wPROWadzamy zmiany na zachodniopomorskiej wsi 2014-2020

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego w ramach wdrażania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020  dofinansowuje projekty z zakresu infrastruktury publicznej na obszarach wiejskich oraz inicjatywy LEADER.

MIKOŁAJKI NA RYNKU

Lions Club Barlinek serdecznie zaprasza w niedzielę 3 grudnia w godz. 10:00 do 14:00 na MIKOŁAJKI POKOLENIOWE. W programie m.in: gry i zabawy z Mikołajem, konkurs choinkowy, zabawa fantowa (do wygrania rower), kiermasz ozdób świątecznych, ciasto, barszcz, pierogi.

MIKOŁAJKI W KINIE PANORAMA

Barlinecki Ośrodek Kultury – Kino „Panorama”, serdecznie zaprasza na „Mikołajki z Inspektorem Pająkiem”. 02 grudnia (sobota) godz. 16.00 Kino Panorama, ul. Podwale 9. Tego dnia, najmłodszych Widzów odwiedzi św. Mikołaj, który będzie czekał na dzieci już od godz. 15.00.

JARMARK BOŻONARODZENIOWY OGRODÓW PRZELEWICE

Zbliżają się najpiękniejsze święta w roku, a wraz z nimi okazja do uczestnictwa w jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń sezonu. Ogrody Przelewice we współpracy z Gminnym Centrum Kultury Przelewice oraz zaangażowaną społecznością, serdecznie zapraszają wszystkich entuzjastów świątecznej atmosfery na Jarmark Bożonarodzeniowy.

TRWAŁOŚĆ DZIEDZICTWA W PRZELEWICKIM DWORZE I NOWY ROZDZIAŁ W HISTORII

Historia Przelewic jest fascynująca, a tajemniczy dwór, oficjalnie pochodzący z czasów budowy Pałacu z XIX wieku, stał się symbolem trwałości. Część naziemna formalnie pochodzi z końca XIX wieku, gdy właścicielem majątku był August Heinrich von Borgstede.

AWARIA SIECI WODOCIĄGOWEJ

Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne „PŁONIA” Sp. z o.o. w Barlinku zawiadamia, że w związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Barlinka na odcinku od Ronda Bankowego w kierunku Gorzowa wraz z ulicami przylegającymi i sąsiednimi dnia 23.11.2023r. (czwartek) od godz. 07.00 - 16.00.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W SP MOSTKOWO

Słowa tej piosenki rozbrzmiewały w murach naszej szkoły 10 listopada, podczas uroczystego apelu z okazji Narodowego Dnia Niepodległości. Ten wyjątkowy dla każdego Polaka dzień jest jednym z najważniejszych świąt państwowych. Upamiętnia bowiem odzyskanie w 1918r. niepodległości przez Polskę, po 123 latach niewoli. 11 listopada wszyscy Polacy świętują swoją niepodległość oraz upamiętniają bohaterów, którzy walczyli o wolność naszego kraju.

200 LAT PANI KRYSTYNO!

W 1923 roku, a dokładnie 18 listopada, urodziła się Krystyna Opolska, która właśnie świętuje swoje setne urodziny. Świętuje i to hucznie, w towarzystwie m.in. najbliższej rodziny. Kilka dni temu, uroczystość odbyła się w jednej z barlineckich restauracji, a 20 listopada w Zakładzie Pielęgnacyjno – Opiekuńczym Szpitala Barlinek sp. z o.o., gdzie Pani Krystyna przebywa na co dzień.

ISKRA LUTÓWKO LIDEREM TABELI

19 listopada Iskra Lutówko, rozegrała swój ostatni mecz rundy jesiennej. Zespół podejmował tego dnia zawodników drużyny Klon Krzęcin. Było to starcie dwóch najlepszych drużyn w tabeli, zakończone wynikiem Iskra Lutówko - Klon Krzęcin 2:1.