Dealz Barlinek

 

Dealz Barlinek


 sobota 25 czerwca 2022r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
ODZNACZENIA DLA STRAŻAKÓW

Odznaczenia dla sztandarów i druhów, wręczono 24 czerwca na Rynku Miejskim w Barlinku, podczas Gminnych Obchodów Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęto od hymnu OSP, w wykonaniu zespołu Sonata. Następnie złożono meldunek Prezesowi Zarządu Powiatowego OSP RP druhowi Janowi Robakowi.

KLASY ÓSME UROCZYŚCIE POŻEGNANE

23 czerwca br. w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, odbyło się pożegnanie uczniów klas ósmych, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Barlinku.

DEALZ BARLINEK ZAPRASZA

24 czerwca w Barlinku, otwarto pierwszy w okolicy, a zarazem 139. w Polsce sklep Dealz. To wyjątkowe miejsce, w którym znajdziecie oryginalne marki i zrobicie zakupy w super cenach, otworzył swe podwoje w galerii Hosso. Punktualnie o godz. 9.00 na pierwszych stu klientów czekały vouchery, a na wszystkich niesamowite promocje. Nie zabrakło symbolicznego przecięcia wstęgi, hostess i konferansjera.

ZAPALIŁ SIĘ PO UDERZENIU W DRZEWO

23 czerwca w godzinach wieczornych, na DW151 doszło do zdarzenia drogowego, w którym brał udział jeden samochód osobowy. Informacji w tej sprawie udzielił nam Zastępca Oficera Prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu mł. kpt. Piotr Lewandowski.

TO JUŻ MINĘŁO 50 LAT

Kiedy w maju 2019 roku spotkali się pierwszy raz po 47 latach, obiecali sobie wtedy, że w podobny sposób uczczą „złoty jubileusz” ukończenia barlineckiej Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Leśnej. Czas minął bardzo szybko i w minioną sobotę 18 czerwca br. grupa 30 absolwentów (taka sama frekwencja była poprzednio) „Dwójki” z 1972 roku spotkała się na zjeździe po równo pół wieku.

ODDZIAŁ INTERNISTYCZNY ZAWIESIŁ DZIAŁALNOŚĆ

Do 19 lipca br. oddział chorób wewnętrznych Szpitala Barlinek sp. z o.o., zawiesił swoją działalność. Pacjenci nie są diagnozowani i leczeni zarówno na parterze jak i pierwszym piętrze (odcinek męski i odcinek damski).

BARLINECKIE ŚWIĘTOJANKI 2022 - PROGRAM

Gmina Barlinek oraz Barlinecki Ośrodek Kultury, zapraszają na Barlineckie Świętojanki, czyli Dni Barlinka 2022. W tym roku odbędą się one w dniach 24-26 czerwca, miejsce – ul. Jeziorna 8, plac manewrowy WORD. Oprócz zabawy na koncertach, czeka nas także koronacja nowej Królowej Puszczy Barlineckiej i widowisko sobótkowe.

ADMINISTRATOR UDAJE, ŻE NIE WIDZI?

Na LIV sesji Rady Miejskiej, która odbyła się blisko miesiąc temu w Barlineckim Ośrodku Kultury, podniesiono temat cmentarza w Jaromierkach. Chodziło konkretnie o granitowe płytki, które odpadają z kolumbarium.

WYMIANA POZASZKOLNA PNWM ''ZRÓB TO SAM – WARSZTATY Z DREWNEM''

Barlinecki Ośrodek Szkolenia i Wychowania od 6.06 do 10.06.2022r. kolejny raz gościł niemiecką młodzież uczącą się stolarstwa. Projekt realizowano w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM). W projekcie brało udział 20 uczestników: 9 z Niemiec i 11 z Ośrodka w Barlinku.

KREATYWNE JUŻ NA WAKACJACH

Spotykali się w każdy wtorek w pracowni Barlineckiego Ośrodka Kultury. Tam, pod okiem instruktor Anny Adamiok, wykonywali m.in. torby z t-shirtów, laurki na Dzień Mamy i Taty, świąteczne dekoracje, pisanki decoupage, kolorowe girlandy czy też wełniane ptaszki.

LETNIA BIESIADA PEŁCZYCKA 2022

Burmistrz Pełczyc, Rada Miejska w Pełczycach oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach serdecznie zapraszają 08-09 lipca na Letnią Biesiadę Pełczycką. Wystąpią m.in.: DUBSKA, FORSAL, NADMIAR, DAJ TO GŁOŚNIEJ, POWER PLAY, KULT, ANNA WYSZKONI.

TRIATHLON LIPIANY 2022

Klasyczna, sprawdzona już formuła - Olimpijka (1,5km 40km 10km), Sprint (0,75km, 20km, 5km), starty  indywidualne i w sztafetach. Trasy też niezmienione, bardzo dobrze znane, czyli pływanie w jeziorze Wądół, start z plaży miejskiej przy ulicy Lipowej, kolarstwo po drodze wojewódzkiej nr. 119 na odcinku Lipiany – Mielęcin, a bieganie po promenadzie wokół miasta.

SUKCESY UCZNIÓW SZKOŁY PODSTWOWEJ NR 4

Jak co roku, Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty, zorganizowało konkursy przedmiotowe dla najzdolniejszych uczniów. W roku szkolnym 2021/22, do etapu I- szkolnego przystąpiło 23796 uczniów szkół podstawowych z całego województwa zachodniopomorskiego. Do etapu II – rejonowego, zakwalifikowało się 4323 uczestników.

KONIEC ROKU SZKOLNEGO W PRACOWNI CERAMICZNEJ

15 czerwca w Pracowni Ceramiki Unikatowej, znajdującej się w Barlineckim Ośrodku Kultury, odbyło się uroczyste podsumowanie dwuletniej działalności zajęć ceramicznych. Dlaczego dwuletniej? Ponieważ czas pandemii był okresem, w którym zajęcia odbywały się nieregularnie.