Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 12 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Euzebiusz, Feliks

Reklama

A A A
PODRÓŻ JEDWABNYM SZLAKIEM PO AZJI ŚRODKOWEJ

W maju wybraliśmy się do Uzbekistanu i Tadżykistanu. To kraje Azji Środkowej, przemierzane do niepamiętnych czasów, łączące wschód i zachód dawnych cywilizacji.

GRUZJA - 2,5 TYSIĄCA KILOMETRÓW PO DROGACH I BEZDROŻACH KAUKAZU

Od pewnego już czasu planowaliśmy wyjazd do Gruzji. Szczypta tajemniczości, różnorodność krajobrazu, opisy podróżników, przyczyniły się do decyzji o wyjeździe do tak dla nas tajemniczego regionu, jakim jest Kaukaz.

WYRUSZAMY NA BAŁKANY

Od kilku lat zamierzaliśmy  zwiedzić południe Europy, ale jakoś zawsze wychodziły inne plany. Wielu Polaków co roku wyjeżdża do Chorwacji a my chcieliśmy zwiedzić choć część krainy zwanej Bałkanami. Oprócz popularnej Chorwacji ciekawość pcha nas dalej do Bośni i Hercegowni, Czarnogóry, Albanii, Macedonii, no i Grecji.

ODWIEDŹMY SĄSIADÓW Z POŁUDNIA

Staraliśmy się swoje wolne dni spędzać na wschodzie, jednakże ze względu na pandemię oraz pozamykane granice z Rosją i Białorusią, postanowiliśmy odwiedzić naszych sąsiadów na południu. Czechy, to kraj który w swojej różnorodnej ofercie posiada wiele do zaproponowania.

PODRÓŻE PRZY OKAZJI

Dzisiejszy świat daje nam wiele możliwości podróżowania. Sami możemy wsiąść w samochód czy też samolot i zwiedzić najpiękniejsze miejsca na Ziemi. O niektórych atrakcjach nawet nie wiemy, jednak od czego pomocne rady tych, którzy odwiedzili nietypowe, mało znane miejsca?

W poprzednich reportażach przedstawiałem miejsca do których wybieraliśmy się za granicę. Wiele podróżowaliśmy z dziećmi po Polsce, jednak jakoś nigdy nie udało nam się zwiedzić Ziemi Kłodzkiej.

barlinek

Od 1 lipca 2019 roku specjalnym dekretem Rosja umożliwia wyjazd do Obwodu Kaliningradzkiego obywatelom wielu krajów, w tym Polski na podstawie bezpłatnych wiz. Jeżeli nadarza się okazja, decydujemy się na wyjazd w mniej popularnym kierunku turystycznym.

Lecimy do Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego, w którym siostra mojej żony, Bożenka odbywa posługę w Zgromadzeniu Misjonarek Miłości. W tym roku obchodzi Ona okrągłą rocznicę, jest to idealną okazją by ruszyć w nieznane na Bliski Wschód.