Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 3 marca 2024r.   imieniny: Hieronim, Maryna, Wierzchosława

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
Image
Relacja z II Sesji RM
W dniu 09.12.2010 w Urzędzie Miejskim w pokoju nr 12, odbyła się druga sesja RM Barlinka. Celem II sesji było głównie przegłosowanie uchwał dotyczących podniesienia podatków od nieruchomości oraz od środków transportowych.

Na sesję pomimo kameralnych warunków przybyła grupa przedsiębiorców barlineckich, którzy przed rozpoczęciem sesji złożyli pismo skierowane do Burmistrza Zygmunta Siarkiewicza, jak również do Przewodniczącego RM w Barlinku. Pod pismem figurowało kilkadziesiąt podpisów przedsiębiorców, którzy wyrazili w ten sposób niezadowolenie z propozycji zmian w sprawie podniesienia podatków.

Przewodniczący RM Dariusz Zieliński rozpoczął obrady, powitał wszystkich przybyłych gości, odczytał porządek obrad i przeszedł do prowadzenia sesji.

REKLAMA

W punkcie „Interpelacje mieszkańców”, prezes OPB pan Edward Skałecki odczytał pismo kierowane do Burmistrza Miasta Barlinka oraz Przewodniczącego RM. Wystąpienie pana Edwarda Skałeckiego spowodowało poruszenia wśród przybyłych. Następnie głos zabrała radna Elżbieta Kasperkiewicz, która przytoczyła stawki podatków w ościennych gminach, które są w podobnej wysokości do proponowanych. Nastąpiło jeszcze większe poruszenie. Kolejno wystąpiła pani Skarbnik Ewa Patrzałek, która tłumaczyła, jakie podatki w jakim stopniu zasilają budżet gminy. Następnie głos zabrał Burmistrz również omawiając trudności i obecne potrzeby budżetu.

{jgflv file:=[http://barlinek.drl.pl/filmy/sesja_glosowanie.flv] width:=[409] height:=[230] autostart:=[false]}

W głosowaniu nad uchwałą RM o podniesieniem podatku od nieruchomości 2 radnych głosowało za, 9 przeciw, 4 wstrzymało się. W głosowaniu nad uchwałą RM dotyczącą podatku od środków transportu 2 osoby głosowały za, 9 przeciw, 4 wstrzymały się.

Kolejnym punktem obrad było głosowanie nad uchwałą o wynagrodzeniu Burmistrza. Wystąpił radny Paweł Lewczuk z wnioskiem o zmianę naliczenia wynagrodzenia dla Burmistrza Miasta Barlinka.W głosowaniu nad uchwałą RM wszyscy radni byli za.

Po tym punkcie przewodniczący RM zakończył obrady II sesji RM VI kadencji.

Image

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież