Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.


 wtorek 25 czerwca 2024r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Sodaspeed

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Memoriał A. Pluszczyka
Lech i Warta Poznań, Amica Wronki, Zagłębie Lubin, Groclin Grodzisk, Górnik Polkowice, UKP Zielona Góra, GKP Gorzów Wlkp., Energetyk Gryfino, Stal Szczecin, Pogoń Szczecin i barlinecka Pogoń, to drużyny, które zagrały w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej młodzików im. Alfreda Pluszczyka.

Alfred Pluszczyk urodził się w 1916 roku. W wieku 14. lat grał już w drużynie Pułaski Janowo. Po trzech latach gra już w pierwszoligowym AKS Chorzów. W Barlinku pojawił się w1946 roku. Zostaje piłkarze, trenerem i sekretarzem Robotniczego Klubu Sportowego „Pogoń”. To dzięki niemu barlinecka Pogoń awansowała w 1956 roku do trzeciej ligi. Sobotnie zmagania rozpoczęły się mszą święta w intencji A. Pluszczyka. Następnie wszyscy uczestnicy zmagań przemaszerowali na stadion miejski im. Bronisława Bagińskiego. Tam podzieleni na grupy, przez kilka godzin zmagali się z przeciwnikami i fatalną pogodą. Zwycięzcą całego turnieju okazała się drużyna Amici Wronki.

REKLAMA

Drugie miejsce wywalczyła drużyna Lecha Poznań. Miejsce trzecie przypadło także poznaniakom, drużynie Warty. Barlinecka Pogoń uplasowała się na miejscu czwartym. Wszyscy uczestnicy piłkarskiego festynu zostali nagrodzeni okazałymi pucharami. Zwycięska drużyna odebrała puchar z rąk członków rodziny Alfreda Pluszczyka. Były nagrody dla króla strzelców, najlepszego zawodnika i bramkarza. Pamiątkowe medale otrzymają wszyscy zawodnicy i trenerzy. Organizatorem turnieju było Towarzystwo Miłośników Barlinka oraz wychowankowie Alfreda Pluszczyka.

{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/pluszczyk/] title:=[Foto: Jacek Słomka] cols:=[4]}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież