Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 sobota 20 lipca 2024r.   imieniny: Czesław, Leon, Małgorzata

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

O pracach ziemnych na rondzie Bankowym pisaliśmy kilkakrotnie. Dają się one we znaki zarówno pieszym, jak i kierowcom. Według części naszych czytelników, końca robót nie widać. Oto fragment listu, jaki dotarł do naszej redakcji.

Czytelnik pisze m.in. "Jestem mieszkańcem Barlinka i mieszkam przy ul.1 Maja. Od dłuższego czasu trwa tu remont kanalizy. Całe dnie tylko słychać wiercenie i warkot pomp... Nie można spać, a rano dzieci muszą wstać do szkoły. Jak o 24 w nocy zapytałem panów jak długo będą jeszcze robić, to panowie odsyłają do kierownika twierdząc, że oni nie wiedzą, a jak powiedziałem że zadzwonię na policję to panowie powiedzieli niech pan dzwoni, bo za chwilę będzie jeszcze głośniej. To ja się pytam jak to możliwe że po przyjeździe policji panowie dalej pracowali, a my dostaliśmy informację że możemy złożyć skargę...". Tyle czytelnik. Jak długo potrwają jeszcze prace na rondzie?

REKLAMA

Zapytaliśmy o to prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągowo - Kanalizacyjnego "Płonia" sp. z o.o., Ryszarda Kurocha. - Pierwszy etap prac, jak dobrze pójdzie będzie zakończony w najbliższy czwartek. Na części obecnie rozkopanej zostanie położony asfalt i od piątku będzie tam można normalnie jeździć. Drugi etap powinien być mniej uciążliwy, będzie to około 10 czerwca. Powinien potrwać około dwa dni. Prace będą prowadzone przy wjeździe na rondo, jadąc od strony ulicy 1 Maja. Tam będzie zapuszczana studnia o średnicy 1,5 metra, na głębokość około 6,5 metra. Założony zostanie betonowy korek i po jego wykonaniu położymy płyty i zaasfaltować to miejsce. Zdajemy sobie sprawę, że prace się przedłużają, ale ciężko jest przewidzieć, co się pod ziemią dzieje? Będzie też trzeci etap prac. W jego trakcie trzeba będzie wykonać przewiert sterowany pod ziemią, bez naruszania konstrukcji jezdni. Będzie tam pewne utrudnienie, bo znowu jadąc od strony Choszczna, nie będzie tam można wjechać. Dlaczego to tak długo trwa? W trakcie robót musiano zmieniać technologie wykonania prac. Co ważne. Ogłaszając przetarg na wykonawcę, daliśmy ogłoszenia na całą Polskę. Zgłosiła się tylko jedna firma. To jest trudny temat. Zdajemy sobie sprawę, że ludzie się denerwują. Ale szybciej się nie da - podkreśla prezes Kuroch.

js

barlinek

 

Komentarze

-12

szczypiorek

witam
Ja to chciałbym zobaczyć sprawozdanie finansowe na koniec całej tej roboty. Ile to wszystko razem kosztuje. I ile będzie musiał dołożyć do tego każdy przymusowy klient "PŁONI"
-6

TBM58

Cytuję Guest:
Ale przynajmniej dorobili się ronda swojego imienia :) Co tam Rondo Bankowo - Rondo Pracowników PWK "Płonia", to brzmi dumnie! Niech pracują, dla nich to też nie lekka robota. Już bez przesady, że przeszkadza. W końcu muszą się z tym uporać.

Przypominam już po raz kolejny,że to moja skromna osoba była pomysłodawcą zmiany nazwy tego miejsca na takie ,które doceni trud i poświęcenie tych Panów.I dodam ,że nie jestem pracownikiem przedsiębiorstwa.
-30

Guest

Cytuję Guest:
Do Guest4 w ciągu dnia to normalne,że jest hałas ale po północy warczenie pomp przeszkadza. Mam w d... dobro ogółu pracowników tych też obowiązuje cisza nocna. Jeszcze raz usłysze pompy po 22:00 wzywam policje, niebiescy nic nie zrobią to na nich złoże skarge. No bez przesady ostatnio do 00:30 hałasowali a rano do pracy trzeba wstać.....

Popieram. Też w hałasie nie usnę więc popieram. Człowiek nie wyspany to człowiek zły!!!
-36

Guest

Do Guest4 w ciągu dnia to normalne,że jest hałas ale po północy warczenie pomp przeszkadza. Mam w d... dobro ogółu pracowników tych też obowiązuje cisza nocna. Jeszcze raz usłysze pompy po 22:00 wzywam policje, niebiescy nic nie zrobią to na nich złoże skarge. No bez przesady ostatnio do 00:30 hałasowali a rano do pracy trzeba wstać.....
-10

Guest

Cytuję Guest:
Ale przynajmniej dorobili się ronda swojego imienia :) Co tam Rondo Bankowo - Rondo Pracowników PWK "Płonia", to brzmi dumnie! Niech pracują, dla nich to też nie lekka robota. Już bez przesady, że przeszkadza. W końcu muszą się z tym uporać.

[quote name="Guest"]Ale przynajmniej dorobili się ronda swojego imienia :) Co tam Rondo Bankowo - Rondo Pracowników PWK "Płonia", to brzmi dumnie! Niech pracują, dla nich to też nie lekka robota. Już bez przesady, że przeszkadza. W końcu muszą się z tym uporać.[/quot]
Mieszka Pan przy glownej ulicy wiec narzekanie na hałas to tak jak robienie problemu z tego, ze w saunie jest goraco.
-4

Guest

Ale przynajmniej dorobili się ronda swojego imienia :) Co tam Rondo Bankowo - Rondo Pracowników PWK "Płonia", to brzmi dumnie! Niech pracują, dla nich to też nie lekka robota. Już bez przesady, że przeszkadza. W końcu muszą się z tym uporać.
+45

Guest

jak zwykle znajdzie się ktoś komu wszystko przeszkadza.... pan by wolał żeby fekalia pływały po ulicy i chodniku, byle cisza nocna była zachowana

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież