niedziela 4 grudnia 2022r.   imieniny: Barbara, Biernat, Piotr

Reklama

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Prace na terenie budowy obejścia Barlinka w ciągu DW 151 postępują powoli, ale efekty są coraz bardziej widoczne. W sierpniu otwarto już przejazd ulicą Ogrodową, choć wiele osób narzeka na dziury, na które trzeba uważać poruszając się pod wiaduktem.

Jak pisaliśmy w czerwcu, prace na ul. Ogrodowej nie zostały jeszcze zakończone. Ukończenie wszystkich robót, m.in. prac bitumicznych, planowane jest jesienią 2018 roku. Podczas prowadzonych robót bitumicznych nastąpi krótka przerwa w ciągłości ruchu na tej ulicy. W tym samym czasie, gdy otwarto ruch przy ul. Ogrodowej, zamknięto przejazd ul. Dworcową i ul. Tunelową, gdzie rozebrano już stary wiadukt i przystąpiono do budowy nowego.

 

REKLAMA

Duży ruch w postępie prac, widoczny jest również przy ul. Dworcowej, gdzie powstaje właśnie nowe rondo. Będzie ono jednopasmowe, dostosowane do wszelkich pojazdów a na włączeniu ul. Fabrycznej, zaplanowano nawierzchnię jezdni i dojścia pieszego do istniejącego bruku ul. Fabrycznej.

W związku z powstającym nowym rondem mamy pytanie do naszych czytelników. Już nie raz wykazywaliście się pomysłowością, więc i w tym przypadku nie powinno być najmniejszego problemu. Jak powinno być nazwane rondo przy ul. Dworcowej?

Na Państwa propozycje czekamy w komentarzach.

monikary

 

barlinek

 

krytyk - czekamy na propozycje w komentarzach ;)

 

Komentarze

+2

Mały Kazio

Dworca nikt nie odnowi - prędzej zniknie z otoczenia jak zła mara, niż ktoś dołoży do niego złotówkę. Dyskusja nt nazwy chyba bezcelowa - przecież i tak nikt nie będzie nazywał go inaczej jak Dworcowe. Samo się nazwie - wówczas warto uszanować głos ludu
+4

Guest

- Rondo Kolejowe - NIE (bo cały odcinek obwodnicy leci po byłych torach kolejowych),
- Rondo Dworcowe - TAK (bo jest usytuowane przy byłym dworcu, który powinien być pięknie odnowiony).
-8

Guest

Senatora Johna McCaina... był to przyjaciel Polski i regionu. Na pewno szerokim echem by się odbiło w Polsce i zagranicą. I poza tym naprawdę nieźle brzmi... na rondzie McCaina trzeci zjazdem... mnie się podoba!
-13

Guest

oj myślą wymyślają a jeśli ma być konkretnie z tym związane niech będzie ,,Rondo Barlineckie'' i już po sprawie pasuje do miejsca i nazwy miasta
+28

Guest

Rondo Dworcowe... pamiętajmy o historii miasta, stąd nazwa nawiązująca do pięknych czasów kolei żelaznych jak najbardziej wskazana.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.