Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 poniedziałek 22 lipca 2024r.   imieniny: Albin, Bolesława, Bolisława

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Szanowni Państwo! Nazywam się Kamil Frelichowski i pochodzę z Gryfina. Prywatnie realizuję się jako szczęśliwy mąż i ojciec a zawodowo, jestem związany z branżą elektroniki morskiej. Ponadto działam aktywnie w stowarzyszeniach: Rodzin Katolickich Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej oraz Kresy Wschodnie Dziedzictwo i Pamięć.

W nadchodzących wyborach samorządowych kandyduję z ostatniego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z okręgu nr 5, który obejmuje obszar powiatu myśliborskiego a także powiatów: gryfińskiego, stargardzkiego i pyrzyckiego.

Państwa poparcie pozwoli mi na działania, prowadzące do przyśpieszenia rozwoju naszego regionu.

W szczególności będę zabiegał o:
1) Likwidację białych plam w gazyfikacji i kanalizacji.
Brak kanalizacji to największy problem powiatu Myślibórz, w tym gminy Nowogródek Pomorski i Barlinek.
Korzystanie z butli gazowych jest niezwykle niebezpieczne i zwiększa zagrożenie eksplozją gazu. Brak kanalizacji powoduje trafianie zanieczyszczeń do środowiska wodnego i zatruwanie wody pitnej. Jako radny wojewódzki będę ubiegał się o uzyskanie środków zewnętrznych i wewnętrznych na likwidację białych plam na gazowniczej i kanalizacyjnej mapie tej części województwa zachodniopomorskiego.

2) Rozbudowę systemu melioracji.

3) Poprawę funkcjonowania systemu transportu publicznego.
Będę zabiegał m.in. o utworzenie połączeń autobusowych:
- Nowogródek Pomorski –Myślibórz –Lipiany –Pyrzyce -Gardno –Przecław -Szczecin
- Barlinek-Lipiany
- Karsko- Myślibórz
- Pyrzyce- Myślibórz- Nowogródek Pomorski- Gorzów Wielkopolski (w tym celu umowa z województwem Lubuskim)
Konieczne są połączenia autobusowe miast powiatowych, dzięki którym, osoby z powiatów myśliborskiego i pyrzyckiego, będą mogły podjąć pracę w strefach ekonomicznych Szczecina, Stargardu i Gorzowa Wielkopolskiego.

4) Remonty dróg wojewódzkich.

5) Rewitalizację zabytków.
Zobowiązuje się, że jako radny wojewódzki, będę zabiegał o zdobycie środków wewnętrznych i zewnętrznych na rewitalizację naszych lokalnych zabytków m.in baszty w Myśliborzu czy starówki w Lipianach.

6) Rozbudowę szpitali i obiektów służby zdrowia.
Będę zabiegał o zdobycie środków wewnętrznych i zewnętrznych na poprawę jakości usług świadczonych przez szpitale w naszym regionie. Pomogę zdobyć brakujące środki na rozbudowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i szpitala powiatowego w Barlinku oraz w Dębnie. Zobowiązuję się, że gdy Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory do Sejmiku Zachodniopomorskiego, to wojewódzkie szpitale w Zdunowie i przy ul. Arkońskiej będą ponownie samodzielnymi jednostkami służby zdrowia.

Dodatkowo w każdym roku szkolnym, począwszy od 2018/2019, przeznaczę po 200 zł stypendium naukowego wypłacanego z diety radnego Sejmiku Zachodniopomorskiego, dla wybranych przeze mnie (według jawnych, podanych wcześniej kryteriów) uczniów klas maturalnych z każdego powiatu okręgu 5. Oznacza to, że w roku szkolnym, przeznaczę 800 zł miesięcznie, a przez całą kadencję radnego 40 tysięcy zł, na potrzeby edukacyjne 20 maturzystów z powiatów gryfińskiego, stargardzkiego, pyrzyckiego i myśliborskiego!

W każdej edycji stypendium będzie wypłacone za okres wrzesień - czerwiec.

Proszę o Państwa głos.

Zbudujmy zachodniopomorskie równych szans!

Kamil Frelichowski – ostatni na liście PiS do Sejmiku Wojewódzkiego

Zapraszam na mój fanpage >>>

 

barlinek

barlinek

[Artykuł sponsorowany]