Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 poniedziałek 22 lipca 2024r.   imieniny: Albin, Bolesława, Bolisława

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego „Kler”, wzbudza bardzo duże zainteresowanie wśród miłośników kina. W Barlinku, podczas dwóch minionych tygodni, odbyło się osiem seansów, wszystkie przy kompletnych salach. W zawiązku z tym, na prośbę widzów, Kino Panorama zaprasza wszystkich Państwa, którym nie udało się nabyć biletu i nie mogli zobaczyć filmu, na dodatkowy seans. Odbędzie się on 11 października o godz. 18.30.

 

„Kler” - Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz, pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce...

 

REKLAMA

 

Drugi z księży – Trybus w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule, który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.

„Kler” – 11 października godz. 18.30

 

 

Kino Panorama
Sala widowiskowa BOK
Podwale 9
bok.barlinek.pl 

Serdecznie zapraszamy!

 

Komentarze

+4

Luna

Jako Polka i katoliczka po prostu wstydziłabym się pójść na taki film.
A jesli już diabeł podkusiłby mnie i poszłabym, to wstydziłabym się w niedzielę spojrzeć naszym kapłanom w oczy.
Że wojujący ateiści robią nagonkę na Kościół, można jeszcze zrozumieć, ale że katolicy w tym uczestniczą, to już woła o pomstę do nieba.
+6

Luna

G.Szapołowska o filmie Smarzowskiego:

Nie widziałam tego filmu i raczej na niego do kina się nie wybiorę. Mam ważniejsze sprawy na głowie i szczerze, to mam w nosie „Kler” - przyznała podczas rozmowy z "Faktem".
Nie lubię generalizowania i gadek, że wszyscy księża to pedofile i molestują dzieci. Nie jestem świętą i złamałam prawie każde przykazanie Boże, jestem też ostatnią osobą, którą można by nazwać moralizatorką, ale ten film mnie jakoś nie grzeje. (...) To zwykła nagonka.
Apeluję o spokój i rozsądek w temacie wylewania pomyj na wszystkich księży.
+3

Luna

Cytuję Guest:
Zanim pójdziesz na Kler to pamiętaj że Równocześnie z filmem Agora wypuszcza książkę Wojciecha Smarzowskiego i Piotra Głuchowskiego pt. „Kler” Głuchowski związany z Gazetą Wyborcza przyznaje ze swoja wiedzę opierał na „faktach i mitach” tych samy, których redaktorem był eksksiądz Roman Kotliński zarejestrowany jako współpracownik SB były poseł Palikota aresztowany pod zarzutem podżegania do zabójstwa swojej żony. Publicystą tego tygodnika był pod zmienionym nazwiskiem Grzegorz Piotrowski skazany za zabójstwo ks. Jerzego Popiełuszki. To wyjaśnia, dlaczego w filmie ośmiesza się głoszone przez ks. Jerzego wołanie „zło dobrem zwyciężaj”. Wątek filmu Jan Hartman nawołujący do kadzirodztwa człowiek związany z Palikotem antypolak. Reżyser mówi wprost ze jest ateistą i nienawidzi kościoła. Film Wyklęty pokazujący jak w Polsce żydokomuna mordowała Polaków był puszczany tak by nikt go nie mógł obejrzeć! A to co opluwa Polaków Ida, Pokłosie, Obława to dawaj, ile wleźie.

Zgadzam się z tym komentarzem w 100%.
+6

Guest

Zanim pójdziesz na Kler to pamiętaj że Równocześnie z filmem Agora wypuszcza książkę Wojciecha Smarzowskiego i Piotra Głuchowskiego pt. „Kler” Głuchowski związany z Gazetą Wyborcza przyznaje ze swoja wiedzę opierał na „faktach i mitach” tych samy, których redaktorem był eksksiądz Roman Kotliński zarejestrowany jako współpracownik SB były poseł Palikota aresztowany pod zarzutem podżegania do zabójstwa swojej żony. Publicystą tego tygodnika był pod zmienionym nazwiskiem Grzegorz Piotrowski skazany za zabójstwo ks. Jerzego Popiełuszki. To wyjaśnia, dlaczego w filmie ośmiesza się głoszone przez ks. Jerzego wołanie „zło dobrem zwyciężaj”. Wątek filmu Jan Hartman nawołujący do kadzirodztwa człowiek związany z Palikotem antypolak. Reżyser mówi wprost ze jest ateistą i nienawidzi kościoła. Film Wyklęty pokazujący jak w Polsce żydokomuna mordowała Polaków był puszczany tak by nikt go nie mógł obejrzeć! A to co opluwa Polaków Ida, Pokłosie, Obława to dawaj, ile wleźie.
-1

Guest

Cytuję Guest:
Osoba/y które są odpowiedzialne za taki stan rzeczy. w BOK wystawiają sobie prawdziwe świdectwo co myślą naprawdę o kościele. Cytuję Guest:
Od lata obserwuję repertuar Panoramy chcą ludzie oglądać Kler proszę bardzo nie będę tego komentował. Moje pytanie jest do kina które dziwnym trafem jest jakby odgórnie blokowane dla przykłady fil Cristiada czy film Wyklęty. Wiele kin puszczało ten film w godzinach porannych i to jedne raz ! Czego tu nie rozumiesz ?

Co prawda jestem gorszego sortu a obejrzenie filmu nie sprawiło ze jestem osobą niewierząca. Kościół jest kosciolem a wiara wiarą. A jak nie podoba ci sie repertual to nie choć. Nikt cie nie zmusza. Wielki + dla BOK za bilety on-line.

Guest

Film tak słaby jak reprezentacja Polski w bobslejach. Jak ktoś odkrył w tym filmie patologie toczące kościół katolicki to trzeba być niezłym ignorantem. Polecam trochę kina na poziomie i w temacie The Keepers Netflixa
+7

Guest

Nie tylko podczas premiery,nie rozumie również jeśli ktoś nie jest zainteresowany po co przychodzi i przeszkadza innym. Rozumie ze po alkoholu humor się poprawia,ale czemu przeszkadza sie innym . Wez pomysl za nim rozwalisz komuś seans.
+2

Guest

Osoba/y które są odpowiedzialne za taki stan rzeczy. w BOK wystawiają sobie prawdziwe świdectwo co myślą naprawdę o kościele. Cytuję Guest:
Od lata obserwuję repertuar Panoramy chcą ludzie oglądać Kler proszę bardzo nie będę tego komentował. Moje pytanie jest do kina które dziwnym trafem jest jakby odgórnie blokowane dla przykłady fil Cristiada czy film Wyklęty. Wiele kin puszczało ten film w godzinach porannych i to jedne raz ! Czego tu nie rozumiesz ?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież