Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 poniedziałek 22 lipca 2024r.   imieniny: Albin, Bolesława, Bolisława

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

BOK – Muzeum Regionalne w Barlinku, zaprasza na wystawę zorganizowaną z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. „Niepodległość to stan umysłu”, to wystawa plakatów autorstwa Wojciecha Korkucia. 07 listopada (środa) godz. 17.00, Muzeum Regionalne ul. Niepodległości 17.

Wojciech Korkuć – absolwent warszawskiego Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się tworzeniem plakatów i projektów graficznych. Związany jest z organizacją „Ruch Higieny Moralnej”, dla której tworzy plakaty.

 

REKLAMA

  

Jego twórczość doceniona została m.in. w międzynarodowym konkursie Epica czy też magazynie „Print”. Jest zdobywcą wielu nagród w tym Nagrody Specjalnej Jury Taiwan International Poster Design Award 2006. Swoje prace prezentował na licznych wystawach w Polsce i za granicą. Jego plakaty wzbudzają wiele kontrowersji wśród oglądających, szczególnie wśród podmiotów poddanych krytyce. Wojciech Korkuć mieszka i tworzy w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.

BOK

 

barlinek

 

Komentarze

Guest

Cytuję Guest:
Szkoda , że nie ma alternatywy . Wystawy, wernisaże wspaniale że są Ale dlaczego taki wybór? Kontrowersyjny i ksenofobiczny autor. Naprawdę? Dobry wybór na 100 lecie odzyskania niepodległości?

Z tą ksenofobią to manipulacje i niechlujstwo dziennikarza GW Romana Pawłowskiego. Przypisał moje autorstwo plakatowi którego ja nie projektowałem!

Guest

Niechlujny dziennikarz z GW przypisał mi autorstowo plakatu ktorego nie zrobiłem. Wojciech Korkuć. PS Guest moze by sie predstawił...http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/ 1,34862,18011249,Ksenofobia_straszy_z_plakatow__FE LIETON_PAWLOWSKIEGO_.html
+1

Guest

Zarzuty wobec Wojciecha Korkucia to nieporozumienie.
Możemy się z autorem zgadzać albo nie, ale nie każde zdanie przeciwne naszemu jest od razu przejawem ksenofobii.
Sztuka jest przestrzenią dyskusji - dobrze, że Muzeum stwarza okazję do wymiany myśli.
-1

Guest

Też mi to nie daje spokoju od rana. Doceniam pracę pań z muzeum. Widzę, że nie są jednostronne w swych działaniach. Inicjują wydarzenia z przestrzenią do dyskusji. Niemniej decyzja o wystawie plakatów tego autora, na takie święto, zasmuciła mnie. Wydaje mi się, że on swą twórczością dzieli zamiast budować. Chyba, że tym razem jest inaczej. Może przyjdę zobaczyć i porozmawiać.
-3

Guest

Szkoda , że nie ma alternatywy . Wystawy, wernisaże wspaniale że są Ale dlaczego taki wybór? Kontrowersyjny i ksenofobiczny autor. Naprawdę? Dobry wybór na 100 lecie odzyskania niepodległości?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież