Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.


 wtorek 25 czerwca 2024r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Sodaspeed

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Gęsiarka
Wszystkich nas poruszył fakt zniszczenia fontanny z Gęsiarką, symbolu naszego miasta. Poczuliśmy w sobie wzrastający gniew wobec sprawców tego zdarzenia. Nie znajduję żadnego usprawiedliwienia dla tego czynu. Jestem przekonany, że została przekroczona pewna granica.

Fakt, iż sprawca próbuje pouczać nas, że nie był to akt wandalizmu, że nie widzi powodów, aby przeprosić mieszkańców Barlinka, a jeszcze usprawiedliwia swój postępek „przywiązaniem do miasta”  - bulwersuje.

Sprawca bezwzględnie będzie musiał ponieść wszystkie koszty związane z odrestaurowaniem fontanny. Liczę również na to, że Policja i sąd właściwie ocenią ten czyn, a wyrok winien być przestrogą dla wszystkich tych, których ich własna przyjemność jest ważniejsza od interesu społeczności w której żyją.

Pewnie z tego powodu spotykamy się ciągle z niszczeniem naszego wspólnego majątku: ławki, oświetlenie, klatki schodowe, czy też elewacje. Nieliczenie się z innymi przejawia się w zakłócaniu ciszy i spokoju innych. A śmiałości zawsze dodaje alkohol.

Musimy się zastanowić, czy te sprawy winniśmy zostawić tylko Policji. Bez naszego wsparcia, ale też i zwiększenia wymagań nie wyeliminujemy tego uciążliwego marginesu.

Również zarządcy, jak i samorząd może tu wiele zrobić. Jeszcze w tym roku uruchomimy razem z Policją monitoring wizyjny, który obejmie Rondo Bankowe, teren Delty Młynówki i obszar Rynku.

Przyczyną wielu tych zdarzeń jest alkohol. Dlatego też ponownie zwrócę się do Rady Miejskiej o zgodę na utworzenie Straży Miejskiej oraz ograniczenie liczby punktów sprzedaży alkoholu.

Bardzo ważne jest byśmy nie godzili się z nieprawymi występkami. Wspólnie z Policją utworzyliśmy patrole społeczne. Większa aktywność mieszkańców oraz wszystkich służb może pomóc zwalczyć plagę wandalizmu.

Każdy z nas chce żyć w ładnym i spokojnym miejscu. Nie pozostawiajmy tych spraw innym.

Zygmunt Siarkiewicz
Burmistrz Barlinka

REKLAMA

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież