Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 sobota 20 kwietnia 2024r.   imieniny: Agnieszka, Czesław, Czech

Reklama

A A A
3.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 3.67 (3)

Kolejny start na 1500 metrów i kolejny zwycięstwo padło łupem Sofii. Tym razem Polka wystąpiła na zawodach w Ostrawie. Czech Indoor Gala, bo tak nazywał się ten mityng, składał się z dwóch części. W pierwszej odbywały się halowe mistrzostwa kraju, a w sesji wieczornej zawody międzynarodowe.

Była to kolejna okazja do startu dla Sofii Ennaoui, która w ostatnich dniach zmieniła barwy klubowe. 23-letnia reprezentantka Polski od 2016 roku była zawodniczką MKL-u Szczecin, a obecnie będzie bronić barw AZS-u Lublin. O transferze w sobotnie popołudnie na profilu społecznościowym poinformował właśnie AZS UMCS Lublin.

 

REKLAMA

Pierwszy start na 1500 metrów w 2019 roku zawodniczka z Lipian zaliczyła w piątek w Madrycie i od razu była najlepsza. Wtedy wygrała z czasem 4:08.31. Długo jednak nie odpoczywała od rywalizacji na bieżni i we wtorek stawiła się na starcie zawodów w Ostrawie.

barlinek

W Czechach reprezentantka Polski pobiegła jeszcze szybciej i ponownie na mecie była pierwsza. Tym razem z czasem 4:05.22. Zwyciężyła o pół sekundy nad drugą zawodniczką, ale kolejne rywalki były za jej plecami już niemal o trzy sekundy. Przed Sofią teraz mistrzostwa Polski, a na początku marca mistrzostwa Europy w Glasgow.

- Bardzo się cieszę, że w końcu kluby dogadały się polubownie i mogę od tego roku reprezentować AZS UMCS Lublin. Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie, bo wiele gwiazd lekkiej atletyki jest pod skrzydłami tego właśnie klubu. Decyzja zapadła już po sezonie letnim, ale chciałam dokończyć tamten owocny w sukcesy dla mnie sezon jeszcze w klubie MKL Szczecin, bo to oni pomagali mi w rozwoju od 2016 roku, za co jestem im bardzo wdzięczna. AZS UMCS Lublin zapewni mi jednak dużo lepsze warunki, jeżeli chodzi o przygotowania do zbliżających się wielkimi krokami Igrzysk Olimpijskich w Tokio, a na tym mi najbardziej zależy - mówi o zmianie barw klubowych Ennaoui w rozmowie na stronie klubowej AZS UMCS Lublin.

Dawid Lis

barlinek

Foto: Barlinek - Szymaniak Team

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież