Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 4 marca 2024r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
3.1666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 3.17 (6)

Na ul. Strzeleckiej mieszkaniec Barlinka ukradł kamerę z jednego z budynków. Jej wartość to 1.500 zł. Policjanci ustalili sprawcę kradzieży, został on zatrzymany. Przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Funkcjonariusze KP z Barlinka zatrzymali w jednym ze sklepów dwóch mieszkańców powiatu strzelecko - drezdeneckiego, którzy ukradli w nim 4 butelki alkoholu (whisky) o wartości 576 zł. Amatorzy alkoholu przyznali się do winy. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

 

REKLAMA

Kilka dni mieszkaniec powiatu choszczeńskiego kradł w jednym ze sklepów alkohol i artykuły spożywcze. Uzbierało się tego na kwotę ponad 800 zł. W końcu został zatrzymany przez barlineckich policjantów. Teraz może spędzić za kratkami kilka lat.

"Bezpieczeństwo osób starszych", to temat debaty społecznej, na którą zapraszają barlineccy policjanci. Odbędzie się ona 25 lutego br. o godz. 16:00 w sali konferencyjnej (pierwsze piętro) Barlineckiego Ośrodka Kultury.

js

Komentarze

-1

Guest

Cytuję zbyniu965:
Powołanie straży miejskiej to kiepski pomysł,wiele miast zlikwidowało tą formację,zajmowali się wlepianiem mandatów kierowcą za złe parkowanie i nic więcej.


Właśnie problem z parkowaniem !!! Nie widzicie co się dzieje u nas w mieście rozpasanie całkowite, ludzie jeżdżą jak chcą przepisy dla nich nie istnieją. Jazda z telefonem komórkowym przy uchu to norma. Właśnie Straż Miejska miała by coś do powiedzenia - fotoradarów już nie obsługują. Mieli by piękne zadanie , patrolowanie Parku Laskera, deptaków, skwerów. Moim zdaniem nie byłby to głupi pomysł.
+2

zbyniu965

Powołanie straży miejskiej to kiepski pomysł,wiele miast zlikwidowało tą formację,zajmowali się wlepianiem mandatów kierowcą za złe parkowanie i nic więcej.
+2

Guest

Niech każdy pojmie jedną najważniejszą rzecz - jeżeli w naszym Komisariacie zlikwidowali służby dyżurne , policjantów jest za mało a miasto się rozwija, śmiem powiedzieć, że jest dość specyficzne , w weekendy tętni życiem a np. w Myśliborzu pustki, okres letni to napływ turytów , kolonii, imprezy itd..... to kto ma panować nad bezpieczeństwem??? Brak Policjantów = zmniejszenie bezpieczeństwa społeczeństwa Barlinka. Tego jednak nie przyspieszymy jeżeli nie będzie chętnych do pracy w tej formacji to ucierpimy na tym wszyscy. Bezpieczeństwo jest naszym dobrem wspólnym i nauczmy się też reagować na przejawy patologii w naszym mieście a nie odwracamy tylko głowy i udajemy, że nic nie widzimy. Potem najlepiej zgonić wszystko na Policjantów, którzy walą po 12 godzin służby ( nie licząc nadgodzin) i też mają swoje granice wytrzymałości. Nie wiem zróbcie patrole obywatelskie w weekendy, powołajcie Straż Miejską ......myślcie bo z roku na rok jest coraz gorzej. Pozdrawiam.
+6

Guest

Debata dotyczaca bezpieczenstwa i wandalizmu w naszym miescie jest wyjatkowo potrzebna mysle ze glos zdecydowanie powinien zabrac burmistrz, radni , komenda policji oraz mieszkancy. To jak nasze miasteczko zmienilo sie od kilku lat pod tymi wzgledami to szok . Naprawde z dusza na ramieniu przechodzi sie np. deltą letnimi wieczornymi weckendami - z dziecmi lepiej obejsc szczerze kolo banku rondem . Szkoda ze odpowiedzialni za te i inne miejsca w naszym miescie nic z tym nie robia. Jest naprade z roku na rok coraz gorzej . Przykro - bylo tu inaczej bardziej milo bezpiecznie....

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież