Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 sobota 20 lipca 2024r.   imieniny: Czesław, Leon, Małgorzata

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)

Kiedy w lutym 2017 roku likwidowano ekipowy punkt poboru krwi w Barlinku zwracano uwagę, że takie działanie jest szkodliwe zarówno dla mieszkańców miasta, jak i samych krwiodawców. Jednak względy ekonomiczne zwyciężyły. Dzisiaj widać, że pieniądze to nie wszystko.

Zanim doszło do likwidacji punktu, wiele osób mówiło, że nie jest to dobry pomysł. Organizowano protesty, którymi chciano wymusić zmianę decyzji na kierownictwie Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Na nic one się zdały. Barlineckich krwiodawców zapewniano, że polepszy się ich komfort w czasie oddawania krwi, że ambulans, który będzie do miasta przyjeżdżał sprawę załatwi. Już wtedy radny Rafał Szczepaniak pytał, a co w momencie, kiedy krwi potrzeba będzie dużo więcej z godziny na godzine? Czyjejś nagłej choroby, wypadku komunikacyjnego w którymś z barlineckich zakładów pracy. O tym, że likwidacja codziennego punktu poboru krwi była błędem pokazują wydarzenia z ostatnich dni. Ciężko zachorowała kilkuletnia mieszkanka Barlinka. Jak często w takich przypadkach bywa potrzebna jest krew. W dużej ilości. Na portalu społecznościowym ogłaszają się osoby, które chciałyby ją oddać. Pytają tylko gdzie? 

REKLAMA

Czekać do wtorku na ambulans czy jechać do Szczecina? Piotr Stanisławski, radny i zarazem szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Barlinku mówi, że otrzymuje wielką ilość telefonów z zapytaniem, gdzie oddać krew? Pytany jest o zorganizowanie akcji jej oddawania. Także i on twierdzi, że likwidacja punktu była ogromnym nieporozumieniem.

Sytuacja opisana wyżej uświadamia, że likwidacja była ogromnym błędem. Może więc warto wrócić do tematu i powalczyć o punkt poboru krwi taki, jaki funkcjonował na ulicy Szpitalnej. Jest to temat dla radnych i władz miasta. Czekamy także na opinie w tej sprawie naszych czytelników.

js

Komentarze

+3

Guest

Bardziej komfortowo jest w autobusie? Kolejka do oddania krwi znajduje się na zewnątrz. Jeżeli jest silny wiatr, deszczowo lub mroźno, to są spartańskie warunki. W samym autobusie ciasno. Personel sam zniechęca do oddawania krwi swoim narzekaniem, że nie chce im się do Barlinka przyjeżdżać i jest to nieopłacalne. Tak jakby chcieli dać do zrozumienia ludziom, że w kolejny wtorek ma już nikogo nie być, to oni nie będą musieli więcej do Barlinka przyjeżdżać. I jak człowiek ma się czuć oddając krew i rozmawiając z ludźmi, którzy są jakby źli na niego za to, że przyszedł.
+11

Guest

W minionym roku walczyłam o swoje życie, dostawałam krew, potem miałam operację i też otrzymywałam krew, wiem, że każdy z nas może jej potrzebować w najmniej oczekiwanym momencie...Krew jest bezcennym darem, dlatego nie rozumiem, jak można osoby, które honorowo ją oddają w takich prymitywnych warunkach przyjmować?Dziękuję za dar życia, bo mam dla kogo żyć i ufam, że wreszcie ktoś z decydentów zauważy problem.
+5

Guest

Super by było jakby przywrocili stacjonarny punkt poboru, na pewno staży krwiodawcy by powrócili a i nowi by się znaleźli, wiadomo warunki lepsze i komfort samej donacji. Jestem honorowym dawcą od 1998r do stacjonarnego punktu przechodziłem regularnie co dwa miesiące oczywiście jak zdrowie dopisywało, teraz też dodaję krew ale rzadziej gdyż nie zawsze pasuje mi wtorek jak i różnie bywa z pogodą, nikt nie chce marznać czy zmoknąć temat ogólnie rzeka ale krew należy oddawać gdzie się da! Ja jestem za przywróceniem stacjonarnego punktu poboru krwi w Barlinku! Pozdrawiam
+8

Guest

Do #7 Guest, Byłem przez 20 lat honorowym krwiodawcą. Z powodu horoby nie mogę już oddawać krwi. Kiedyś oddawało w poniedziałek lub np. w piątek ok. 20 osób. Myślę, że jeśli była by prośba o krew dla kogoś z Barlinka, to ta ilość była by 2 lub 3 krotnie większa. W starym czy nowym budynku na ul. Szpitalnej nie było by problemu aby oddać krew. Jeśli oddawałeś krew w autobusie to wiesz jak to wygląda. Zobaczymy we wtorek jaka ilość osób przyjdzie oddać krew oraz jak to "przyjmie autobus". Wystarczy, że młodzież szkolna powyżej 18 roku zechce oddać krew to zablokuje cały autobus. Pozdrawiam Sylwester.
-20

Guest

Komfortowo !!! Tak się właśnie zastanawiam czy osoby dla których oddajecie krew czują sie bardziej komfortowo niż wy ?! Chyba ktoś.zapomniał o samym celu !!!!!
+31

SzyZio

Oddawałem krew, już nie oddaję. Z tego samego powodu co wiele osób. Dawniej szedłem, gdy miałem ochotę, czułem się dobrze, wracałem do pracy. Nie widzi mi się teraz latać do Gorzowa czy Szczecina, albo czekać na ławce z parasolką, aż autobus przyjedzie. PORAŻKA, punkt, powinien wrócić do nas na stałe, warunki są, a i krwi przybędzie.
+45

Guest

Po prostu żenada! Wystarczy raz odwiedzić autobus krwiodawstwa a od razu można się przekonać jak niezbyt przyjemna może być to wizyta. W rozmowach z samym personelem można często usłyszeć jakie to męczące jest tłuc się do takich miejscowości jak Barlinek, często tak naprawdę dla kilku osób.Całkiem możliwe że dlatego są co niektórzy w humorzasty nastroju. Warunki rzeczywiście spartańskie ,mało miejsca, brak poczekalni . I tak stwierdzam że w przychodni weterynarii zwierzęta mają lepsze warunki czekając na badania.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież