Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 sobota 13 kwietnia 2024r.   imieniny: Jan, Małgorzata, Przemysław

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Agatka Gulczyńska, mieszkanka Gminy Barlinek, na początku roku zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Jest to najczęstszy nowotwór wieku dziecięcego. W lutym rozpoczęła walkę o zdrowie i życie. Wielkimi krokami zbliża się akcja zorganizowana przez DKMS „Dzień Dawcy Szpiku dla Agatki i Innych”.

Przypomnijmy, że w Barlinku, do bazy potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych, będzie można się zarejestrować w dniach:
- 23 marca w godz. od 9.00 do 18.00 w Szkole Podstawowej nr 4.
- 27 marca w godz. od 13.00 do 16.00 w Przedszkolu Miejskim "Pod Topolą".
- 31 marca w godz. od 10.00 do 16.00 na Rynku Miejskim.  

 

REKLAMA

Akcja prowadzona będzie także w sąsiednich gminach. Pełczycach, Przelewicach i w Choszcznie.

Kto może zostać dawcą? Osoba zdrowa pomiędzy 18 a 55 rokiem życia. Waga minimum 50 kg. Najważniejsze, aby była w dobrej kondycji fizycznej, nie cierpiała na choroby przewlekłe i nie należała do żadnej z grup ryzyka. Aby zostać dawcą wystarczy przyjść na organizowany przez Fundację DKMS, Dzień Dawcy Szpiku. Przejść pozytywnie wstępny wywiad medyczny, wypełnić specjalny formularz  i za pomocą pałeczek pobrać wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Serdecznie zapraszamy.

 

Video: Mateusz Zych

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież