Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 12 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Euzebiusz, Feliks

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

Różnych sposobów imają się oszuści, aby osiągnąć swój cel zarabiając przy tym pieniądze. Jednym z nich telefon z Wydziału Ochrony Przeciwpożarowej w Szczecinie. Osoba dzwoniąca przedstawia się z imienia i nazwiska i informuje, że właściciel biura rachunkowego, bo do takowych w ostatnim czasie dzwonią "szkoleniowcy" musi przejść szkolenie przeciwpożarowe.

Po jego ukończeniu otrzyma bezterminowy certyfikat takiego szkolenia. Dalej dzwoniąca twierdzi, że nie obowiązuje to biur mobilnych, tylko stacjonarne. Koszt to w zależności, jak szkolenie się odbędzie od 150 do 300 zł. Jako podstawę prawną takiego szkolenia podaje Dziennik Ustaw z 2017 roku, pozycja 109. Sprawdziliśmy. Pozycja 109 to rozporządzenia ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Nic w nim nie ma o szkoleniach p.poż. dla biur rachunkowych.

REKLAMA

O takich szkoleniach nic nie wiedzą sami strażacy. Jak nas poinformował rzecznik prasowy KW PSP w Szczecinie młodszy kapitan Tomasz Kubiak, nigdy o takich szkoleniach nie słyszał. Według niego jest to sprytny sposób zarabianie pieniędzy. Oczywiście są firmy, które szkolenia p.poż organizują, są zarejestrowane, legalne. Nie ma też dożywotnich certyfikatów z takich szkoleń. Co pewien czas trzeba je odnawiać.

Szkolenia p.poż. nie są obowiązkowe dla biur rachunkowych. A już sam fakt, że osoba dzwoniąca przedstawia się bardzo popularnym nazwiskiem, i nie mówi z jakiej konkretnie instytucji dzwoni powinien dawać do myślenia.

js

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież