pldaenfrdeuk

 

 


 niedziela 19 września 2021r.   imieniny: Alfons, Konstancja, Teodor
A A A
4.3636363636364 1 1 1 1 1 Ocena 4.36 (11)

Gdzieś w  Barlinecko - Gorzowskim Parku Krajobrazowym (dokładnie podać nie możemy), jest 35 metrowa sosna a na niej gniazdo. Znajdują się w nim samiec i samica rybołowa. A już od marca, mogą Państwo podglądać te wyjątkowe ptaki "NA ŻYWO".

Wszystko to w ramach projektu LIFE15 NAT PL000819 „Ochrona rybołowa Pandion haliaetus na wybranych obszarach SPA Natura 2000 w Polsce”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu LIFE Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowego i Komitetu Ochrony Orłów.

REKLAMA

Rybołów jest dużym, wędrownym, drapieżnym ptakiem. Jego wyjątkowość polega na tym, że jako gatunek pojedynczy, występuje on na całym świecie. Warto je teraz podglądać, bowiem w kwietniu i maju rybołowy składają jaja i ok. 5 tygodni je wysiadują. Polecamy też, oprócz obrazu, włączyć dźwięk. Relaksuje nie tylko widok tych pięknych ptaków ale również dźwięki dochodzące z głębi Puszczy Barlineckiej. 

monikary

 

 

barlinek
17 kwietnia 2019r. - na zdjęciu widoczne jajo

Pin It

Komentarze

-1

Guest

Witam.
Czy operatorzy kamery mają możliwość zmienić ogniskową obiektywu i nastawę odległości zdalnie ?
Obecny szeroki kąt jest mało atrakcyjny, gdy pojawią się pisklaki.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.