pldaenfrdeuk

 

 


 niedziela 19 września 2021r.   imieniny: Alfons, Konstancja, Teodor
A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (6)

Od marca tego roku, dzięki projektowi „Ochrona rybołowa Pandion haliaetus na wybranych obszarach SPA Natura 2000 w Polsce”, możemy „na żywo” podglądać parę rybołowów na gnieździe usytuowanym na 35 metrowej sośnie, rosnącej w Barlinecko - Gorzowskim Parku Krajobrazowym.

Samica „Brynka”, bo tak ją nazwali internauci, pierwsze jajo zniosła 16.04 około 13:30, drugie 19.04 około 11:40 a trzecie 22.04 około 13:30. Jak obliczył Komitet Ochrony Orłów, pierwsze pisklę powinno pojawić się 26 maja w Dzień Matki.

REKLAMA

Jednak w naturze bywa różnie i mały rybołów postanowił przyjść na świat dzień wcześniej. Dziś, 25 maja ok. godz. 10.30, wykluło się pierwsze z piskląt barlineckich rybołowów. Zapraszamy do podglądania ich gniazda.

monikary

 

Pin It

Komentarze

+1

Guest

Imie dla zacnego tatusia - hero.
Ogladam wiele razy dziennie. Uspokaja mnie to. Dziecimtakze chetnie sprawdzaja co sie u ptaszkow dzieje. Super.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.