pldaenfrdeuk

 

 


 niedziela 19 września 2021r.   imieniny: Alfons, Konstancja, Teodor
A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (1)

Wzburzony czytelnik zadzwonił do naszej redakcji. We wtorek (19 czerwca ) zdawał egzamin na prawo jazdy w Barlinku. Jak twierdzi wszystko szło dobrze do momentu, kiedy w drodze powrotnej wracał na teren WORD.

W pobliżu bramy wjazdowej stały samochody, w tym ciężarowe wesołego miasteczka, które jak twierdzi nasz rozmówca spowodowały, że egzaminu nie zdał. Podkreśla, że problem ze wspomnianymi samochodami zgłosił egzaminatorowi. Ten nie zareagował. Podkreśla, że egzamin oblał przez źle zaparkowane samochody.

REKLAMA

Sprawę przedstawiliśmy kierownikowi oddziału WORD w Barlinku, Ryszardowi Grzesiakowi. Potwierdza, że był problem z samochodami przed bramą wjazdową. Interweniowała tam nawet policja. Rozmawiał z egzaminatorami, których uczulił na fakt zaparkowanych tam samochodów. Żaden nie poinformował o zgłoszeniu zastrzeżeń przez osoby egzaminowane skierowane do egzaminatorów. 

Informuje jednocześnie, że istnieje procedura odwoławcza od niezdanego egzaminu. Można to zrobić za pośrednictwem dyrektora WORD w Szczecinie. Odwołanie kierowane jest do marszałka województwa zachodniopomorskiego. Cały egzamin jest nagrany i można go prześledzić.    

js

 

barlinek

Pin It

Komentarze

+3

Guest

Witam.
Dodam tylko tyle, dla Panów, którzy tak sumiennie prują obrazić człowieka, który zdawał w/w egzamin.
Większość z Panów posiada prawo jazdy od czasów, kiedy robiła je szkoła zawodowa w Barlinku a kurs polegał na przejechaniu się po placu:-). Co 2 osobie należałoby odebrać prawo jazdy za brak podstawowej wiedzy na temat obecnie panujących przepisów. Jeszcze większa część powinna je mieć odebrane za ignorowanie przepisów, mimo że je znają min. odległość parkowania od pasów czy też odległość od prostopadłej drogi. Zatem oczywiście większość z w/w osób pewnie powie "No, ale jest za mało miejsc parkingowych itp." Poddajcie, więc pod rozwagę czy koniecznym było zakupywać autko dla każdego członka rodziny z osobna albo wybieranie się 500 m do kościoła autem w niedziele:-). Tylko dwa przykłady a jest ich sporo więcej. I kogo tu obwiniać długi temat. Gminę chyba nie, chociaż można by wiele zmienić, jak chociaż postarać się o jakieś parkingi podziemne. Może nie starać się sprzedawać, co w łapy wpadnie Panom x i Y, bo to się opłaca w różny sposób. Może warto pomyśleć, o wymuszeniu na deweloperach zapewnienia miejsc parkingowych. Tak, więc kończąc tą dość prostą wypowiedź podkreślam nie widziałem tego zdarzenia i chyba nikt nie jest w stanie tego wiedzieć jak wyglądało to zdarzenie natomiast pomyślcie przez chwilę. Zestresowany egzaminem nowa sytuacja gdzie dopiero praktyka, czyli rzeczywiste sytuacje z życia nauczą w/w adepta właściwych reakcji. Kolejna rzecz to to, co mu pozostało. Złożyć zażalenie? W kolejnym kroku koleżka Pana szacownego Egzaminatora na kolejnym egzaminie go obleje. I tak sobie płynie strumyczek pieniędzy do WORD. Wystarczy tylko zobaczyć te statystyki. Niby, czemu mieli wprowadzać jakieś przepisy ukrócające biznes WORDA. Nie oceniajcie z góry.
+3

Guest

Trzeba potrafić radzić sobie w każdej sytuacji na drodze. Jeśli taka bzdura przeszkadzała to znaczy, że umiejętnosci brak. Dokuczyć sie doszlifowac jazde to zdasz nastepnym razem. A jak nie to znaczy, ze na kierowce sie nie nadajesz i wyedy proponuje zakup porządnego jednokołowca.Nie kazdy musi miec prawko kat. B
-5

Guest

Jak ryba nie umie pływać to na wodę zgania. Dość że auta w postaci mikro to nawet koperty nie potrafią zrobić, ale do egzaminu przystępuje, żeby mieć już papier. Powrócić do polonezów i zobaczymy jaka wtedy będzie zdawalność. Na pewno będzie bezpieczniej na drogach, bo jak się nauczy dużym autem jeździć to i małym pojedzie bez problemu.
+5

Guest

L-ki powinny mieć kategoryczny zakaz wjezdzania w okolice szpitala i parkowania tam. Wcześniej przejazd tam wyglądał jak slalom gigant a zaparkowanie z cudem. Odkąd jeżdżą tam samochody nauki jazdy jest jeszcze gorzej. Tak jak słyszałem też że wyjeżdżają na teren Bratka - ludzie tam są niepełnosprawne dzieciaki
+5

Guest

Cytuję Guest:
Człowieku odpusc sobie bo wstyd tyko sobie robisz.

A,swoją drogą nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej roszczeniowe, już dzieciaki kłócą się z nauczycielami, jak nie oni, to ich rodzice, potem maturzyści mają jakieś wątpliwości i w końcu mają do tego prawo, no i teraz ten niedoszły kierowca...A, na drodze, jak sobie poradzi? Napisze, czy zadzwoni do mediów, bo ma problem? Rozumiem, że czujesz rozgoryczenie i szukasz wokół winnych, a może zbyt daleko szukasz winy?
+15

Guest

Z tego co wiem to L-ki też nie miały wjeżdżać na parking od strony szkoły, ale widocznie ważniejsza jest kasa niż bezpieczeństwo przechodzących tamtędy uczniów!
+9

Guest

Do Pana Kierownika Word w Barlinku , mieszkańcy ulic Jasna i Okrężna proszą o zwrócenie uwagi prowadzącym kursy aby możliwie zmienili trasy prowadzenia kursów jazdy , bo z ulic spokojnych i bezpiecznych stały się trasami o bardzo dużym natężeniu ruchu. Strach dzieci puszczać na ulicę gdy brak jest chodników a auta z L jadą naprawdę co kilkanaście sekund. Chyba wszyscy upodobali sobie te ulice do treningu nie myśląc o mieszkańcach , pewnie dlatego że egzaminy są też na tych ulicach. Dajcie ludziom żyć , bo zostanie nam tylko blokowanie ulic.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.