Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 sobota 20 lipca 2024r.   imieniny: Czesław, Leon, Małgorzata

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)

W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej, głos zabrał m.in. radny Jerzy Symela. Mówił m.in. - Wnioskuje o zamontowanie znaku B 36, zakaz zatrzymywania się na tzw. łączniku pomiędzy ulicą Żabią, a 31 Stycznia. Na tym odcinku drogi stojące pojazdy utrudniają ruch kołowy, łamią przepisy i zasady ruchu drogowego przez parkowanie na skrzyżowaniach.

- Chcę podkreślić, że ten wniosek składam po raz czwarty czy piąty, bo jeszcze w poprzedniej kadencji. Ale usłyszałem, że są ogólne zasady ruchu drogowego, są skrzyżowania i kierujący powinni wiedzieć, że nie wolno tam parkować. Z perspektywy okazuje się, że nikt tego nie respektuje. Nie wiem, czy mieszkańcy to zgłaszają. Policja w swoich działaniach jest nieskuteczna, dlatego chciałbym, aby ten znak zamontować i sprawa będzie rozwiązana.

REKLAMA

Burmistrz Dariusz Zieliński odpowiadał radnemu. - Temat ten był analizowany. Informacje mieliśmy takie, że w tej przestrzeni instalacja tego typu znaku, zmiana organizacji ruchu jest niezasadna. Takie informacje otrzymaliśmy od Komisji ds. Bezpieczeństwa w powiecie myśliborskim. Ale zwrócimy się ponownie z wnioskiem, bo wniosek jest jak najbardziej zasadny, bo wydaje mi się, że kierowcy nie stosują się do zasad ruchu drogowego.

js

 

Komentarze

Magdalena Zajączkowska-Dzikowska

e znak zakazu parkowania powinien być, co to znaczy, żeby wjeżdżając w ulicę kombinować aby wyminąć się z pojazdem z naprzeciwka, bez przesady. Dosyć, że trzeba się naczekać jadąc z góry aby skręcić w stronę Lidla to jeszcze przejechać nie idzie normalnie.
+3

Guest

A może ktoś wreszcie przemyślałby kwestię parkingu przy sklepie p. Bittla, tzn. żeby był na nim ruch jednokierunkowy (wyjazd na ul. 31 stycznia), bo to co się tam wyprawia, zwłaszcza w soboty, to woła o pomstę do nieba! Wydaje mi się, że taka organizacja ruchu miałaby też znaczenie dla stawiania samochodów koło Oskroby.
+7

Guest

I, tu się zgodzę, przecież codziennie tą drogą dowożone są dzieci do "Bratka", pan radny powinien to zauważyć, bo kierowcy busów muszą mocno się wysilać, żeby przejeżdżać tamtędy. Trzeba zauważyć, że tych busów jest troszkę, rano przywożą, a popołudniu odwożą dzieci.
+7

Guest

Na Słowackiego od strony starego żłobka po lewej stronie stoi znak zakazu,lecz ani policja ani kierowcy nic sobie z tego nie robią. Nie słyszałem o przypadku ukarania kogokolwiek za utrudnianie wyjazdu z Sienkiewicza. Skończą się wakacje i znowu będą busami kombinować jak wyjechać żeby nikogo nie zahaczyć.
+11

Guest

Koło szpitala zakazu zatrzymywania nie widziałem a policja co jakiś czas wypisuje mandaty- można? Pewnie tylko trzeba chcieć. Jeśli jesteśmy już na zakazach to ja bym szczególnie przyjżał się skrzyżowaniu 31 stycznia i stodolnej mianowicie pod sklepem monopolowym i AS-em postają jak wlezie na parkingu pod drzwi podjeżdżją gdzie miejsca tylko na 3 auta chodnik zajęty ludzie nie mają jak przejść po chodniku i wychodzą na jezdnię już nie wspominając o wózkach a skręcając z 31 stycznia od Lipian w prawo nieraz ktoś się znajdzie przed maską, na szczęście na razie nic się nie stało ale nigdy nie wiadomo a czasami jadąc od ronda i chcąc skręcić w lewo w w/w drogę nie ma jak wykonać manewru bo pod sklepikami odbuwają się manewry zawracania, pogadanki przez szybę itd. Wiem bo jeżdżę do przedszkola po dzieci i do znajomych. A mało tego kilka metrów dalej wzdłuż ulicy jest duży nowo wybudowany parking. Polecam się nad tym również zastanowić.
+16

Guest

Bez przesady, jeśli weźmiesz bilet, to wjazd masz darmowy, ale to chyba normalne, że dla robiących zakupy w sklepie, to teren sklepu i rozumiem, dlaczego nie chcą, żeby wszyscy tu parkowali, to już było przerabiane.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież